Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Ромањоли, Бака и Адријано се топ засилувања, друга позитивност е што го исчистивме малку од малку ѓубрето.
Друго ништо.
Галијани воопшто не ми е јасен. Почна убаво а на крајот му се посра на цел трансфер период.

Треба да се деси чудо за да завршиме во место за ЛШ. Ако ги среди Михајлович Монтоливо - де јонг - бертолачи во среден ред, и ако монто игра пред штопери и ќе ја прави играта.

Или друга алтернатива е Бонавентура - дј - бертолачи, Бонавентура изигра одлично и во подготовките и сега, мислам дека многу потценувачки гледаме на него, не дека е некаков талент ама дава 100% на секој натпревар, ако не влезеше во игра немаше да земеме 3 бода од Емполи, мене ми допаѓа како играч, ќе видиме колку ќе добие минутажа оваа сезона.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Иначе, искрено мислам дека и малце претеруваме со критикиве, да ни треба играч на таа позиција и се. Ама дека од лани полош тимот ни е? Лани ги имавме и Закардо и Бонера, сеа ги иаме Ромањоли и Ели, лани кој имавме у напад? Сега кој имаме, Бертолачи е земен, Бонавентура ќе се привикне да игра на таа позиција уште боље ќе биде. Дајте им шанса пред да ги просерете до крај. Ја очекувам најдобро ама спремен сум и за најлошо, тоа ни е реалноста, ама дека сме послаби од лани...у никој случај.
Добар пост,стои дека тимот е подобрен од лани ем најголем дел од ѓубрето е изчистено али мораше значи мораше да се донесе еден квалитетен мидфелд за горе долу да се склопи тимот за да имаме какви такви шанси за ЛШ ај во одбрана ќе закрпиме со мексес али со оној среден ред се ризикува парите за бака и адријано да бидат фрлени во ветар. Шознам после првиве две кола несум толку оптимист мислам дека највисок дострел би ни била лига европа евентуално Миха да ја стегне е одбраната и да се чекаме на индивидуални потези на бака и адријано или Менез што побрзо да се опорави и да се проба на позицијата позади напаѓачите мислам дека би му пасирала и може да испадне коцката од мозаикот која недостасува.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.413
И покрај се, мислам дека ќе тепаат или нерешено ќе изиграат против Интер. :)

Само да не изведува Михајловиќ нешто во стилот како Ночерино на претходниот натпревар.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Легендата мудро ги разгледа сите понуди и го избра Виљареал. Ќе игра и во ЛЕ. :cool:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Крај краева, мило ми е шо го дадоа Мастур на позајмица. Детево нема абер да види од топка ако играше тука од нашите светски играчи ко Ночерино/Монтоливо/Сусо и остали, а може да игра и средина, и 10-ка.
да го дадеа на позајмица кај и како, али има опција Малага да го одкупи за смешни 6м..додека другиве таленти што се вредат по 50м кај нас за смешни пари ги пуштаат..катастрофа период направија, додека сите се засилија ние во средина ќе играме со Поли и Ночерино.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
да го дадеа на позајмица кај и како, али има опција Малага да го одкупи за смешни 6м..додека другиве таленти што се вредат по 50м кај нас за смешни пари ги пуштаат..катастрофа период направија, додека сите се засилија ние во средина ќе играме со Поли и Ночерино.
Има опција да го откупи за 5 м., ама затоа има и бек-ап опција Милан да го врати за 6 м. ;)
Све што треба е сеа да добиа солидна минутажа...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Има опција да го откупи за 5 м., ама затоа има и бек-ап опција Милан да го врати за 6 м. ;)
Све што треба е сеа да добиа солидна минутажа...
требаше во некој послаб тим во Италија да иде каде што ќе игра повеќе, во Малага тешко дека ќе добие некоја минутажа
 
C

Castiel

Гостин
La lista completa del Milan:

PORTIERI: Abbiati*, Diego Lopez.

DIFENSORI: Abate*, Alex, Antonelli*, De Sciglio*, Ely*, Mexes, Zapata.

CENTROCAMPISTI: Bertolacci*, Bonaventura*, De Jong, Honda, Kucka, Montolivo*, Nocerino*, Poli, Suso.

ATTACCANTI: Bacca, Balotelli*, Cerci*, Luiz Adriano, Menez.

Поднесената листа на фудбалери во федерација за оваа сезона. Плус исто во тимот се и Нианг, Калабриа и Маури ама дека се под 21 година нема потреба да се пријават и без тоа можат да играат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
La lista completa del Milan:



PORTIERI: Abbiati*, Diego Lopez.

DIFENSORI: Abate*, Alex, Antonelli*, De Sciglio*, Ely*, Mexes, Zapata.

CENTROCAMPISTI: Bertolacci*, Bonaventura*, De Jong, Honda, Kucka, Montolivo*, Nocerino*, Poli, Suso. Witsel

ATTACCANTI: Bacca, Balotelli*, Cerci*, Luiz Adriano, Menez. Ibrahimovic

:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Лошо застанавме на пола пат, ни нагоре ни надолу е работава.. Позитивно е што сме позасилени од лани, негативно е шо другарчињата од лигава ни се 3 пати поќе засилени од нас.. Единствена надеж е ако Михајлович знајт шо прајт па до зима некако не одржвит во живот, а до тогаш се надевам дека Галијани ќе дајт отставка, пошо ова е голем срам за него, ај шо со еден играч се влечкаше цело лето, од толку непотрепни играчи во тимов како Ночерино, Черчи, Поли не успеа да ги шитнит или да напрајт некоја трампа за некој поасален од Торино, Сампдориа.

И да сакам Маури да добиват шанса, мислам дека ќе го бидит младичов мило ми е шо не го пуштија на позајмица кога веќе не купија никој асолен за средина. Исто и копиљот Калабриа, барем на решени утакмици или против Карпи.

Со малце среќа можеби мојме некако до зима, а тогаш пак на потег ќе се се надевам некој нов на местото од Галијани.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
654
Ako slucajno Mihajlovic go nosi Milan vo top 3 od mene ke bide najdobar trener vo Milan vo erata na Berlusconi , pa so ova sredina pa i so ova odbrana treba da imas sreka da bides vo prvite 3 mesta
I edno ne mi e jasno zasto De jong ne moze da igra mezzala , se spekulira deka so Inter Montolivo pred odbranata a De jong so nova pozicia
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Sky's Di Stefano says could decide to depend on Montolivo infront of the defense and give De Jong "the Gattuso role".
Ова сакав и ја да го пишам. Се ова на Монтоливо му легна ко кец на десетка и очекувам после Интер да почне ова во пракса да се спроведува. Со Интер мислaм дека ќе настапи со тимот од прошло коло, пошто секоја претумбација ќе биде радикална за така битна утакмица, ама на долг рок е неодржливо ова и ќе мора да глуми Монотоливо Пирло и Де Јонг Гатузо.
Ми дава надеж европсково што наближува, сите ќе бидат мотивирани, а Монтоливо како што се подочува на репрезентација се надевам дека ќе испљука малце поасален фудбал сезонава.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Да да сигурно ќе биде пред Саки,Капело и Анчелоти.[DOUBLEPOST=1441123672][/DOUBLEPOST]
Ова сакав и ја да го пишам. Се ова на Монтоливо му легна ко кец на десетка и очекувам после Интер да почне ова во пракса да се спроведува. Со Интер мислaм дека ќе настапи со тимот од прошло коло, пошто секоја претумбација ќе биде радикална за така битна утакмица, ама на долг рок е неодржливо ова и ќе мора да глуми Монотоливо Пирло и Де Јонг Гатузо.
Ми дава надеж европсково што наближува, сите ќе бидат мотивирани, а Монтоливо како што се подочува на репрезентација се надевам дека ќе испљука малце поасален фудбал сезонава.
А у реалност требаше да се земе една асална региста и ич кур да не не боли сеа па да мораме да експериментираме со Де Јонг ала Гатузо коа веќе и слеп знае дека фудбалери со такви карактеристики никој не бара денес.

Се знае шо требаше али се плашам дека ќе ни се удри од глава све и пак нема да сме близу топ3.
 
C

Castiel

Гостин
Ова сакав и ја да го пишам. Се ова на Монтоливо му легна ко кец на десетка и очекувам после Интер да почне ова во пракса да се спроведува. Со Интер мислaм дека ќе настапи со тимот од прошло коло, пошто секоја претумбација ќе биде радикална за така битна утакмица, ама на долг рок е неодржливо ова и ќе мора да глуми Монотоливо Пирло и Де Јонг Гатузо.
Ми дава надеж европсково што наближува, сите ќе бидат мотивирани, а Монтоливо како што се подочува на репрезентација се надевам дека ќе испљука малце поасален фудбал сезонава.
Па реално тоа само ни остана. Едини креативец ни е он. Неаме друг. Ме плаши само што беше очаен на поготовките и неможеше ни едно полувреме да истарча. И да ако планира така да игра Михајлович нека ја примува формацијата на Анчелоти 4-1-2-1-2. Неаме нешто ептен квалитетен да игра позади шпицовите али Хонда/Менез би требало добро да покријат таму. Само проблем е ако се повреди Монтоливо ондак што праиме? На зима обавезно ќе мора да се земе нешто квалитетно ако сакаат европа.



Лопез
Де Шиљо Ромањоли Мексес Антонели


Монтоливо

Де Јонг Бертолачи


Хонда

Бака Л.Адриано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom