Фан клуб: МЗТ Скопје

P

PewDiePie

Гостин
Не го обвинувајте Гечевски,што да прави човекот кога игра со тие што игра.

Ебаниот Синовец од 3 слободни едно дава и како нема да изгубат.

И пак ќе кажам Костовски треба повеќе да себичи.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Одличен Тоше, Костовски, Синовец, Оташевич...
Рејнолдс стандард дупе најголемо, Лучич мнооогу тивок, Станко требаше многу повеќе
Да не се лажеме Макаби Хаифа се прејаки, а ние имавме среќа што шутот не служеше многу добро (47% тројка, 65% за два, само слободните послабо), но ипак да се изгуби добиена утакмица пд било кого е тешко

Заборавив браво за Горјан Марковски
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Момците играа супер се до последните 2 минути,тогаш сите до еден паднаа:)
Со оглед на тоа дека Дамјан и Дејвис многу фалеа,и Огнен мислам играше повреден денес стварно играа ок:D
Салата многу празна а тоа не ми се свиѓа ич:confused:
Не ми е јасно што им треба да луѓево да почнат да идат на утакмици:confused:
Играме Еврокуп алоооо....
 
P

PewDiePie

Гостин
Салата многу празна а тоа не ми се свиѓа ич:confused:
Не ми е јасно што им треба да луѓево да почнат да идат на утакмици:confused:
Играме Еврокуп алоооо....
Може не изгледа поврзно ама јас сепак мислам дека малку игра улога и тоа што во Скопјево сите се сконцентрирани на ракомет тоест на Металург и на Вардар,а знаеме колку пари се вложуваат во тие два тима,а колку во МЗТ. Луѓето тоа го сфаќаат,плус играат Л.Ш. а МЗТ не игра Евролига.
Тука е и стереотипот дека на утакмици на МЗТ одат само аеродромци.
Башка гооолем дел од Скопјево сеуште си навива за Работнички колку и да се тиња во моментов, ПР-от на МЗТ не успева да го придобие неутралниот дел од публиката,бар за сега,тоа зошто ќе биде полна салата во Недела против Партизан нејќам ни да го коментирам.

Буџет си треба,добри играчи а не Рејнолдс,Лучич итн итн.........не дека се лоши ама не се на ниво на Дамјан,Тоше,Станко па и Костовски не привлекуваат публика..........и најважното ПР.

Сепак кога ќе ја изградат салата подруго ќе биде,мада ќе остане отворено прашањето дали ќе можат и зошто не ја полнат Б.Т.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Може не изгледа поврзно ама јас сепак мислам дека малку игра улога и тоа што во Скопјево сите се сконцентрирани на ракомет тоест на Металург и на Вардар,а знаеме колку пари се вложуваат во тие два тима,а колку во МЗТ. Луѓето тоа го сфаќаат,плус играат Л.Ш. а МЗТ не игра Евролига.
Тука е и стереотипот дека на утакмици на МЗТ одат само аеродромци.
Башка гооолем дел од Скопјево сеуште си навива за Работнички, ПР-от на МЗТ не успева да го придобие неутралниот дел од публиката,бар за сега,тоа зошто ќе биде полна салата во Недела против Партизан нејќам ни да го коментирам.

Буџет си треба,добри играчи а не Рејнолдс,Лучич итн итн.........не дека се лоши ама не се на ниво на Дамјан,Тоше,Станко па и Костовски не привлекуваат публика..........и најважното ПР.

Сепак кога ќе ја изградат салата подруго ќе биде,мада ќе остане отворено прашањето дали ќе можат и зошто не ја полнат Б.Т.
Треба МЗТ да игра евролига за да биде пуна салата????:eek:
Па имаме европска кошарка во Скопје после 10-тина години и има 3000 луѓе:confused:
Али ние најверните секогаш ке бидеме кај и да игра МЗТ и кога и да игра МЗТ
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
знае ли некој што улога има во тимот девојката со 10-ка штикли
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Стигам 15 мин пред утакмицата да почне и на билетара 1000 луѓе чекаат ред за карта...... Влегов на втора четвртина.
Проблемот според мене знаете кој е, повеќе пати го пишав.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
знае ли некој што улога има во тимот девојката со 10-ка штикли
Јас таа ја приметив и против Цедевита,собира пешкири и тренерки од играчите,а вероватно на полувреме ги мотивираundefinedЕј во штикли човече?!undefined
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Не го обвинувајте Гечевски,што да прави човекот кога игра со тие што игра.

Ебаниот Синовец од 3 слободни едно дава и како нема да изгубат.

И пак ќе кажам Костовски треба повеќе да себичи.
Како може Синовец да го кривиш за поразот кога искина дечкото, без пауза скоро цела текма ја изигра?
Костовски поеба 2 клучни напада и што праиме сега? Или ете Гечевски промаши на крај шут за победа па ај на него да му се нафрлиме?
Синовец дава 20 поена а промашува 2 слободни на 8 разлика и он му е крив, божееее.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Несреќен пораз . Вукоичич и сам признал поразот е на негова душа он најдобро сеа знае како да ги изведе играчите на прав пат . идеме со Партизан јако и на победа . муабетот со картите е пак истиот и пак салата скоро празна . јбг тоа е може некад ќе се опраи .
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Реално гледано Макаби можеа да не убијат. Мн јака екипа. Нас не служеше шутот и затоа се држевме цела утакмица.
Ајде сега на победа против Партизан :D
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Aко не се вратат Дамјан и Дејвис немаме никакви шанси против Партизан:)
Мн јако ми изгледаат оваа година:)
 
P

PewDiePie

Гостин
Како може Синовец да го кривиш за поразот кога искина дечкото, без пауза скоро цела текма ја изигра?
Костовски поеба 2 клучни напада и што праиме сега? Или ете Гечевски промаши на крај шут за победа па ај на него да му се нафрлиме?
Синовец дава 20 поена а промашува 2 слободни на 8 разлика и он му е крив, божееее.
Па што ако дал кога во најважните моменти промаши две слободни ?
ОК и Костовски изгуби една топка,исто и Гечевски тој две изгуби,ама Костовски кога почнаа да се доближуваат збрца две тројки по ред а Синовец и откако среќно изнуди 3 слободни,после при крај го имаше сам Костовски на крило овој пак си фрли тројка.
Може не е директен кривец ама е кривец итоа како,истото важи и за огнен мисирот што се удави во бунар,а и покрај добрата партија и за Гече,едноставно промаши зицер што не смееше да го промаши.

Тоа е,премногу е кога не играат двајца од страртна петорка,Марковски изигра многу многу подобро од минатата партија,ама не можеш да очекуваш да го замени Кејд или Дамјан,ете може и уморот да влијаел кај Синовец,ама пак ќе ви кажам како и за минатата утакмица,игра страшно улога КОГА ги даваш кошевите,Синовец неговите ги дава или кога МЗТ води со 8-9 разлика,или кога губи со 10-15 разлика тоа е факт.
Синовец ти е Бакиќ-2ка,ќе даде 10-12 коша ама кога треба највеќе нигде го нема.
Оташевиќ инаку додека играше изигра прилично добро,изгледа го чита формов па имаше и еден ефикасен влез. :icon_lol:
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Хахаха абе прочитај уште еднаш пак што си напишал,Синовец е Бакиќ број 2 undefined
Синовец е одличен играч и сите официјални мечеви до сега во МЗТ ги одигра одлично.Ке биде уште подобар,како сезоната одминува.МЗТ може да го победи Партизан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom