Фан клуб: Лос Анџелес Клиперс

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.492
Поени од реакции
69.046
Jas sum navivac na LOS ANGELES CLIPERS. Iako se mnogu slab tim nivni navivac sum od mnogu odamna. Najdzverovi u momentov se Brend (za zal povreden), Kesel, i MOBLI
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Epa dobro togas si golem FAN !!!! :smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
cestito pobeda vo gratskoto derbi hehhehhee LOS ANGELES LEJKERS
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.492
Поени од реакции
69.046
Majami:KLIPERS 98:99 so 21 pobeda KLIPERSI se cetvrti od pozadi na zapadot
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Cuttino Mobley!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.492
Поени од реакции
69.046
Морав да пишам :icon_mrgr
Аууу мераци, аууууу газење, аууууууууууууууууууууууууу
Кој е главен во Лос Анџелес???? :icon_mrgr
Лејкерси немоќни, лекција од Грифин, Гордон и Дејвис. Браво момци.
Бтв на крај фрчат исклучувања. Одом педерски го мавна Грифин, па овој се пушти заедно со Дејвис, па сите тројца добија исклучување. Како да заборави Одом, од каде доаѓа :icon_mrgr
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
1-1 годинава, а мислам дека имаме уште еден дуел.
ЛОС АНЏЕЛЕС ПРИПАЃА НА ЛЕЈКЕРС
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.492
Поени од реакции
69.046
1-1 годинава, а мислам дека имаме уште еден дуел.
ЛОС АНЏЕЛЕС ПРИПАЃА НА ЛЕЈКЕРС
Сметај и кош разлика :)
1-1 али ве јадеме за 7-8 коша :pos:
Криво ми е што не ги даваат почесто Клиперс, па немам некоја јасна слика до кај е тимов. Да бидам искрен, не сум некој загран фан за НБА, али отсекогаш само за Клиперс сум си навивал, и баш заприметувам дека скоро секогаш минуваме добро во дуелите со Лејкерс :icon_mrgr
Ме чуди како годинава имаа толку лош старт...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.298
Поени од реакции
4.619
Сметај и кош разлика :)
1-1 али ве јадеме за 7-8 коша :pos:
Криво ми е што не ги даваат почесто Клиперс, па немам некоја јасна слика до кај е тимов. Да бидам искрен, не сум некој загран фан за НБА, али отсекогаш само за Клиперс сум си навивал, и баш заприметувам дека скоро секогаш минуваме добро во дуелите со Лејкерс :icon_mrgr
Ме чуди како годинава имаа толку лош старт...
Брат од толку тима за Клиперс ли најде хаха,од коа пратам nba знам дека се едни од најслабите екипи секоја сезона! Ај ке разберам да си за Хјустон,Феникс,Чикаго,Атланта тие се некако на средина али овие хаха! Али добро не е секад да навиваш за најдобрите,ја сум фан на Мајами уште од 2006 кога освоија и последниве год беа слаби па пак останав али сега еве ги пак на врвот!
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Брат од толку тима за Клиперс ли најде хаха,од коа пратам nba знам дека се едни од најслабите екипи секоја сезона! Ај ке разберам да си за Хјустон,Феникс,Чикаго,Атланта тие се некако на средина али овие хаха! Али добро не е секад да навиваш за најдобрите,ја сум фан на Мајами уште од 2006 кога освоија и последниве год беа слаби па пак останав али сега еве ги пак на врвот!
Ја цел живот сум за Филаделфија,уште од кога играа Лејкерс(Коби и Шек) против Ален Ајверсон.Филаделфија сеа не се нешто посебно,али пак навивам за нив :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Морав да пишам :icon_mrgr
Аууу мераци, аууууу газење, аууууууууууууууууууууууууу
Кој е главен во Лос Анџелес???? :icon_mrgr
Лејкерси немоќни, лекција од Грифин, Гордон и Дејвис. Браво момци.
Бтв на крај фрчат исклучувања. Одом педерски го мавна Грифин, па овој се пушти заедно со Дејвис, па сите тројца добија исклучување. Како да заборави Одом, од каде доаѓа :icon_mrgr
Еј главни хаха нема ни во плеј оф да влезете.Одом не го мавна грифин туку се буткаа само.Како и да е честито победа и провери стандингс :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.492
Поени од реакции
69.046
Брат од толку тима за Клиперс ли најде хаха,од коа пратам nba знам дека се едни од најслабите екипи секоја сезона! Ај ке разберам да си за Хјустон,Феникс,Чикаго,Атланта тие се некако на средина али овие хаха! Али добро не е секад да навиваш за најдобрите,ја сум фан на Мајами уште од 2006 кога освоија и последниве год беа слаби па пак останав али сега еве ги пак на врвот!
Хаха, сите се паѓаат од смеа кога ќе одговорам за кого навивам од НБА :)
Што знам, имав една игра НБА 99 или незнам точмно која беше, и пошто ми беше интересно да играм со послаби, често играв со Клиперси и ми станаа омилен тим. Од времето на Марк Оловоканди :pos: човекот што го имаат земено како прв пик на драфтот, а во истата сезона како избор на драфтот бил и Коби :kesa: Каков баксуз...
Од тогаш си ги пратам редовно. Порано гледав повеќе НБА, во последниве години послабо, али секогаш Клиперси ми се на прво место :)

Еј главни хаха нема ни во плеј оф да влезете.Одом не го мавна грифин туку се буткаа само.Како и да е честито победа и провери стандингс :)
Е добро де, што има изненадување ако не влезат :)
И така во последниве 12-13 години колку што следам НБА, само еднаш Клиперс стигнаа до плеј офот, и тоа до полуфиналето кога испаднаа од Феникс, со малце поветерански состав Мобли-Бренд-Кесел :)
Нема јака екипа Клиперс, али секогаш си ги плескаат Лејкерс, а тоа е најголем мерак :icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom