Фан клуб: ЖРК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Си го заборавив тикетот за паркинг во кола во Сити Мол, искачам на паркинг и детево од Дибиров трчање ме гушна за нога :pos: иде Тата ми вика извини, и купуваа на Јока за роденден со Суслина. Сеа ќе идам да и пишам на фб на Јока што и земаа.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.346
Поени од реакции
3.918
Си го заборавив тикетот за паркинг во кола во Сити Мол, искачам на паркинг и детево од Дибиров трчање ме гушна за нога :pos: иде Тата ми вика извини, и купуваа на Јока за роденден со Суслина. Сеа ќе идам да и пишам на фб на Јока што и земаа.
Абе боље пиши и да не здрват вечер, па после да се чудиме ако не плесне и Турингер. :pos:
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
http://zrkvardar.mk/mk/news/vardar/1173-2014-10-23-12-24-23

На странава сега па пишале дека Комити ќе идат, ама еве неколку души кажаа дека нема да идат организирано туку тоа е само апел до челновите на групата да идат на утакмици.

Според мене не е битно дали ќе дојдат како Комити или не. Ама тие што се од Комити(макар и 50 души), да се зберат на еден дел од салата и да почнуваат песни да се напраи атмосфера, за женски ракомет и тоа е доволно :).

Лани на утакмица ги почнуваа ептен индивидуалци, се дереа по 2-3ца и никако да тргне песнава :).
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Која продажба, миљон евра картите, жими кур што ќе даам 350 денари да ги глеам со Турингер, у тежок филм е управава.

Едвај 1000 карти се продадени.

На пример, Будуќност без пари ги пушта навијачите да влагаат на утакмици.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Шала на страна. Не сакам да зборам дека е некојаа голеема сума, но неможе 350 денари да биде со РН Ловен мажи ЛШ, и 350 денари да биде со Туринген жени, нема логика.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.263
Поени од реакции
36.144
Прво, грешка се направи со машкиот и женскиот клуб. Кај се видело во светот карта да е иста цена со трибина позади гол и со централна трибина :tapp: жива глупост. 350. ден. плаќа некој од централен блок, толку плаќа и некој позади гол. Незнам на кој аматер му текнало ова.

Второ, многу голем скок направија со цената кај ЖРК. Лани имаа акција двајца со една карта и картата беше околу 100 денари. И тоа даде полна сала. Сега нагло висока цена направија, а имајки предвид дека кај машките беше еуфоријата уште од почеток требаа да предвидат и да направат по популарни цени.

Не заслужуваат девојките празна сала, али и управата треба да ја процени ситуацијата правилно при одредување на цените. Има управата уште многу да работи на маркетинг. Доказ за тоа се овие потези со единствена цена за сите блокови и превисока цена за ЖРК. Недозволиви грешки.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Лани 100 карта и двајца влагаат, сега 350. А баш сакав да одам да ги гледам жениве сезонава :D
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Имам карти за вечер моиве земале ама не можат да одат кој е заинтересиран нека пише во ПП ќе се договориме!
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Јас кога пишав пред месец дена дека женскиве ракометарки во поглед на популарност се исти со едни просечни фудбалери, будала ме направија. Ти ако не сакаш да ги гледаш немораш, ова е врвот во женскиот ракомет, блаблабла.
Ете ги колку се популарни.
Пак ќе кажам, само ми е жал за ракометарките што на секој прес молат буквално молат за повеќе публика, а самата управа ги лишува од тоа.

Никаков сенс за маркетинг, тоа директорчињата очигледно не се ни спуштиле доле на паркет и на трибини за само да видат каква публика иде на ЖРК. Има еден куп семејства, мајки и татковци со деца, дечко и девојка, лично можам да посведочам зошто бев на сите утакмици на ЖРК минатата сезона, освен една.
Практикував да одам со другар и со мајките, ама која е логиката сега, да треба од еден џеб одеднаш 700 денари да дадеме за карта.
Прилично сигурен сум дека и групите што ги набројав погоре што идеа на утакмици минатата сезона, истото го мислат, затоа и нема луѓе.

@Ne_sum_ja И со тие картите 1+1 гратис не ни имаа полна сала. Најголемата посетеност ако не се лажам беше некаде 4000+ во Борис.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Не е само 350, плус превоз тие што живеат подалеку, 450 доаѓа, башка што се женски, квалитетот на ракометот е неспоредлив со мажите а веќе имаме квалитетен машки тим. Во ракомет не се живее од карти, така да не треба толку да се фокусираат на пари од картите бидејќи ќе изгубат доста. Ќе видиме вечер како ќе биде, мене ми се многу 350 денари, али жал ми е за девојките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom