Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ama nemoguce e tolku shansi da kreirame i mnogu slabo postignuvame golovi. Eve deneska i bez Buba ne beshe losh mecot, imavme tolku promasheni shansi i zatoa ni dojde kaznata a na samiot kraj i mozevme da izgubime po edna odlicna shansa na Carev Dvor. Gol ni postigna Ersen Balistata a i ne slavese :) Bravo.


A liniskiot sudija imase dva tri somnitelni odluki a gledajte ja samo slikata, e sfiran ofsajd pri rezultat 0:1 za nas, od ovaa akcija lesno ke postignevme gol za 0:2 i drug ke bese muabetot sega.

 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Ama nemoguce e tolku shansi da kreirame i mnogu slabo postignuvame golovi. Eve deneska i bez Buba ne beshe losh mecot, imavme tolku promasheni shansi i zatoa ni dojde kaznata a na samiot kraj i mozevme da izgubime po edna odlicna shansa na Carev Dvor. Gol ni postigna Ersen Balistata a i ne slavese :) Bravo.


A liniskiot sudija imase dva tri somnitelni odluki a gledajte ja samo slikata, e sfiran ofsajd pri rezultat 0:1 za nas, od ovaa akcija lesno ke postignevme gol za 0:2 i drug ke bese muabetot sega.

Чисти офсајд
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Izgledav ova snimkata so sansi. Pa i ne ste bile tolku losi, mnogu sansi ste promasile, nesto ko nie so Sloga koga kiksiravme prvo kolo.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Солидно одигравме против Вардар, да не беа толку резервирани слободно можевме да ги победиме.
Вардар нема никаква игра или поточно кажано негуваат еден сељачки стил дај му ја топката на бекот или крилото и нафрли во 16-ник со надеж дека Ивановски ќе погоди или чекај прекин близу голот за да нафрлиш пред голот.
Во играта со топка т.е технички сме подобри од нив, штета што го изгубивме Буба па затоа недостасува тој последен пас.

Судијата ептен ни ја сецкаше играта со непостоечки фаули, а тоа секогаш резултира со иритирање и нервоза кај играчите. А врвот беше вториот жолт картон за Алими што значеше црвен картон, па човекот излегуваше со одење, ниту отиде да се поздрави со некого или да направи нешто друго за да задржи време.
Па против Шкендија има милион случаеви кога противничките играчи прават се за да задржат време и ниту жолт картон не добиваат!

А "Европскиот" Вардар на Албанците денеска не им продаваше карти, пред билетара полно навивачи од Тетово беа одбиени за да купат карта.

За атмосферата што да се каже, како на гробишта да беше одигран натпреварот, па ете и нивниот голман Пачовски што вели:
Ние кога играме вакви тешки натпревари на ’Филип Втори’ се чувствуваме како да играме на неутрален стадион. Во овој случај, кога играме против Шкендија на гостински терен, таму не очекува вистински ’пекол’, и стадионите се постојано полни.

http://ekipa.mk/pachovski-so-apel-do-komiti-poddrshkata-vasha-ni-e-najpotrebna-ne-znaete-vo-kakov-pekol-ne-cheka-vo-tetovo/

Иначе капитенот веќе е тука за да ги мотивира соиграчите:

Buba me lojtaret.jpg
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Ние од што играме сељачки фудбал вие време задржававте небаре против Ренова игравме...Не знам што очекуваш друже, шанса за Ивановски да даде гол е од прекин, да му ја нафрлиш на глава, или да му ја наместиш на тацна само да ја турне во гол од петерец. Нормално е кога имаш играч кој е одличен во воздушен дуел, а е тотално неподвижен да идеш со високи топки. Друго е ако имаш шпиц кој може индивидуално да реши меч. За публиката, Вардар одамна ја изгуби публиката на Градски и таа не се враќа така лесно се додека нема промени. Многу фактори влијаат од клубот, првенството, ФФМ, МВР, репрезентација, успех итн. Вардар - Шкендија може да биде доста солидно дерби, ама без навивачи никогаш нема да биде :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ние од што играме сељачки фудбал вие време задржававте небаре против Ренова игравме...Не знам што очекуваш друже, шанса за Ивановски да даде гол е од прекин, да му ја нафрлиш на глава, или да му ја наместиш на тацна само да ја турне во гол од петерец. Нормално е кога имаш играч кој е одличен во воздушен дуел, а е тотално неподвижен да идеш со високи топки. Друго е ако имаш шпиц кој може индивидуално да реши меч. За публиката, Вардар одамна ја изгуби публиката на Градски и таа не се враќа така лесно се додека нема промени. Многу фактори влијаат од клубот, првенството, ФФМ, МВР, репрезентација, успех итн. Вардар - Шкендија може да биде доста солидно дерби, ама без навивачи никогаш нема да биде :)
За задржување време немаше ништо претерано, голманот никогаш не доцнеше за да ја уфрли топката во игра, прекините секогаш на време се изведуваа, таков впечаток може да се добие само кај последната измена кога Алими доби црвен картон. Не знам каде виде задржување на време!

Иначе на првиот натпревар кога тепавте 1:3 вашиот голман задржуваше многу повеќе време, а и тогаш ние добивме впечаток дека играме против Металург.

За играта што да се каже, жалосно е при таков среден ред да негувате таков сељачки стил, па со Фелипе, Дашјан и Блажевски ако не се обидеш да креираш изградени акции со додавања тогаш што остана за останатите екипи.
Факт е дека Вардар нема никаква игра и победува со многу постигнати голови од прекини или се вади на индивидуален потез на некој од офанзивците. Тоа и сами го знаете.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Па ти викаш ние сме играле сељачки фудбал а вашиов играч мислиш од плоштад требаше да стигне до клупа, згора на тоа што вашиве играчи се палеа кај судијата како да играат во некој третолигаш, колку и да биле или не во право за одлуките на судијата... :D Не е ни битно а BTW не е исто да чуваш 3:1 и 0:0 :)

Од моја гледна точка, вие игравте да не изгубите и си ја остваривте целта, сезонава не сте просечна екипа па да можеме да се изнаиграме против вас...Реално и вие си ја научивте лекцијата, знаете дека ако играте отворен фудбал може скапо да ве чини, а и бод од Скопје е супер за вас без разлика што останавме ние први. Вардар не изигра толку лошо колку што Шкендија не му дозволи да игра, а и нашите играа малку резервирано, малку треба за да ја решите утакмицата...На крајот на краиштата, имавме пречка, ни поништија чист гол како и на вас, имавме уште неколку изгледни шанси, за мене баш беше добра утакмицата со многу борба, али ајде поубав фудбал ќе гледаш со екипи како Турново, Ренова, Царев Двор итн. кои не играат сељачки фудбал... :D И не се нервирај за фудбал си правиме муабет :icon_mrgr:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
На крај Дуро се израдува со помошниците, седев позади клупите. Не дека Вардар не играше претпазливо и не се бранеше, но Шкенија беше задоволна со нерешено. Играчот последен што требаше да влезе, се загреваше зад голманот на Шкендија и при крај дојде топката кај него и ја шутна за да задрже време и публиката почна да го пцуе. Почна и да провоцира после тоа, ама на крај Алими добри црвен и тој не ни влезе, па си доби ремет :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom