Фан Клуб: Шкендија

Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Za evropa od drugata sezona, ova leto treba da sklopime dobar tim, kasno e malku za evropa.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Od koga Ecolog ja prevzemase Shkendija samo dobri vesti ke ima za Shkendija i samo napredok ke ima za ovoj tim.

Zasluzuvaat albancite vo Makedonija edna vakva Shkendija, ne e samo klub za nas, e mnogu povekje..

Najsilni i vo idnina..
 
B

Beck's

Гостин
Па нели целта вие да правите тим кој што ќе успее да влезе во групна фаза ЛЕ/ЛШ. Така секогаш касно ако ги правите трансферите испаѓа дека правите тим чисто онака колку за да се бори титулата во Македонија. Секако дека не се прави добар тим така брзо али како да веќе се отпишавте од ЛЕ предвреме кога дознавте дека во 2-то коло Ријека ќе ви биде противник. Еве сега за првиот натпревар Хасани нема да може да ви игра против Абердин. Па и да не биле Ријека, ајде да речеме некој послаб тим да бил додека да ги ангажирате играчите, додека да одржат неколку тренинга за вас квалификациите за ЛЕ ќе бидат завршени.
Ама пак не ме сфаќаш. Кажи ми како може пред првото квалификациско коло да направиш тим кој би те однсол у групите во ЛЕ. Мислиш така лесно се донесуваат овие играчи во лига каква е нашата. Не се гради европски тим преку ноќ, ние летово треба да донесеме екстра играчи, па тек наредната да му ја мислиме за понатаму во Европа. Па треба да се среди стадионот кој треба да биде готов во 2017 и да играме европски натпревари во нашиот стадион во Тетово. Не иде тоа така како што мислиш ти. И да Хасани е регистриран веќе и ќе има право на настап против Абердин
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Браво браво за трансфериве, главни фаворити за титулата сте.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Ама пак не ме сфаќаш. Кажи ми како може пред првото квалификациско коло да направиш тим кој би те однсол у групите во ЛЕ. Мислиш така лесно се донесуваат овие играчи во лига каква е нашата. Не се гради европски тим преку ноќ, ние летово треба да донесеме екстра играчи, па тек наредната да му ја мислиме за понатаму во Европа. Па треба да се среди стадионот кој треба да биде готов во 2017 и да играме европски натпревари во нашиот стадион во Тетово. Не иде тоа така како што мислиш ти. И да Хасани е регистриран веќе и ќе има право на настап против Абердин
Човек јас не зборев само за сезонава. Минатата сезона мислам дека 2-3 играчи нови немаа право на настап во квалификациите и отпаднавте од бош тим. За Хасани некој напиша дека нема да има право на настап на првиот натпревар, но грешка бил. Секако дека нема шанси за една година да направиш тим и да влезеш во групната фаза ЛЕ. Јас не ни реков такво нешто. Фала богу дека не е плукни залепи. Еве и тие нови засилувања што ќе ги потпишете сега ќе ги официјализирате додека испаѓате од Абердин. Тоа ми беше зборот.
 
Ф

Флеш

Гостин
Абердин ќе ги нападнеме со Буба :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Абе не сте нормални :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Честитам , одличен трансфер .... Хасани е екстра играч, навистина можеше да оди во јака лига , но доказ дека имате добра управа си го направи своето ... Направено,сторено :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Ги заебаваш или скеч си прочитал некаде? :pos::pos::pos:

Овој играч беше еден од најдобрите дефанзивци сезонава во 2 Бундеслига. 19-годишен играч на Хамбург, а беше позајмен во Фортуна Дизелдорф. Леверкузен деновиве испратија понуда од 6 мил. евра за него, но Хамбург ја одби. Сакале повеќе.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Ги заебаваш или скеч си прочитал некаде? :pos::pos::pos:

Овој играч беше еден од најдобрите дефанзивци сезонава во 2 Бундеслига. 19-годишен играч на Хамбург, а беше позајмен во Фортуна Дизелдорф. Леверкузен деновиве испратија понуда од 6 мил. евра за него, но Хамбург ја одби. Сакале повеќе.
gazdata neli rekol kolku treba tolku samo da bidat sampinjoni :D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ги заебаваш или скеч си прочитал некаде? :pos::pos::pos:

Овој играч беше еден од најдобрите дефанзивци сезонава во 2 Бундеслига. 19-годишен играч на Хамбург, а беше позајмен во Фортуна Дизелдорф. Леверкузен деновиве испратија понуда од 6 мил. евра за него, но Хамбург ја одби. Сакале повеќе.
Му кажав на Бекс од каде инфото. Сеа може и да ме излажале т.е да биле рекла казала муабети.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Abe da dobies Igrac kako Hasani so 0 toa tie bonus od pocetok plus imas Menaxher kako Fali sto ti gi prodava igracite kako Berisha vo Bursaspor a zamisli sto transfer ke mozese da mu naprae na Hasani posle 2-3 sezoni, Hasani ima samo 24 godini i plus ima iskustvo vo naj jakite ligi.
Ova za nas e bonus od pocetok,

Da ne letame mnogu posto nisto ne se znae da vidime do kaj sme so Aberdeen tie deneska tepa 2-8 prijatelski natprevar. ama celta na upravata e da staneme shampioni. Imame jak trener ova godina jaki igraci i jaka uprava, imame se sto ni treba da staneme shampioni.[DOUBLEPOST=1435179319][/DOUBLEPOST]
Му кажав на Бекс од каде инфото. Сеа може и да ме излажале т.е да биле рекла казала муабети.
Jas ne sum slusal nisto za ovoj ama moze ima nesto vistina od toa.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Погрешна информација во секој случај. :)
Од кај знаеш, може ќе го донесат на позајмица од Хамбург. Газдата им живее таму со шваба е ортак во бизнисот, ваљда има луѓе што може да издејстуваат. Плус парите не му се проблем.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ajde da go polnime gradski barem 20.000 so Aberdeen.
Од кај знаеш, може ќе го донесат на позајмица од Хамбург. Газдата им живее таму со шваба е ортак во бизнисот, ваљда има луѓе што може да издејстуваат. Плус парите не му се проблем.
i jas za toa mislim deka ima nesto vistina od ova i deka nikogas ne sum slusal nisto.
Plus gazdata e eden od 10 najbogatite Germanski Biznismeni, i ima jaki vrski vo germanija i ne nisto cudno osobeno ova leto koga go otvoril kuferot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom