Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Со секој пост мора да утепаш некого во поим! Респект. Ама мислам дека ме сфаќаш што сакам да кажам. Не е битно дали ќе ги тепаме 3-0, 10-0 или 1-0, битно е да ги тепаме и да ја задржиме добрата игра... И споредбава што ја даваш, на почеток имавме добри резултати со него, па што, после паднавме. Аргумент+ дека не е битен резултатот...
Не со секој, само кога е потребно. :icon_mrgr
Разбирам, како не, има логика, само исто многу добро разбирам шо работеше Сколари, а шо работи Анчелоти. Многу добро знам и шо „тезѓере“ е жабаров со неговово „другарче“-екскаратист (кој екскаратист изгледаше како прав горостас и во ширина и во висина во костумот вчера), а шо Сколари.

Шо направил да ме потсети некој, стар човек сум, заборавам :)
Среќно да е за Шева понатаму, ќе го памтам по генијалниот гол против Тотенхем во купот оломнани, по манекенската става на почетоков на сезонава, и по ништо друго. :)
:)

Срдечно добредојде за сите нови навивачи и навивачки во секое време, колку појќе, толку повесело. :icon_cool
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не со секој, само кога е потребно. :icon_mrgr
Разбирам, како не, има логика, само исто многу добро разбирам шо работеше Сколари, а шо работи Анчелоти. Многу добро знам и шо „тезѓере“ е жабаров со неговово „другарче“-екскаратист (кој екскаратист изгледаше како прав горостас и во ширина и во висина во костумот вчера), а шо Сколари.




:)

Срдечно добредојде за сите нови навивачи и навивачки во секое време, колку појќе, толку повесело. :icon_cool
И по вадењето од гол линија :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Еј момци нека ни се честито 2те победи. Бев на одмор и не ги гледав утакмиците ама според вашите кажувања изгледа сме газеле се живо и диво. Ае сеа уште еден напаѓач да земеме (иако мислам дека требаше да му дадеме шанса на Пизаро, доколку не земаме некој екстра напаѓач)
Нека му е срекно на Шева, за жал не се покажа ни приближно од тоа колку може и умее, се надевам ке му успее во родната Украина.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Добредојде и еве нешто од женска страна...

:vozbud:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Е стварно ми се допаѓа стартот на сезонава. Многу самоуверено ми делуваат играчите, а посебно ќеф ми прави добрата соработка на терен помеѓу Дрогба и Анелка. Со ваква игра барем во ПЛ не ни бега титулата.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Со ваква игра на играчите и плус да се вратат Џо Кол и Жирков сме први фаворити за Премиер Лига.Само уште Лампард да се навикне на новава позиција:челзијаш2::челзијаш3:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ќе се навикне искусен е тој :helou:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Очекувам премиер лига да земеме без проблем,да земеме фа куп или карлинг куп а може и двата:vozbud::pos2:,а за ЛШ исто така сме големи фаворити ама тоа многу е тешко да се освои,но имаме ние тим кој е способен за тоа...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Со месеци ја посетувам оваа тема и само ве читам редно беше да напишам нешто :smir:

Одлично стартувавме 4/4...очекувам со Стоук да биде 5/5 и на 19-ти да ги тепаме Тотенхем:vozbud:
Поздрав до сите фанови на ЧЕЛЗИ!

Blue is The Colour! :back:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
До кога приближно ке бидат отсутни Џо Кол и Жирков ако знае некој ?И од кога започнува африкански куп од јануари или фебруари?:челзијаш:
 
В

Вори

Гостин
Па не е ни чудо Жирков и Кол наредно коло со Стоук да заиграат..а африканскиот куп е од Јануари.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
:nerv:
Со месеци ја посетувам оваа тема и само ве читам редно беше да напишам нешто :smir:

Одлично стартувавме 4/4...очекувам со Стоук да биде 5/5 и на 19-ти да ги тепаме Тотенхем:vozbud:
Поздрав до сите фанови на ЧЕЛЗИ!

Blue is The Colour! :back:
Поздрав и до тебе:smir:....Леле овие тотенхем ама ме нервираат прехлани ни земаа 2 бода 4-4 кога беше,лани 1-1 дома и 1-0 у гости...леле ама ме нервираат сакам сега 5-0 да ги тепаме,да ги скинеме,главата да незнаат каде им е..леле ама ме нервираат:nerv::nerv::nerv:
 
F

fantomX

Гостин
Многу пари сака ебаго, инаку Балак ќе игра на високо ниво уште три години најмалку.

Brian Jensen напиша:
The movement, the full-backs coming forward, the attacking football, the passing is great to watch and everyone can see the quality. I just saw blue shirts everywhere!
:icon_cool
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom