Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Milan To Announce Signing Of Arsenal’s Cesc Fabregas On Monday – Report

Andrea Pirlo will then move on to Chelsea…


за ова лафи...
 
F

fantomX

Гостин
Штом Анчелоти изјави дека нема нови играчи, значи некој е на пат. Можи стварно да не дој никој, ама некој е пожелен. Пирло, Агуеро, Рибери...стварно не знам. :toe:
 
В

Вори

Гостин
Milan To Announce Signing Of Arsenal’s Cesc Fabregas On Monday – Report

Andrea Pirlo will then move on to Chelsea…


за ова лафи...
Ооо не.Само ова не.
Премногу играчи во среден ред ќе има,ако дојде овој Микел на клупа ќе седи,а тоа не сакам да биде.
Да дојдат Агуеро и Макси би бил задоволен,Макси е добар,замена за Кол,може и пред него ќе игра,Агуеро е боље од Анелка,така да..
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Може некој да ми каже како се става видео?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Честито нека ни е победата, ме испотија у пм. Дрогба ѕвер.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Може некој да ми каже како се става видео?

Копирај го линкот и стави го тука.Видеото само ќе се појави. :helou:

Честито победа уште еднаш, да ни се множат. Ќе пропуштам неколку кола се надевам на победи...:pipi:

Blue is the colour
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579

Многу добро видео за најдобрата сезона која Челзи некогаш ја изиграл.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Честито нека ви е првата победа :helou:цела сезона победи да редите :wink:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито победа одличен го на Дрогба се надевам дека ке освоите титула Анчелоти ви е класа тренер со тимот шо го има на располагање може да освои мн
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Ај нека ни е честита првата победа во новата сезона, ама ми личи дека ова ке биде сезона на кинење нерви како од пред некоја година кога Дрогба во 95 го решаваше натпреварот:kesa:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Честито победа и почеток на сезоната со три бода. Нека ви се множат победите и титулите сезонава.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ај нека ни е честита првата победа во новата сезона, ама ми личи дека ова ке биде сезона на кинење нерви како од пред некоја година кога Дрогба во 95 го решаваше натпреварот:kesa:
И мене исто, ама да се надеваме дека не сме во право...:helou: Иначе, немавме среќа :) едвај влезе топката после 20 шута на голот а и тој голманот се растури од бранење :smir:
 
F

fantomX

Гостин
cfc.net напиша:
Former Manchester United youngster Kenny Strickland has signed a one-year deal as a third year academy scholar for the 2009/10 season at Chelsea.
Сте слушнале некогаш за овега? :raz:

На cfcnet се вели дека по пробниот период, потпишан е договор со него како стипендист од трета година (некојси степен во академијата), како замена за некој младич Роан Инс, кој има потешка повреда.
Сега во фан клуб Јунајтед читам дека бил десен бек, а повреденово момче било attacking midfielder, па не ми е јасна „променава“. 18 и нешто години, накај 19 бил.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мора да бидеме поубедливи...ние со Хал одвај,а кога ке играме со Манчестер,Арсенал,Ливерпул...:toe:

П.С. Честито победата...:toe:

П.С.С. Дрогба звер!:champion:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom