Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Дидиеееееее Дрогбааааааааааа!Еве го машината,оваа сезона најбољи стрелец ќе биде,гарант.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Прво па Машко.... ај нека ни се множат :vozbud:
Збесна Дрогбава бе... :eek:jea:
 
P

PewDiePie

Гостин
Дрогба!!! ццц не се брани тоа :nenene: ако знае некој нека пише дали е Шева на клупа?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ауууу гол и пол. Јас па се надевав Лампард да шутират ко поголем техничар за од толкава далечина, ама изгледа поарно шо шутна Дрогба. :) Ајде сега уште едно голче и после нек ја ладет глата в езеро.

Дрогба!!! ццц не се брани тоа :nenene: ако знае некој нека пише дали е Шева на клупа?
Еве ги замените: Ross Turnbull, Branislav Ivanovic, Michael Ballack, Deco, Salomon Kalou, Daniel Sturridge, Sam Hutchinson.
 
В

Вори

Гостин
Незадоволен од резултатот,а и од играта...ама второ полувреме ќе им дадеме уште 1-2 гола,и нека се чадат.
Задоволен сум од играта на Карваљо,некако има повеќе слобода во играта и оди напред,дава топки,и задоволен сум од Дрогба,човекот ќе растура оваа сезона убеден сум,голот му беше феноменален,а сигурен сум дека уште еден гол ќе даде.
Наместо Анелка може Стариџ да влезе,дека Анелка некако ко мува без глава е,а наместо Малуда може и Калу да влезе.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не беше толку лоша играта, солидно изигравме. Е сега на среќа дадоа гол, ама јбг. Колку само ни фали некој што ќе ја размрда играта, некој како Џо Кол од пред 4-5 сезони или како Робен додека играше кај нас... Само едно нешто не ми е јасно. Зошто Не игра Босингва крило ко цело време е напред. Позади може да игра Есиен или пак Мансиен ако не го дадевме на позајмица...
 
В

Вори

Гостин
Е затоа сакам Агуеро да дојде,да ја размрда играта некој.Сега читам во пакет сме ги барале Кун и Макси Родригез,мене ми се допаѓа тоа.Ама нормално да продадеме некој.
 
F

fantomX

Гостин
Дрогба!!! ццц не се брани тоа :nenene: ако знае некој нека пише дали е Шева на клупа?
Шева е најскапо платениот неработник на светот, така е договорот. :toe:

Па јасно е дека ќе шлајфаме, ако го следите Челзи добро цело време јасно ќе ви биде дека ќе шлајфаме. Лесна победа можи да очекува само некој шшто не ги следи случувањата со Челзи.
Шо сакате не разбирам, имаме 12 удари на гол, барем 5 беа опасни. Оби шо најде да врзува копачка во 16-ник, кај шо треба и бос да трча ако треба, е друга работа, карамбол по кој примивме гол. Есиен е најраспуцан, треба поназад да ој, Лампард поофанзвно.
Анелка шмугло, Калу, Стуриџ, било кој место него. Покасно и Деко место Оби. И имаме 2-1, 3-1 или 3-2.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
За Микел веке и тврдам дека има некои психолошки проблем, сигурно има некои маки на душа:toe:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Незадоволително полувреме, далеку под можностите. Левата страна ни е скроз отсечена. Дрогба едно време почна со претеризми ама ај, дај гол чоекот - му се простува :) Измени у второ под итно Калу - Малуда, Деко - Есиен, Стариџ - Анелка !!! Рики е цар позади :vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
За Микел веке и тврдам дека има некои психолошки проблем, сигурно има некои маки на душа:toe:
Голем и чувствителен дел од теренот го „носи“ врз себе, ама млад е, можно е да биди нешто од него.
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Почна Премиер лигата ама оној коментаторот многу ме нервира не можам да се помирам што сител пренесуваат :tapp:
Играта ни е добра сеа за сеа глуп гол примивме одбранана како да заспа али тоа е тоа, да дочекаме и второ да заврши па ке коментираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom