Фан Клуб: Фиорентина

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.109
Поени од реакции
16.348
Али Волски ќе биде играчиште, во него гледам нов Валеро, можда и многу повеќе. Детето има некој X-фактор :D
Го обожавам се надевам дека ќе ги исполни и надежите и потенцијалот, почнав да го пратам само заради ФМ али детето можи да биди играчиште кај и да е се надевам дека ќе успеј и ќе нарпај сјајна кариера
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Волски има потенцијал ненормален, тоа уште кога го купиа гледав некои клипови од кога играл во Полска лига и се гледа дека има техника ненормална, игра со глава и дека нема никаков страв да изигра нешто што некои поискусни играчи никогаш не би пробале...грешка е на Монтела што не го играше повеќе, кога може Матос да го игра не гледам зашто не и Волски. Има поголем потенцијал од Љајиќ на пример, само му треба минутажа и самодоверба да ја осети од Монтела. Исто голема грешка е и што Алонсо го дадовме на позајмица во Сандерленд. Го пратам и можам да кажам дека игра доста солидно и скоро секогаш е во први 11.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
мала измена има во официјалниот состав. Матри и Иличич ке стартуваат на местото на Варгас и Гомез или јас имам грешен извор...како и да е осеќам ке има уште едно шамарење по џубрентус! FORZA VIOLA!!
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Грешка си! Од овој состав само Андерсон е во први 11 на местото на Мати Фернандез... многу фалат Борха,Роси,Томович за еден ваков натпревар...тоа е тоа. Forza Viola :D било што било
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Хоакин?

зошто го нема ? :confused:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Жоакин не игра пошто Монтела го чува најверојатно за УЕФА...

Неколку работи да кажам.
Премногу дефанзивна тактика во првополувреме не кошташе гол
Монтела утка направи со Варгас во први 11, Жоакин или Волски се доста покреативни кога го нема Борха
Гомез неможе сам напред, поготово кога се браниме без никаква подршка од позади
Волски ме изненадува и заслужува повеќе време
Одбраната солидна, поготово Савиќ кој изигра за 10ка денес
Пасквал у одбрана добар у напад дупка, шентаршут никако
На крај исто е Фиорентина дали ќе биде 4та или 7ма сезонава, УЕФА играме преку купот
Со измените кои ги направи денес Монтела мислам дека помалку и ги шдеди за УЕФА
Све на све лошо прво полувреме и подобро второ и ете на крај немавме среќа со пречката на Матос
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добра вест од Америка. Роси се опоравува побрзо од предвиденото. Според Пасторело, неговиот агент, цела една недела се понапред со вежбите и заздравувањето од предвиденото. Во петок најверојатно ќе се направи последниот преглед закажан за во Америка,а од следната недела се очекува враќање во Фиренца. Ако све се потврди дека е ок во петок, Роси набрзо ќе поче со појаки тренинзи во Фиренца и полека тренизи со топка и со соиграчите.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Роси самиот изјави дека ќе направи се за да игра во финалето на купот и дека ќе го освоиме, така да верувам дека се труди и дава се од себе да се опорави што побрзо.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Да тогаш (3ти Мај) би требало да се врати, а и очекувам да има предходно изиграно бар 3-4 натпревари за да ја врати формата и кондицијата
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Не знам за вас, дали сте скептици или оптимисти, ама јас сум убеден дека утре вадиме поволен резултат(минимум нерешно 1:1 а верувам и во победа). Пред се поради тоа што се враќаат најбитните играчи шо ни фалеа во неделата: Борха и Томович !!!
Да се јас прашувам би го извадил овој состав од прва минута...
Нето
Томович-Гонзало-Савич-Пасквал
Аквилани-Пизаро-Борха
Квадрадо - Мати/Жоакин
Гомез
И сум убеден подобар состав не може да се извади се додека не се врати Роси. И најбитното да потенцирам зошто некој одма ќе рече зошто Аквилани... затоа што најдобро ќе одговори на дефанзивните задачи од било кој друг играч во тимот а башка има добри долги пасеви...
Единствена дилема ми е дали Мати(кој игра животна форма овој месец) или Жоакин па да се игра на контри со 2 класични крила... мада повеќе би го жртвувал Мати и влегол во второ полувреме, како главен џокер од клупата да ја подигне играта...
поздрав и FORZZA VIOLA !!!
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Жоакин не е повикан ради ситна повреда
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Ajde da vidime kako ke pomineme utre, po nekoja logka site sili da gi koncentirame na ovie natprevari poso ocigledno otide u nepovrat Seria A. So Borja treba da bide druga prikazna ekipava, se nadevam deka ke profunkcionira i napadot poso poslednive natprevari gol nemoze da dademe.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
На вакви натпревари многу фали Роси, поготово како подршка за Гомез. Дефинитивно Роси заедно со Борха беа клучни играчи во зимската полусезона. Еве сега читам и изјава на Пирло кој вика дека Фиорентина не е иста со и без Роси и дека Роси е играч за големи натпревари, како за Фиорентина така и за Италија. Ова е прв натпревар и вечер може и двете екипи да играат многу ппредпазливо, додека оној за 7 дена е клучниот, ма да ќе зависат многу работи и од денешниов
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
штета што пак за Фиорентина нема да игра Хоакин :( ќе уживав гледајќи го, играч што секогаш е расположен во вакви утакмици...
у секој случај, со среќа против Јувентус (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom