Фан Клуб : Фени Индустри

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.786
Поени од реакции
1.503
Воа на клупата шо го имаме е се осим тренер. Се дури не дојде салам тренер не се управуиме па ако сака и Леброн нека дојде.

Добро ај, со Леброн можиме и без тренер....
Фактички со Дрмата како тренер само со Леброн можиме неш да направиме....
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
Воа на клупата шо го имаме е се осим тренер. Се дури не дојде салам тренер не се управуиме па ако сака и Леброн нека дојде.

Добро ај, со Леброн можиме и без тренер....
Фактички со Дрмата како тренер само со Леброн можиме неш да направиме....
Додека Влада на РМ го држе МЗТ,и Дурент у пакет со Леброн да го земиме џабе ќе биде :свиркам:

Иначе,покрај Амонс за кој шо се знаеше од пред месец дена некаде,нов играч е и извесен Адам Кемп,центар кој доаѓа од колеџот Марист. Просек лани 10-тина поени со 7.5 скока и 2.2. банани по утакмица. Шознам,по клипот може да се примети само дека е многу скочен,а нешто посебно не ме воодушевува. Џабе е,чим не е Шон Кемп ништо од бизнисот :icon_mrgr:.

http://kavadar4e.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11819:2014-06-14-10-15-15&catid=20:kavadarci&Itemid=62
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
Според НЕОФИЦИЈАЛНИ(чаршиски) извори,најдобриот играч од минатата сезона Бјелиќ потпишал нов договор :cuc::cuc:. Тоа шо потајно го посакував веројатно ќе се оствари,па ќе видиме дали е стварно добар или лани екипата шо ни беше партал,па делеше малце од другите. Од истите извори (чаршијата),Бојан Трајковски е пред враќање во Фени. Е сеа кај нас чаршијата e во право во 90% од работите шо се зборуваат,па се надеваме дека ова нема да бидат во тие 10% :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
http://ekipa.mk/radulovik-i-jovovik-dogovoreni-so-feni-industri/

Дај да ги побараме и Прековиќ,Поповиќ,Ѓуров и Цобе Михајловски назад ако не...Пензионерски тим,ако враќањето на Јововиќ значе заминување од тимот на Бјелиќ,тогаш катастрофа. Иначе се преговарало и со Димче Тасовски и Димитар Караџовски...Шта речи,коју поруку послати:pos:. Иначе мислам дека со овој тим сме кадарни да влеземе во првите 6 екипи,па зошто да не и во првите 4 :). Еј да и да ги поздравам душегрижниците од 2005 до денес шо збореа дека Фени е уште еден кондом тим,посебно тие што лани се ситеа на слабата екипа и шо мислеа дека ќе се распаднеме. Поздрав дечки,ми фалите <3
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Радуле ќе ви е главен за борбата за опстанок :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
http://ekipa.mk/karadhovski-potpisha-feni-industri/

Крадец,крадец је меџу нама :D Ова излезе како трапма да сме направиле со Кожув,Караџовски за Богоев..Искрено мислам дека крадецов е подобар од Богоев,ама останува да видиме како ќе се снајде :)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
http://ekipa.mk/karadhovski-potpisha-feni-industri/

Крадец,крадец је меџу нама :D Ова излезе како трапма да сме направиле со Кожув,Караџовски за Богоев..Искрено мислам дека крадецов е подобар од Богоев,ама останува да видиме како ќе се снајде :)
Лоповот шо го јадеме цело време сеа дојде кај нас. :cautious:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
Лоповот шо го јадеме цело време сеа дојде кај нас. :cautious:
Најарен ќе биде ваа сезона...Нека му дадат само малце слобода у играта и ќе видиш :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
Незнам како ми избегала ваа информација,а баш преѓеска на ТВТ вестите се чудев кој е играчот..Се работе за Томче Соколов,на времето го памтам играеше у Струмица(повише клупата а грееше него шо играеше,ама ајде :pos:). Играе на позицијата 4,иде од Словачка кај шо имал просек некаде околу 6-7 поени и 5 скока. Страшно засилување,нема збор тука :pos::pos:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
@Near Гледам ја пратиш ситуацијата во клубот, што бидна со Ристе Стефанов, ќе игра и наредна сезона кај вас и колку и како играше изминатава? :D
Омилен играч ми беше од македонскиве пред 5-6 години, солиден шут, добра одбрана, имаше и висина за тројка, штета со тоа допинзите се заеба коа беше у Грција, од тогаш го снема на кошаркарската карта. :icon_mrgr:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
6.822
@Near Гледам ја пратиш ситуацијата во клубот, што бидна со Ристе Стефанов, ќе игра и наредна сезона кај вас и колку и како играше изминатава? :D
Омилен играч ми беше од македонскиве пред 5-6 години, солиден шут, добра одбрана, имаше и висина за тројка, штета со тоа допинзите се заеба коа беше у Грција, од тогаш го снема на кошаркарската карта. :icon_mrgr:
Ја прекина кариерата...Уште кога беше у Лукоил го заебаваа нешто со плати,па од таму му тргна надоле...после тоа му пропадна трансфер у АЕК 2009 година по ЕП,па играше во Работнички,МЗТ,ваму-таму...кога имаше шанса пак да си ја врати формата и да напредува у кариерата го фатија у Грција со допинг,кога се врати зимото имал некоја незалечена повреда мислам,одигра само 2-3 утакмици и толку,наводно пак се повредил... Од оваа сезона е спортски директор у тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom