Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
teteks do sea igrase u 2 liga no sega ima moznost za vles vo prva liga,odnosno igra baraz so shkendija.pobednikot od ovoj natprevar vleguva vo prva liga!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Napred Teteks!!!:)
Ubavo ubavo...eeeee koa ke mi tekne navremeto i Kumanovo koga igrase u prva liga :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Kade. Koga (Vo Kolku) e mecot so shkendija. Da navivame za vas.

p.s. So lugje da igrame dogodina vo tetovo
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
kolku sto znam igracite na teteks i shkendija se na odmor.
baraz nema da se igra i se ceka odluka od ffm ,najverojatno ce ima prosiruvanje na prva liga za plus 2 ekipi!!
cekame odgovor od ffm!!
 
П

Паспарту

Гостин
Cocacola напиша:
Napred Teteks!!!:)
Ubavo ubavo...eeeee koa ke mi tekne navremeto i Kumanovo koga igrase u prva liga :)
ееее на времето... имаа добар тим колку што се сеќавам али... него друго сакав да те прашам, куманово да не излезе и од 3 лига? зашто знам едно време последни беа без ниту еден бод. поздрав
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
sasence19 напиша:
kolku sto znam igracite na teteks i shkendija se na odmor.
baraz nema da se igra i se ceka odluka od ffm ,najverojatno ce ima prosiruvanje na prva liga za plus 2 ekipi!!
cekame odgovor od ffm!!
sase znaes deka predlogot za prosiruvanje se razgleduva i vo FFM?
deneska imav gosti, koj covekot e vo uprava na teteks i mi kaza deka cekaat da se sredi ova so federaciive pa izgleda ke se prosiri liogata na 14 ekipi zos nema logika sega da se igraat barazi
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
vojvodata напиша:
sase znaes deka predlogot za prosiruvanje se razgleduva i vo FFM?
deneska imav gosti, koj covekot e vo uprava na teteks i mi kaza deka cekaat da se sredi ova so federaciive pa izgleda ke se prosiri liogata na 14 ekipi zos nema logika sega da se igraat barazi
i jas toa go znam cabe ne go zborim.
pozdrav
 
П

Паспарту

Гостин
сепак подобро е да се елиминира уште еден албански тим од лигава :) како и да е честито влез во прва лига зашто сигурно тоа ќе се случи
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
DoolroX напиша:
ееее на времето... имаа добар тим колку што се сеќавам али... него друго сакав да те прашам, куманово да не излезе и од 3 лига? зашто знам едно време последни беа без ниту еден бод. поздрав
Znaci vaka:Kumanovo e vo 4 liga i igra so okolnite kumanovski sela..Tabanovce, Orashac, Chelopek, Dobreshane, Tromegja, Pukovsko, Rechica i Bistrica :)...Kumanovo od Tabanovce izgubi 6-2 :kesa:
Zanigde sport u Kumanovo...Sega od septemvri se pravi tim rakomet ke pocneme od 1 liga (vtora makedonska) Ja sum u timot pa mozda ke bide neshto...Kako porano leleee koa ke mi tekne...Kosharka,Rakomet,Fudbal..Mada u fudbal befme najslabi :)
Ke mi prostite za ova shto go pisuvam temava ne e za ova ali...:smir:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
uste edna slika od vojvodi-zagreb - croatia-macedonia
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
Чудо ја првпут ја гледам темава =) НАПРЕД ТЕТЕКС - НАПРЕД ВОЈВОДИ најбољи сте, поздрав до сите вас =)
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
Cocacola напиша:
Znaci vaka:Kumanovo e vo 4 liga i igra so okolnite kumanovski sela..Tabanovce, Orashac, Chelopek, Dobreshane, Tromegja, Pukovsko, Rechica i Bistrica :)...Kumanovo od Tabanovce izgubi 6-2 :kesa:
Zanigde sport u Kumanovo...Sega od septemvri se pravi tim rakomet ke pocneme od 1 liga (vtora makedonska) Ja sum u timot pa mozda ke bide neshto...Kako porano leleee koa ke mi tekne...Kosharka,Rakomet,Fudbal..Mada u fudbal befme najslabi :)
Ke mi prostite za ova shto go pisuvam temava ne e za ova ali...:smir:
taka bilo vo site gradovi be druze.
tetovo imalo fudbal i teteks i ljuboten u prva liga, odbojka nekolku kluba u prva liga. jugohrom duri bili i najdobar. kosarka isto teteks u prava lkiga bil i da ne redim natamu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom