Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тоа е. Плачемо да го врата, а на стадион 100 душе преку сила.
Убоо рече, нека го однеса у Тунгузија итаке свите само на зборои са јаки.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Тоа е, сите глумат Војводи, сите носат Војводи маица, а ко ќе дојде утакмица еден од нив нема. Срамота, денеска жална слика на стадион. Дојдовме до тоа ниво клуб од ЖЕЛЕЗАРА да има поише публика од нас. Башка ПОЛУФИНАЛЕ НА КУП, мизерен ни е фудбалот да, али не се прајте сите Војводи и хулигани кај ќе стигнете пошто сте нула од тоа!!! Уште па денеска ќе ми глумат на врата се накокотиле едни од БЛОК 70 кои се удираат у гради прошливе години и се пикаа у први редови у Војводи, еднаш не дошле сезонава и лапаат сеа дневници ко редари. А и се заслужи да се игра у Ѓорче.
Од група за респект и група од која многу други учеа, станавме група за потсмев, СРАМОТА! Свака част на тие 20-30 души што идат цело време, знаеме кој се.

Иначе за утакмицата, Металург беше подобар, Рики за малце не ни даде гол од 35 метри од фаул али удри у пречка па од одбиена топка некој ја удри со ножички па помина низ гол, имавме доста среќа. На крај можевме да ги казниме, имаше чист пенал, али незнам дали имаше офсајд при таа ситуација, пошо помошникот го дигна знаменцето.

п.с. @Тетоец, не се возбудуај толку :icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
30
Тетекс-Тиверија 3:0
Филип Петкоски 3' и 76' и Начевски 88'
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.301
Поени од реакции
5.499
Слушам нешто имало упад во соблекувалната кога сте играле со Врапчиште на гости закани напади и слично или дезинформации :unsure:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Слушам нешто имало упад во соблекувалната кога сте играле со Врапчиште на гости закани напади и слично или дезинформации :unsure:
Да да. Смилевски го буткале, влегле у соблекувална нешо. Полицијата стандард си стоела на страна. А и чудна работа, објавија на спортмедиа.мк и после тоа одма го избришале истото.
Иначе утре се игра пак у Ѓорче.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Teteks - Novaci 1-0 !!! Koj ako ne Filip Petkovski :)
Маџари- Тетекс 0-1 кој ако не Филип Инзаги Петковски. :D Што чоек ќе беше овој бе, како Инзаги е, сите му се смеат го потценуваат а он се растура од голови давање. :ROFLMAO:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Маџари- Тетекс 0-1 кој ако не Филип Инзаги Петковски. :D Што чоек ќе беше овој бе, како Инзаги е, сите му се смеат го потценуваат а он се растура од голови давање. :ROFLMAO:
Mene i me zagrizue ova ,drugive kako gol da ne znaat da dadat..Zamisli bese na proba vo Kipar i za negova nesreka ja skrsi rakata tamu na trening i se vrati vo Teteks..So promocija vo 1 liga uste eden spic sigurno ce ni treba ,ako ne ni zamine i Inzaghi :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Mene i me zagrizue ova ,drugive kako gol da ne znaat da dadat..Zamisli bese na proba vo Kipar i za negova nesreka ja skrsi rakata tamu na trening i se vrati vo Teteks..So promocija vo 1 liga uste eden spic sigurno ce ni treba ,ako ne ni zamine i Inzaghi :)
Ма ќе ви требаат уште двајца ако останете само на Пипо ништо не правите. :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Тинте е таму да покрие бе, до 101 ќе игра фудбал :D
Иначе многу мотивирани тимовиве кога играа против Тетекс бе :) Ах Ѕинго Ѕинго :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Денеска со ѕинговци. Ќе биде занимливо :D[DOUBLEPOST=1397321194][/DOUBLEPOST]1-0 Боби шутна од 30 метри, топкава одскокна пред гол и Симов не ја фати, му пројде низ раце.
Боби доби црвен на крај кога свирна крај судијата, така да нема да игра он у полуфинале, за кое мислам дека ќе има организиран превоз од Тетово.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom