Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
8.702

мало потсетување како Барса помина последен пат на Олимпико, времиња :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
ХРАБРА игра од сите. :cuc:
Натпреварот се очекуваше да биде ваков. Значи буквално сите опции беа во игра, можеше и да победи било кој. :duel:
Инаку за играта на Рома имам само пофални зборови. Барса си изигра онака како што знае со пресинги и држење топка.
Кај Рома немам кој да издвојам посебно од играчите освен голманите. Штета за Шчешни она копитото уругвајско што го повреди. По гнасен играч нема да му ебам сѐ женско дома. Гледа ја фаќа топката со рака и уште продолжува да клоца со копачките. Невакцинирано говедо! :sakasuste:
Се надевам дека кај нас со Флоре и со Шчешни не е ништо сериозно.
Според мене за Барса не беше од никаква важност натпреваров, бидејќи очекувам сите да ги победи дома. Додека пак за нас овој бод и тоа како е важен.
За голот на барса не сакам да коментирам дали претходно било фаул или не, сепак тоа беше судиска одлука, како и кога го соборија Наигголан. :toe:
Флоренци секој гол од убав поубав. ЅВЕР!:bravobe:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.212
Под импресии сум уште за сега имам само да кажам изгинаа за светиот дрес 11-те ГЛАДИЈАТОРИ!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
8.702
Ехх супер вечер, бод против моментално најдобриот клуб во светот на кого и моменталната форма му е одлична. Се радувам на овој бод бидејќи како што лани оние седум комада протиб Баерн не закопаа, така овој нерешен резултат против Барса може да ни даде огромна самодоверба и крилја во понатамошниот тек на сезоната.
Мислев дека попичкарски ќе изиграме и многу конфузно во одбраната,ама бевме солидни,посебно Рудигер ме демантираше,бидејќи по она што го видов против Фросиноне,мислев дека вечер ќе се изгуби,напротив тој беше одличен,со мал кикс при стативата на Меси,како и да огромен напредок за разлика од ланските Астори и Мбива.
Џеко :cuc: каква само смиреност во неговата игра,ги доби скоро сите воздушни дуели а притоа подели одлични топки на Салах во напад,многу ни беше корисен вечерва,а ќе ни биде и цела сезона :)
Сега очекувам да влезат во ритам против малите екипи во првенството,бидејќи против јак противник играме мн јако,а слабите ги потценуваме па си имаме маки, тоа е задача на Руди да ги мотивира во такви мечеви :)
Форца Рома!! :cool:
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Place mi se ali nesmem, naviko sam vako

Ovaka da bi igrale i so turnovo kje izgubat, a da ne zboram za golmanov
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.212
U pm ebaniot Sassuolo ne mozeme da go dobieme 3 natprevar na Olimpiko ..teshki kompleksi ni nabija :mad:
Maicon mrtov,De Sanctis mozese 1 gol barem da spreci...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom