Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Клоп да е со оваа екипа како голем мотиватор има да изгази се до крај.
Па овој не знае да ги мотивира. Цело време иста тактика тепа по крила и нафрлање.
Со Самп за воља на вистината немавме и среќа, ама не треба да е тоа причината да примиш 2 гола од два пати што ќе ти шутнат во гол.
Мене Манолас од старт не ми се допаѓа. Мн. често киксира. Морган јас не знам како не му е срам. Па на олку киксови јас ќе ги закачам ракавиците.
Имавме некаква доминација вчера, ама НЕ и желба за победа. Можеби само 10 мин откако го постигна Салах голот, кога од 16 метри не излегоа, апотоа иста игра.
Со вакви киксови и игра нема ни ЛШ место да фатиме наредна сезона.
Руди Гарсија е тренер со 1 филозофија.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.197
Поени од реакции
3.186
Nema motivacija ubavo vikame site..nema zhar !!
Promena na trener, nova filozofija mislam sto pobrzo toa podobro..
Klop bi bil idealen za nasiot tim..
-8 sme od Inter za samo 5 kola za volja na vistinata oni ne izigrale nekoj natprevar osven ona gradskoto derbi ,veruvam kad tad ce padnat..
Poglednete go Juventus zalosno vakva shansa da ne se iskoristi :(
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Само Флоренци гинеше вчера, Салах играше добро, а Раџа вчера не беше ниту сенка од тој играч што гине на терен.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.197
Поени од реакции
3.186
Насекаде пишува дека Гарсија е пред отказ а негов наследник бил Анчелоти!!! Не верувам во ова ама ај така нека биде..
Плус имам осеќај дека Карпи,Бате, Палермо и Емполи ќе ги добиеме и пак ќе спаси гз Гарсија :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
абе шо се смееш,така прочитав :toe:

Гарсија има уште три години договор со Рома и плата од 3мил значи тоа се 9мил е сега од кај ги израчунале овие 17-18мил незнам..
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
абе шо се смееш,така прочитав :toe:

Гарсија има уште три години договор со Рома и плата од 3мил значи тоа се 9мил е сега од кај ги израчунале овие 17-18мил незнам..
Па се смеам оти не вреди не евро, а треба да му платиме 18 милки за да си оди од клубот.Што е многу, многу е.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
ќе најдат некој договор на 5мил :D само Палота да се реши да ги избрка ама тешко сега за сега ..

Спалети, Клоп или Анчелоти,било кој од овие,а и сите тројца се слободни :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
А ако го ликвидира некој, треба да му плати РОма нешто?
Ја би 100 к да му платат на некој да го прегази! Со другите пари играчи ќе купиме!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Па ако кикснат дома со Карпи ондак Руди нека го рогаат низ Рим ебаго.

Така пред 2-3 години и за Сасуоло викавме.[DOUBLEPOST=1443279979][/DOUBLEPOST]Ова се 11-те маченици од Рим:

Де Санктис, Мајкон, Манолас, Де Роси, Диње, Пјанич, Кеита, Наинголан, Салах, Џеко, Жервињо.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Reakcijava na Borielo "po tolku utki sega na mene li najde da mi odbranis" :)

Vo mene se borat Budalata i Genijot. Samo se plasam da ne popusti popametniot :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom