Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.205
Поени од реакции
3.206
Ne znaev deka Garcia ni go cita fan klubov :) Mozno e so istata formacija da izlezeme utre kako sto jas pisav pogore ...
Гласини од Тригорија велат дека Руди Гарсија размислува за промени во формацијата. Можеби во следните натпревари ќе ја гледаме Рома во 4-4-2 или 4-3-1-2, со Де Роси, Кеита и Наинголан позади Пјанич во средниот ред.
Kopirano od Roma Macedonia !
Inace v sreda ke ima direkten prenos na mtv1 Baern - Roma !
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Жално многу жално ако си човек а посебно романиста се ежиш кога го гледаш клипот
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Маикон не е повикан за со Баерн, а Торисидис се здобил со мала повреда за време на тренинг. Можно е да играме со Флоренци како десен бек.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Маикон не е повикан за со Баерн, а Торисидис се здобил со мала повреда за време на тренинг. Можно е да играме со Флоренци како десен бек.
Na Maikon mu bila poteska povreda, navodno bila golema sansata da idel pod noz no da bila nekoja mala intervencija[DOUBLEPOST=1415116686][/DOUBLEPOST]http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2014&mm=11&dd=04&nav_id=919766
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Стротман во недела ќе биде приклучен во Примавера тимот за калчолигашки дуел:vozbud:

Очекувајте го за две недели да дебитира во новата сезона(y). Колку само ни фали тој и Кастан, тие двајца не го прават тимот поцврст, лани кога го немаше Бенатија, Кастан потврди дека може да биде лидер во одбрана и дека не игра добро само ради присуството на Бенатија, многу ни фали, едвај чекам да ги видам заедно со Манолас, одбраната тогаш ни била многу поцврста, но за жал ете и неговата повреда стана историја:(

Без разлика каков ќе биде резултатот утре, очекувам после репрезентативните паузи враќање на Стротман, Кастан и Мајкон, па конечно да се комплетираме и консолидираме .. а веќе на зимо сакам да го видам Дармиан во нашите редови, тенки сме бековските позиции, а Дармиан може да игра и лево и десно. Со Торосидис да се збогуваме на лето, а исто така да се направи чиста и на левата страна,но на зимо не бива бидејќи имаме моментално 4-ца на таа позиција(Балза,Холебас,Кол и Емануелсон) и тешко дека ќе има време да се решиме со 2-ца а притоа и да купиме еден, нема време за такво нешто, а и изборот е мал(тешко кој ти дава играч на сред сезона).

Не ми се допаѓа што Гарсија е малку тврдоглав, многу е самоуверен и во себе и во своите играчи, но треба да биде малку повеќе флексибилен кога тимот има многу повредени играчи или кога игра против силни противници. На пресот денешен кажа дека Рома нема да мења ниту формација, нути тактика, ниту филозофија иако Баерн не растуриа, а притоа голем дел од главните играчи ни се повредени, се плашев дека од вакво нешто, а утре впрочем ќе видиме дали врееди да се биде флексибилен или да не се одстапува од она што се игра без разлика на околностите.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Стротман во недела ќе биде приклучен во Примавера тимот за калчолигашки дуел:vozbud:

Очекувајте го за две недели да дебитира во новата сезона(y). Колку само ни фали тој и Кастан, тие двајца не го прават тимот поцврст, лани кога го немаше Бенатија, Кастан потврди дека може да биде лидер во одбрана и дека не игра добро само ради присуството на Бенатија, многу ни фали, едвај чекам да ги видам заедно со Манолас, одбраната тогаш ни била многу поцврста, но за жал ете и неговата повреда стана историја:(

Без разлика каков ќе биде резултатот утре, очекувам после репрезентативните паузи враќање на Стротман, Кастан и Мајкон, па конечно да се комплетираме и консолидираме .. а веќе на зимо сакам да го видам Дармиан во нашите редови, тенки сме бековските позиции, а Дармиан може да игра и лево и десно. Со Торосидис да се збогуваме на лето, а исто така да се направи чиста и на левата страна,но на зимо не бива бидејќи имаме моментално 4-ца на таа позиција(Балза,Холебас,Кол и Емануелсон) и тешко дека ќе има време да се решиме со 2-ца а притоа и да купиме еден, нема време за такво нешто, а и изборот е мал(тешко кој ти дава играч на сред сезона).

Не ми се допаѓа што Гарсија е малку тврдоглав, многу е самоуверен и во себе и во своите играчи, но треба да биде малку повеќе флексибилен кога тимот има многу повредени играчи или кога игра против силни противници. На пресот денешен кажа дека Рома нема да мења ниту формација, нути тактика, ниту филозофија иако Баерн не растуриа, а притоа голем дел од главните играчи ни се повредени, се плашев дека од вакво нешто, а утре впрочем ќе видиме дали врееди да се биде флексибилен или да не се одстапува од она што се игра без разлика на околностите.
Стротман ќе го гледаме во недела против Латина. (y)

Руди можеби нема да менува формација официјално и јавно, но би требало да има некоја промена во инструкциите, начинот на кој ќе се браниме. 4-1-4-1 би изгледало добро со Де Роси и Дестро на 1.

Предвидувања на италијанските весници.

LA GAZZETTA DELLO SPORT: De Sanctis; Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole; Nainggolan, De Rossi, Keita; Pjanic; Gervinho, Destro
IL MESSAGGERO: De Sanctis; Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole; Keita, De Rossi, Nainggolan; Pjanic; Gervinho, Destro
CORRIERE DELLO SPORT: De Sanctis; Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole; Keita, De Rossi, Nainggolan; Pjanic; Gervinho, Destro
IL TEMPO: De Sanctis; Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole; Nainggolan, De Rossi, Keita, Holebas; Pjanic, Gervinho
LA REPUBBLICA: De Sanctis; Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas; De Rossi; Keita, Pjanic, Nainggolan; Gervinho, Totti
CORRIERE DELLA SERA: De Sanctis; Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole; Nainggolan, De Rossi, Pjanic, Keita; Gervinho, Ljajic[DOUBLEPOST=1415184636][/DOUBLEPOST]

Не знам дали е за наредната година или за оваа. Сеуште ја нема за продажба.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Како што знам мајцата е за на тренинг кога е во прашање ЛШ, ама не сум сигурен, btw, многу е добра(y)
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Пјанич, Де Санктис, Тоти, Жервињо, Кол - резерви.

Скорупски, Торосидис, Манолас, Мапу, Холебас, Кеита, Де Роси, Наинголан, Флоренци, Дестро, Итурбе
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Швабиве секогаш биле фер навивачи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
За жал не бев во можност да ја гледам, ќе ми каже некој како одигравме? Сега се е во наши раце, има многу калкулации но мислам дека сме во предност пред Сити и ЦСКА, да го заборавиме Баерн и со поени од наредните две утакмици да си обезбедиме пласман понатаму. Доклу наредното коло ги тепаме русите, а Сити да не победи со Баерн работата ќе биде завршена, имаме убава шанса за која мораме да дадеме се од себе да ја искористиме!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
За жал не бев во можност да ја гледам, ќе ми каже некој како одигравме? Сега се е во наши раце, има многу калкулации но мислам дека сме во предност пред Сити и ЦСКА, да го заборавиме Баерн и со поени од наредните две утакмици да си обезбедиме пласман понатаму. Доклу наредното коло ги тепаме русите, а Сити да не победи со Баерн работата ќе биде завршена, имаме убава шанса за која мораме да дадеме се од себе да ја искористиме!
Не изигравме лошо. Руди покажа малце тактичка флексибилност, тоа е добро. Формацијата личеше на 4-4-1-1.

За двата гола најголема одговорност има Торосидис.
Беа постигнати на сличен начин. Пробив по страната на Торосидис, топка во шеснаесетик, гол.
Исто успеа и да го повреди Флоренци. Воглавном лоша вечер за гркот.

Прв гол.
Втор гол.

Холебас беше подобар, не направи нешто посебно офанзивно, но и немаше некои грешки. На полувреме влезе Кол на негово место и беше еден од подобрите играчи за Рома, заедно со Раџа. Создаваше опасност по неговата страна и беше добар во одбрана. Жервињо влезе во второ и со него имавме доста добра шанса, ама Нојер...

http://gfycat.com/ShallowOptimisticImperialeagle

Бенатија промаши празен гол и заслужуваше барем жолт картон. Премногу груба игра спрема Итурбе.
(Исто викендов беше крив за голот на Борусија.)
[DOUBLEPOST=1415237912][/DOUBLEPOST]Roma is once again interested in Barca’s Adriano

http://gianlucadimarzio.com/en/calciomercato/roma-is-once-again-interested-in-barcas-adriano/




 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.205
Поени од реакции
3.206
Kaj e toj sto potekuvase deka Destro bil nevideno igraciste ??? Eve mu eden naslov :
Destro ne se ni zapozna so Noer !!!
Navistina i jas neznam zosto Rudi ne gi igra Ucan,Emanuelson,Sanabria i ostali ?? Lugje pa da ne ste vo koza na Ragja ,sekoj 3 den natprevat :eek:
Iskreno neznam sto se nafacaa igraci kako Ucan i Sanabria na vakvi licni potezi...Pa koga ke si igraat koga ke se razvivaat na 30 godini ???
Jas poveke nemam nervi so Torosidis ,bi bil sreken uste zimava da go prodademe nekade i si doneseme dostoen na taa pozicija kako Maicon..
Na levata bekovska pozicija imame 4 od koi 1 nema asalen , i tamu ke treba sigurno da se menjava !!
Okolu rezultatot od vcera nema so drugo da se komentira pojaki se i zasluzeno si pobedija 2 pati.. City pak izgubi od CSKA M. i vo situacijava covek neznae dali da place ili da se smee :)
Od edna strana sakam da pomineme grupa od druga strana ne..Ubavo e toa da si pomineme na finansiski plan ke dobieme dobra injekcija , no od druga strana nemame kapacitet bar zasega za po 2 natprevari nedelno kade sto se odrazuva vrz rezultatite vo Seria A..Kamo da gresam se nadevam dokolku projdeme i se vratat povredenite igraci ke me popravat vo toa :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Бенатиа го чуваше Дестро не е ебанција :P:P.Човек 3 дена да не се уклучи на кајгана одма муабети му вадат уууууууууууууу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom