Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Браво Миреее, каков гол:cuc:[DOUBLEPOST=1411592170][/DOUBLEPOST]Знаеме како да добиеме натпревар и кога не оди баш, не дека лошо игравме, ама гостување во Парма и не е така лесно, плус ни фалат 4-ри првотимци, од тука тежината на победата. Знаеме да добиеме вaков натпревар бидејќи во состав имаме класа играчи, денес тоа го покажа Пјанич со прекрасен гол од слободен од 20 и кусур метри.
Сепак тешка ќе биде борбата за титула, Јувентус како и нас делат од другите, лигата е премногу слаба, затоа и толку е голема разликата меѓу Јуве и Рома и останатите екипи, затоа три поени треба да се освојуваат на секоја утакмица бескомпромисно, без разика дали се работи и за гостувања во Милано. Очекувам до пола сезона Јуве и Рома да се одвојат од другите барем за 10 поени.
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
По нафрлувањето на Окака:icon_lol:

Шала на страна криво ми е да го гледам Ромањоли како се радува во туѓ дрес:(

Криво ми е и мене, само лошо се погодија работите за него. Зденко го зеде во прв тим на 17 години да грее клупа.
Во оваа Рома уште помали се шансите да добие некоја минутажа. Мора негде да стекне искуство.
Ќе се врати посигурен, самиот го изјави тоа. Само нека продолжи вака. (y)[DOUBLEPOST=1411600671][/DOUBLEPOST]


 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Касано знае од каде доаѓа опасноста:icon_lol:


‘Donadoni, can’t you see Totti?!’
By Football Italia staff

Parma’s Antonio Cassano was apparently pretty clear in drawing RobertoDonadoni’s attention to Francesco Totti's positioning yesterday.

Old partners Cassano and Totti met again at the Stadio Tardini for the Parma-Roma midweek fixture that ultimately ended 2-1 in favour of the Giallorossi.

Totti was a constant threat to the Parma defence during the first half of the match and it reportedly came at Cassano’s concern.

The Roma No 10’s influence on play purportedly prompted the Ducali’s 32-yaer-old to turn towards Donadoni on the touchline and, on repeated occasions, yell: “Can't you see him?!”

A few minutes after one such apparent warning was Totti's assist that Adem Ljajic for the opening goal of the night.[DOUBLEPOST=1411652242][/DOUBLEPOST]"како се решава ситуација на 1-1? дај му ја топката на Пјанич и проследи прекрасен гол од слободен удар":cool:
Интересно, 5 натпревари, а од толку повреди ниту еднаш одбрамбениот двоец не ни бил исти, а сепак имаме примено само два гола.


Rudi Garcia said Roma solved their problems in Parma by “watching Miralem Pjanic score a genius free kick.”

The Giallorossi snatched a 2-1 victory at the Stadio Tardini with a late Pjanic gem after Adem Ljajic and Paolo De Ceglie goals.

“We played well with a very good first half that had quality possession. It’s always difficult to come to Parma and I really like Donadoni, even though we saw a more defensive Parma tonight,” Garcia told Sky Sport Italia.

“We did well not only to score the first goal, on which point I am very happy for Adem Ljajic, and I knew at the break we’d probably struggle on set plays. Other than those, we weren’t really allowing any chances.

“How did we resolve the situation? Gave Pjanic the ball and watched him score a genius free kick!

“The players do the work, but what a good Coach does is show the players how they can be brilliant. We played five games this season and never had the same defence twice. All of them are important and with this series of injuries, which thankfully ground to a halt today, I have at least been shown that I have many great men to rely on.”

Roma are still top of the table with Juventus, but Garcia insists the fans and media shouldn’t discuss a two-horse Scudetto race.

“Juve are very ambitious, we have done everything to close the gap, but it seems a bit early to talk about a duel between us and them for the title,” noted Garcia.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Тоти еден и единствен! :cuc:

DIEGO ARMANDO MARADONA :
"Da li je Totti najbolji fudbaler na svetu? Da. Vise uzivam gledajuci njega nego Zidanea i Beckhama. Teske stvari cini lakim. On igra za ekipu. Totti je nakon moje ere najbolji igrac na svetu"

PELE :
"Najbolji fudbaler na svetu, mozda cak bolji i od mene. Kada u Brazilu kazes "Totti" to znaci ljubav prema fudbalu"

MICHEL PLATINI :
"Da i danas aktivno igram fudbal, bio bih kao Totti. Ne postoje vise takve desetke koji igraju ulogu "reditelja" poput njega"

ZINEDINE ZIDANE :
"Totti? Svake godine dobije tutulu najboljeg u Serie A"

GIGI RIVA :
"Totti je svemoguc. Kada on ima loptu u svojim nogama, onda se sprema nesto posebno"

LUIS NAZARIO DE LIMA RONALDO
"Trebao je da dobije "Zlatnu loptu". Ja sam postigao mnogo u svojoj karijeri ali je on postigao vise od mene"

DINO ZOFF :
"Za mene je Francesco Totti bolji i od M.Platinija"

KARL-HEINZ RUMMENIGGE :
"Novi Totti se nikada nece roditi"

ROBERTO CARLOS :
"Ko je najbolji Italijanski fudbaler ikada? Francesco Totti"

ARIGO SACCHI :
"Ljudi kao Francesco Totti su potrebni fudbalu. Postoji mnogo velikih sampiona a Francesco Totti je jedan od njih"

SIR ALEX FERGUSON :
"Totti je umetnik, profesor, arhitekta.. najbolji fudbaler u istoriji Italijanskog fudbala. Uz svo postovanje prema ostalim legendama kao sto je Roberto Baggio"

MARCELLO LIPPI :
"Najbolji Italijanski fudbaler u poslednjih 20 godina"

MASSIMO MORATTI :
"Najjaci. Po meni najbolji fudbaler na svetu. Sve bih uradio da ga dovedem u Milano
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
интересна слика :)
[DOUBLEPOST=1411829464][/DOUBLEPOST]Официјалните 11, Паредес ќе почека за деби :)
Де Санктис, Мајкон, Манолас, М’бива, Кол, Пјанич, Кеита, Наинголан, Љаич, Тоти, Дестро.
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677



ROMA (4-3-3)
De Sanctis;
Maicon, Manolas, Mapou, Cole;
Pjanic, Keita, Nainggolan;
Ljajic, Totti, Destro​
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Дестро лудакк, збесна човекот :vozbud:[DOUBLEPOST=1411841863][/DOUBLEPOST]Овој Морган најстаро магаре е, а се понаша како тинејџер, стварно е дупнат у главата:D
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Пак до крај се мачевме, сепак добро се заврши.
Имаме 7 повредени играчи, а Верона е еден од понезгодните тимови сезонава, ова им беше прв пораз.
Пјанич некако бледо изигра, и сега и на минатата утакмица со Парма, само што тогаш со голот се искупи некако.
Се осети разлика со Жервињо и Флоренци, првиот создаваше опасност со дриблинзи во шеснаесетик, а вториот е неуморен работник, трча на сите страни, се бори за топки, може да игра на повеќе позиции, летото во Америка играше десен бек против играчи од калибарот на Бејл и не беше лош.

Овој Морган најстаро магаре е, а се понаша како тинејџер, стварно е дупнат у главата:D
Барав видео од случкава, не можев да најдам. Ова беше од мечот против Парма. :D[DOUBLEPOST=1411843777][/DOUBLEPOST]Тоти :D

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom