Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Прашање е само и колку Атлетико ќе ни дозволеше да нападниме со високиот пресинг што го поставија после примениот гол а и што ќе успеавме да направиме ние во напад кога сите офанзивни играчи ни се вон форма. Стварно не знам од кои играчи очекувавте напаѓачки фудбал и после голот кога единствен расположен играч беше Модрич, Иско и Роналдо беа невидливи. И двајцата играчи што Бенитез ги планираше како главна алка меѓу средниот ред и нападот оваа сезона му беа повредени. Можеме до утре да го хејтаме али Бејл оваа сезона во неговата нова улога играше доста добро.

Според мене Бенитез ја одбра правата тактика за победа, рано постигнат гол и потоа натпреварот требаше да се заврши преку контри. Имавме неколку одлични излети напред али залудно кога скоро сите завршуваа ужасно. Друга песна ќе се пееше ако Џејмс и Бејл беа 100% спремни за овој натпревар.
 
A

apidrone

Гостин
Carvajal's injury
“He sprained his ankle and we will need to monitor his situation".

Од пресот на Бенитез. Што значи тоа sprained ankle? Уствари ако не биде спремен за две недели, уопште не ми кажувајте.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Carvajal's injury
“He sprained his ankle and we will need to monitor his situation".

Од пресот на Бенитез. Што значи тоа sprained ankle? Уствари ако не биде спремен за две недели, уопште не ми кажувајте.
http://lmgtfy.com/?q=sprained+ankle

ништо страшно ваљда, како нов ќе биде за 2 недели :D
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Carvajal's injury
“He sprained his ankle and we will need to monitor his situation".

Од пресот на Бенитез. Што значи тоа sprained ankle? Уствари ако не биде спремен за две недели, уопште не ми кажувајте.
Истегнат глужд ништо страшно јас еднаш неделно на фудбал го истегнувам од неправилно газење, удар ........
Поминато е до наредниот викенд :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.620
Поени од реакции
5.143
Убава утакмица изигравме, искрено после долго време да видам асална тактика и прав пристап за ваков тип на натпревар, ми се свиѓаа и измените ....
Само Арбелоа шупакон да не заебеше и Маљенко утепанион да не судеше, имаше мин. 5-6 големи грешки спрема нас, после она пред некоја година со Барса кога апла ни ја одзема Маљенко титулата ако ви текнуе незз шо .!. пак го ставија Реал да суди и тоа со Атлетико у гости[DOUBLEPOST=1443999294][/DOUBLEPOST]да и Кашемиро растури :aplauz:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.104
Поени од реакции
16.322
Мората - гол, асистенција и пенал врз него али љуфна празен гол ко теле некое со лева :)
Кедира - гол, асистенција.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.091
Тугооо... Ајде, биче боље, наредна примадоната дава хеттрик за враќање на самодоверба.
 
S

silmarillion

Гостин
Кога ги читам реалциве како се жалат ми иде главата од ивица на радиатор да ја цепнам.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Навас,Модриќ,Касемиро и Карвахал ни извадија врло значаен бод, лани тука примавме 4парчиња лагано. Стоперите беа некоординирани ко две жени у кујна, киксаа поштено за сите пари, само Навас им ги спаси газовите. Марсело стандардно обрана, по негова страна секој ебан центаршут проаѓа. Во напад беше исто толку просечен, влегуваше у средина и од таму центрираше.

Касемиро у средина изгази против касапите, ко нивна школа да беше, онака мушки им влезе. Ги чистеше гомната на Крос, кој пак баба ми цело време му сигнализираше дека има леѓа, спор спор спор и игра на автопилот. Покрај него и Модриќ на моменти изгледаше лошо пошто требаше да трча дупло повеќе и да влегува во непотребни клизачи.

Иско празно множество, добива дијагонала од Касемиро, ја смирува и чека 2-3играчи да му се залепат за да ги дрибла и со топка да влезе у петерец. Јес дека не му е погодена позицијата, ама ме курчи со тоа барселонското пимплање. Да беше Хамес на негово место друга работа ќе беше, место пимплање ќе летнеше некој проектил од 2метра, ќе му се тресеа рацета на Облак.

Бензема, порано ваквите шанси ќе ги утнеше ко од шала, на утакмици на кои има малце шанси за нашиот тим он 99% ги промашуваше, ова убаво му легна.

Она што го изигра Бејл(ништо) исто важи и за Роналдо, нуларица помножено со нула, никакво залагање, катастрофа центаршутеви и шутеви.

Се на се значаен бод ако се земе во предвид дека Атлетико заслужи да тепа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom