Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
ЦЕЛ ТИМ АУТ МАЈКИТЕ В ПИЧКИ ДА МУ ГИ ЕБАМ НА СИТЕ ДО ЕДЕН КОПИЛИНА ПРЕПЛАТЕНИ !!!!!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Леле трупци хахаха хахаха :sramezliv:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Боље вака него срцеви удари против циганите да го јадевме :D
Вака форца Јуве <3 :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.218
Поени од реакции
29.081
Леле Бејл колкава утка е, ај шо не го бива па и оти го претплатија не може ни на клупа да го седнат. 2 чисти ситуации имаше он два пати го промаши голот.
Со ништо не заслужвме да одиме во финале, почнувајки од публиката па се до играта со смешните нафрлени топки (уште се смеам) и пичкарската тактика на Карло кога дадоа гол наместо да удрат јако они си подаваа.
Честитки за Јуве оти знаеа шо сакаат и поштено си го добија тоа.
Очекувам Бејл да си иде и на негово место да се земе Ројс.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Целата сезона преточена во еден меч.

Најпрво се изнапромашивме добри шанси, ко и на секое ебено дерби сезонава.

После пробуваа со ебените центаршути против главучка екипа ко Јувентус... каде бе алооооооо?

Немој да ми го браните сеа пак прцлено Иско, он требаше да биде клучниот овде, тој се посра. То ест и тактиката пак го посра, Карло пак промаши. Никако не смееше Марсело и Иско да играат во голем дел од мечот еден до друг. Марсело убаво си отвараше лево, Иско мораше да се префли десно, од двете страни да го напаѓаа шеснаесетникот. И најважно НИКАКО не смееше да игра Бејл. Ај што е вон форма па уште и е труп против вакви екипи кај што треба да издриблаш.

Најкриво ми е ради Тони. До 50 изгази, сам ја држеше средината, али после одеднаш падна, и ради заморот од цела сезона и ради повредата, па дури и беше директен виновник за погубниот гол од Мората. Све мислам дека со измена Иљара > Иско немаше да го примиме вториот гол.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Пак шутирајте ги нашите деца.. МОРАТА 2 ни ЗБИБЕРИ ДА ТИ ЈЕБЕМ КАРМАТА
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
22
Бејл одма да си оди веќе константно го нема човекот ко да не игра фудбал,истотака многу ме разочарува Крос со неговот не трудење во одбраната.И играта на Реал беше катастрофална нема ни едно убацување како Барселона што прави низ средината.Роналдо,Бензема и Бејл премногу влагаат во средина каде што никој не знае каде игра и стојат во место цело време.Многу бесврска играва....
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Не се редат коцките некогаш, летово ќе се посериме од трансфери, то ќе ни е хајлајт. Јебига.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Очигледно е за следната сезона
или Бејл или Карло аут, двајцата никогаш у комбинација повеќе.
Чао за Касиљас, фала за се што направи, можеби не си воопшто лош ама со подобар голман Реал ќе направи многу повеќе. На Барса голманот им спаси сигурно 15 поени сезонава, а е анонимец во споредба со Икер.

Доколку остане Анчелоти и за следна не гледам ЛаЛига ни една утакмица. Одбивам да гледам како не се искористува потенцијалот на една моќна екипа само поради глупи интереси и тврдоглавост. Доста ми е што гледам како Македонија ја ебава кој стигне, па и она малку во што уживам да ме живцира. Фала не.

Што и да напишам ќе биде жалење, впрочем тоа е резултатот сезонава од екипата. Управата троши милијарди, али резултатите се нула. И покрај тоа што Барса имаа ретардирано раководство пак некако успеаја да се вратат на врвот, за разлика од Реал каде што истите луѓе секоја година потфрлаат. Нешто не штима а и веќе стар сум да се замарам со глупости, едноставно нека си ебат мајката.

Тоа е тоа. Поздрав.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Очигледно е за следната сезона
или Бејл или Карло аут, двајцата никогаш у комбинација повеќе.
Чао за Касиљас, фала за се што направи, можеби не си воопшто лош ама со подобар голман Реал ќе направи многу повеќе. На Барса голманот им спаси сигурно 15 поени сезонава, а е анонимец во споредба со Икер.

Доколку остане Анчелоти и за следна не гледам ЛаЛига ни една утакмица. Одбивам да гледам како не се искористува потенцијалот на една моќна екипа само поради глупи интереси и тврдоглавост. Доста ми е што гледам како Македонија ја ебава кој стигне, па и она малку во што уживам да ме живцира. Фала не.

Што и да напишам ќе биде жалење, впрочем тоа е резултатот сезонава од екипата. Управата троши милијарди, али резултатите се нула. И покрај тоа што Барса имаа ретардирано раководство пак некако успеаја да се вратат на врвот, за разлика од Реал каде што истите луѓе секоја година потфрлаат. Нешто не штима а и веќе стар сум да се замарам со глупости, едноставно нека си ебат мајката.

Тоа е тоа. Поздрав.
Тоа е добро. Остаај не нас децата тука, ќе те викнеме коа ќе озреат црешите
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Цела сезона проблем е што на Сан и на Бејл им е загарантирано ебаното место во први единаесет.
И незнам што им кажа Анчелоти на полувреме,стварно незнам...
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Стварно Роналдо го нема на големи утакмици
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
22
Не ги кривите Икер и Бејл само ни Роналдо не е веќе тоа што беше,а поточно оваа утакмица ништо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom