Фан Клуб: Реал Мадрид

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
james1.jpg james2.jpg james3.jpg

Готово е. Се чека само уште официјално известување.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Како можи да ги помина лекарските прегледи а уште да нема официјално известување?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Како можи да ги помина лекарските прегледи а уште да нема официјално известување?
Стадионот исто е затворен за турите има официјално на твитер. Така да се е готово
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
До 3 саат би требало да има и официјално соопштение. Претставувањето ќе биде исто денеска ама нешто покасно од вообичаеното.
Најнови вести/шпекулации:
- Хамес пред трансфер у Реал. Најверојатно и Диего Лопез ќе биде вклучен у трансферот.
- Ди Марија би требало да се пресели у ПСЖ.
- Мората денеска потпишува за Јувентус.
- Навас деновиве ќе биде претставен како нов играч на Реал, 2.5 милиони годишна плата.

За Марка од Тетово, ТетексФан.
ТетексФан > Марка :D
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Нека е со среќа играчот..
Се надевам и мислам дека ептен позитивно ќе не изненади..

Реално го немам гледано многу утакмици како игра,ама тие 2-3 дена изгледав се што има по YouTube од него,и можам слободно да кажам дека ЏЕЈМС (нема да го викам Хамес,глупаво е) е Озил 2.0 верзија.

Сепак во трансферот има и маркетинг ,ама сезоната е долга,и мислам дека детето ќе заигра во Реал(на сметка на Бензема на местото,чисто мое мислење)

prv.png
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Дефинитивно е купен да игра како шпиц, или “лажна деветка“, како сакате. Средината и без него беше пренатрупана, има многу играчи кои и тоа како заслужуваат да се во прв тим а нема место, па глупо е да мислиме дека Родригез е купен да игра на средина. Бензема доби страшна конкуренција, верујте дека сезонава и од него ќе видиме за каков класа играч се работи кога има мотивација и конкуренција :)

Тимот кој го пиша и според мене треба да биде прва единаеска. Искрено, вака гледајќи го ми делуе страшно, СТРАШНО! :D Можеби најкомплетниот тим кој сме го имале до сега, од кога го пратим Реал. Од одбрана па до напад.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ако го игра како напаѓач трансферот ќе биде полн погодок. Баш таков тип на играч перфкетно се вклопува со Бејл и Кристијано.
Со оглед на тоа дека Хесе и Роналдо ќе отсуствуваат на почетокот ќе може да пополнува и на крило така да доста дупки покрија со овој трансфер.
Само мене ме буни тоа што се распрашувале за Негредо. Ако земат уште една деветка значи се планира нешто сосема трето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom