Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.135
највероватно не било све договрено ко што се пишуеше пошто сигурно не би се правело проблем за 2 мин. ако е така тогаш до сеа ќе беше официјално, Циркуз :ROFLMAO: у секој случај нас и вака и така ни одговара
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе летне некое милионче на нечива сметка од ЛФП, ќе си признаат дека било нивна грешка и ќе се комплетира трансферов. Нема чика Перез да дозволи да не го потпише Де Геа, таман пред свршуење беше, му стаеја мраз на таквото :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
A so nasive nemase vreme da gi kupa 2 meseci pa sea krivo mu e oti nekoj zadocnil I vo 12 bez 10 ne gi otvoril ponudite? Ako sakaja da kupa nesto ce kupea, ova e seto samo drama od vesnicite..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Си заминаа:

1. Икер - му плативме да си иде
2. Иљараменди - 16милиони
3. Коентрао - позајмица
4. Силва - позајмица
5. Чичарито - вратен од позајмица
6. Асенсио - позајмица
7. Пачеко - со бајбек опција

Дојдоа:

1. Кико - кило семки
2. Данило - 30000 тона семки
3. Кашемироу - реоткуп
4. Ковачиќ - 30милиони
5. Черишев - вратен од позајмица
6. Васкез - реоткупен

Дали се засиливме или се отсиливме проценете самите....[DOUBLEPOST=1441109928][/DOUBLEPOST]


Има нека тајна веза позади се ова што се деси со ДДХ. :D
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Имало господ (y)
Навивав за Навас цело време, не дека не го сакам Де Геа али во моментот не е потребен. Наредната ако може да го земеме без пари ќе биде супер, а Кејлор конечно ќе го добие тоа стартно место кое и те како го заслужува.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Имало господ (y)
Навивав за Навас цело време, не дека не го сакам Де Геа али во моментот не е потребен. Наредната ако може да го земеме без пари ќе биде супер, а Кејлор конечно ќе го добие тоа стартно место кое и те како го заслужува.
Да, ама сега све зависи од Навас. Ако го фати инает да докаже дека вреди да биде прв голман океј, ама ако е накурчен што две године го дупа и сакаја да го шитнат без да му биде дадена шанса, е тоа ќе биде лошо.
 
A

apidrone

Гостин
Има само официјално соопштение од клубот у кое нормално има префрлање кривица, а ја сум премногу уморен од такви ствари, така да нек си ебат матер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Да, ама сега све зависи од Навас. Ако го фати инает да докаже дека вреди да биде прв голман океј, ама ако е накурчен што две године го дупа и сакаја да го шитнат без да му биде дадена шанса, е тоа ќе биде лошо.
Навас е професионалец и ќе си ја одработи работата како што треба, се гледа дека е сигурен на голот и дека публиката го сака, мене повеќе ме плаши сега Перез да не го седне на клупа заради тоа што поштено ги заебал у 5 до 12 :bravobe:
 
R

red.devil

Гостин
Има само официјално соопштение од клубот у кое нормално има префрлање кривица, а ја сум премногу уморен од такви ствари, така да нек си ебат матер.
E сега за тебе е заебаното. Како и да се одвива работата на крај па клуб за кој навиваш ќе биде крив. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom