Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
А и со таа повреда сакаше да продолжи да игра, али после тоа им отвори голема шанса на Италијанците (кога требаше да затвори), седна на земја и рече „не могу“. Така и за Реал, не знам која утакмица беше, криви, едвај оди и не бара замена, требаше Икер да го примети па да вика по Карло. Злато вреден играч, според мене најдобриот фудбалер од Балканот последниве 10тина години.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Кога сме кај Модрич. Доколку замине на операција, го изгубивме до април. Ако се врати за 2-3 месеца, треба да сме презадоволни. Не ми се верува што може да направат репрезентацииве. Ми се одмили фудбалов.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Кога сме кај Модрич. Доколку замине на операција, го изгубивме до април. Ако се врати за 2-3 месеца, треба да сме презадоволни. Не ми се верува што може да направат репрезентацииве. Ми се одмили фудбалов.
Според тоа што го прочитав немало да оди на операција но ке се врати во Фебруари некаде.
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Кога сме кај Модрич. Доколку замине на операција, го изгубивме до април. Ако се врати за 2-3 месеца, треба да сме презадоволни. Не ми се верува што може да направат репрезентацииве. Ми се одмили фудбалов.
Оваа повреда неможе да се санира со операција, само со рехабилитација, се враќа 2-3 месеци
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592


такво нешто никогаш нема да има во Реал-Барса..
Причината е едноставна,неможе да има блискост на ривалите(Реал-Барса) и посебно на најдобрите 2 играчи во светот со години..
А сето тоа е последица на медиумите...(hint; Последниот беше за тоа како Роналдо го нарекувал на Меси во соблекувална и слично...)

(да напишеме нешто кога се репрезентациите,да не стават минус на кајгана :D )
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275


такво нешто никогаш нема да има во Реал-Барса..
Причината е едноставна,неможе да има блискост на ривалите(Реал-Барса) и посебно на најдобрите 2 играчи во светот со години..
А сето тоа е последица на медиумите...(hint; Последниот беше за тоа како Роналдо го нарекувал на Меси во соблекувална и слично...)

(да напишеме нешто кога се репрезентациите,да не стават минус на кајгана :D )
Абе ајде да им ебам тоа фејкерите. Иде Балон Дор и пола утакмица вицови и шеги си кажуваа и си го залижуваа еден на друг.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
иначе налетав на тоа на ФБ тоа страните..
Точно е?


Чаби Алонсо: „Нојер е најдобриот голман со кој сум играл!“

- „Нојер е, далеку од најдобар, голман со кого сум работел. Без никаков сомнеж тој заслужува да ја добие Златната Топка, ако ја добие тоа ќе биде фер“.

- „Крос? тој веќе 2-3-год. игра на врвно ниво. И веќе е во топ пет најдобри играчи за врска во светот“, - кажа играчот на Баерн и екс-член на Реал Мадрид кој како да заборави на Роналдо и Икер со кои беше соиграч цели 5-год.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Не го спомнувајте повеќе брадосаниот живи све. Знам дека е играч на Баерн и мора такви изјави колку-толку да дава, ама аман бе да му ебам мајката... Ноер заслужил златна топка. :X3:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
си мислам на Сител изјава гледам како тоа е супер во МКД...
Алонсо=Латас :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Не си шибајте ластици кој нормален ќе му даде златна топка на Ноер и по кој критериум?... Зошто Милер никој не го спомнува кој според мене повеќе заслужува него ли овој лигушот кој од како Рамос го промаши пеналот не го вади Реал од уста.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Мислевме дека без Алонсо и Ди Марија средината ке ни се распадне али упм со Крос, Иско, Модриќ и Хамес функционира подобро од било кога.

Ебавме газ со трампата Алонсо - Крос. Музика се ствара на теренот.

Е сега без Модриќ ќе е позаебано али му веруваме на Карло

Sent from my C5303 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1416519175][/DOUBLEPOST]EDIT:

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2014/11/20/6321901/messi-not-as-hungry-as-ronaldo?ICID=TP_HN_3

Ако ја земе и оваа година Роналдо, ке има една помалку од него. Среќа што имаме играчиште што сака да биде рекордер во се и сешто и мислам нема да запре дур не земе барем 5 Балон Д Ор. Компетитивноста е тоа што го прави да отскокнува од другите, помотивиран и попрофесионален играч нема.
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Зимското засилување на Реал Мадрид

Алваро Медран е прекомандуван во првата екипа на Реал, додека Лука Модриќ е отсутен поради повредата. Ова го потврди денес Анчелоти на прес конференцијата. Медран, кој веќе одигра 3 натпревари за првата екипа сезонава, има карактеристики идентични на Лука Модриќ, а во кантерата веќе го нарекуваа "Лука Модриќ од La Fabrica". Минатата сезона тој беше најдобриот играч на Реал Мадрид Ц, а оваа сезона еден од најдобрите во Кастиља на Зидан.

На овој начин, Реал ги разреши сите дилеми околу повредата на Модриќ и евентуално можно засилување во јануари. Анчелоти потврди дека засилувања нема да има, исто како што нема да има ниту заминувања. Италијанецот го очекува Хесе за најмногу еден месец во комбинација за настап и уште еднаш потенцираше дека тој е многу важен играч за Реал Мадрид. Исто така, тој потврди дека во разговор со Сами Кедира дознал дека германецот мисли само на останување во Мадрид и дека наскоро ќе биде потпишан новиот договор. Со Кедира, Иљара и Медран, заедно со Крос, Анчелоти смета дека одлично е покриена позицијата на центарот на теренот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom