Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
Истиот тој Балаг летоска тврдеше дека Кедира потпишал за Арсенал, дека Чаби нема шанси да си оди никаде, дека Фалкао ги паднал медицинските тестови во Јунајтед, дека Валдес е нов голман на Ливерпул... Не знам што е посмешно, ова на Балаг или текстот на Фиљо пред финалето ЛШ, каде цитирам „Атлетико полесно од очекувањата ќе го совлада Реал, затоа што на играчите на Реал им претстои СП па нема да се замараат со финалето“.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Ај да откриеше нешто посензационално па макар и да излажеше, али вака како го викал у соблекувална... Меси иначе и титула сењор му дава кога го спомнува Роналдо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.544
Поени од реакции
62.444
Брат, Балаг прв го откри трансферот на Роналдо во Реал, на Ди Марија во Манчестер, на Де Геа во Манчестер, на Торес во Челси...
Нема новинар кој не прави утки.

Титни ми кога Филе ке погоди вакви трансфери. :P
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Абе тој може си има извори, не е тоа муабетот, него познато е дека често го дудла про-каталонија и дека со другар му Сид Лов не се омилени ликови во Мадрид.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
.. Не знам што е посмешно, ова на Балаг или текстот на Фиљо пред финалето ЛШ, каде цитирам „Атлетико полесно од очекувањата ќе го совлада Реал, затоа што на играчите на Реал им претстои СП па нема да се замараат со финалето“.
Ahahahahaha ova od file go nemav videno,ebamu domazetot :D
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
А кој ташак се замарате со овие небитни ствари?Што сакат нека прајт Роналдо и Меси во позадина и Новинариве како е пренесуваат информацијата битно Реал нека освојува трофеи се другото е најмалце важно :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ancelotti: Madrid won't buy in January

"Jese is our winter signing," he said on Al Primer Toque. "He could play in the next month."
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ancelotti: Madrid won't buy in January

"Jese is our winter signing," he said on Al Primer Toque. "He could play in the next month."
Некако ми е познато ова... Мурињо за Кака викаше така... ти ибам дежавуто :/
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Меси е мало грдо копиленце шо разбира фудбал...Riken кајгана република.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Анкета на дефенса за тоа што би било ако Каталонија стане независна.
Очигледно е дека мадридистите не сакаат лига без Барселона (y)

 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258

Kajgana Shop

На врв Bottom