Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
А што друго можит да напишит каталонски весник ???? бтв тие лудите во Мадрид ќе јадат 5 гола минимум. Да го запаметиш ова
Ништо чудно нема да биде Реал да дадат 5 гола и повеке на Лудогорец на Бернабеу. Много поголеми отбори од Лудогорец редовно jадат пет и повеке голови од Реал. Разликата помегу буджетот на Лудогорец и Реал во близина сигурно на милиард. Муабетот ми беше дека во Софиjа Реал не играха како да са со барем десет класи погоре. Сметката jасно покажува дека Беjл и Роналдо струват повеке отколку стадионот и целата бугарска футболска А група али во никаков случаj не играт како вакви. Мислам дека транферсните трошоци на овие тимови са нереално големи и ниеден играч не чини вакви суми како например в близина до 100 млн. Муабетот ми беше дека за овие пари и популарност коj ги има Реал не одиграха како што треба за да радуват фановите си на Балканот и искрено ваков тим како Реал не може да си дозволи да подценува било коj отбор в Европа па било то и во ептен незначителната за нив Бугариjа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
На шала на смех си искца спартанецот 200ца мечеви во Реал :D
Јас не памтам Арбелоа некогаш да има одиграно лош натпревар, посебно па против Барса. Тоа што е лимитиран во напад е друга работа.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Не реков ништо лошо за спарта :)

Во дефанзива е супер,стандар секогаш...А за во напад -да,лимитиран премногу :D
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Не реков ништо лошо за спарта :)

Во дефанзива е супер,стандар секогаш...А за во напад -да,лимитиран премногу :D
Не реков ништо лошо за спарта :)

Во дефанзива е супер,стандар секогаш...А за во напад -да,лимитиран премногу :D

Sedete mirni dvajcata ... Arbeloa ima povekje oset za shpic , od eve da rece eden Morata.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
глумец бил..пеналдо бил.. за СДСМ бил... да да...90% од тие што го зборат тоа,да ги доживеаат ПОЛА од тие стартови што ги има во видеово ќе останат доживотно парализирани

 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Марка денес: Касиља во бело !!
- Реал Мадрид го осигура враќањето на играчот од Еспањол на Бернабеу - цената ќе биде 10 милиони евра, а трансферот ќе се реализира во јуни 2015-та година

Ова во превод значи Икер напушта реал јуни 2015 како легенда Кејлор станува прв голман
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Врти сучи Бејл колки и да е катастрофа, голови и асистенции има. Ама за критикување е. Јас би поише да се ротираат со Роналдо. И така Роналдо и лево и десно е речиси еднакво опасен. Може и со тоа да експериментираат малце од малце.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.692
Поени од реакции
18.207
Ова со Бејл ми е малце претерано, човеков се опушти последните две утакмици, а има 5 гола дадено веќе. Ако се очекува од Бејл да биде Роналдо, не е и не може да биде. Али затоа факинг Марсело никој не го спомнува у медиумите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom