Фан Клуб: Португалија

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Репрезентација која навистина има потенцијал да стане Европски шампион, а сепак не и оди во квалификациите. Но, доста сум сигурен дека ќе се средат и ќе се пласираат на Европското првенство.

Играчите како што се К. Роналдо, Симао, Деко прават Португалија да игра еден многу добар и атрактивен фудбал.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A da go ebem toj golmanot od Portugalija sto gol primi bez vrska 32000 me cini toj gol cc.c.ccc.c.c
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Видовте шо гол примија во 88' мин Португалија. Јас се изнервирав! Гзлаци полјацине ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Каква репрезентација е ова не можат Србија да ја тепаат срамота така е кога цело време влечат 1-0,
п.с-ме зезнаа у кладилница за 8000 ден .
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Голот за Србија беше од чиста офсајд ситуација! Можеби 1 метро се наоѓаше во офсајд Ивановиќ, но тоа не го забележа помошникот, и Србија се враќа со огромен бод од Португалија! Најинтересно беше на крајот...кога Драгутиновиќ и Сколари се закачија! Тогаш рипнаа уште неколку португалци, по што Драго избувна...и почна да млати се живо! Како бик беше...неможеа да го допрат :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.454
Поени од реакции
5.423
Четири меча суспензија за Сколари
УЕФА го казни Луис Фелипе Сколари со суспензија од четири натпревари по инцидентот во кој португалскиот селектор беше вклучен по завршувањето на квалификацискиот меч со Србија.
Сколари тогаш се обиде да го удри Ивица Драгутиновиќ предизвикувајќи вистинска мешаница по завршниот свиреж на судијата.
"Сметаме дека Луис Фелипе Сколари е виновникот за овој инцидент и затоа тој ќе биде суспендиран за следните четири средби на португалската репрезентација. Тој нема да има право да биде присутен во соблекувалните пред и за време на натпреварот, а исто така забранета му е и комуникацијата со фудбалерите", стоеше во соопштението на УЕФА.
Драгутиновиќ, кој доби црвен картон по завршувањето на мечот во Португалија, заработи суспензија од два натпревари поради своето учествува во овој инцидент.
По ваквата казна од страна на УЕФА, португалските медиуми шпекулираат дека Сколари би можел да добие отказ од федерацијата, и на негово место за селектор би бил именуван токму Хозе Мурињо.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
После денешниов ден, останува на Португалија да не изгуби на домашен терен против финците и да го потврди својот пласман на европското првенство, како што тоа веќе го направи Полска ...

Така да, ќе ја гледаме и Португалија на европско :vozbud:

едит: Португалија - Финска 0-0

Португалија си обезбеди пласман на европското првенство 2008-ма ...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ke pokazat zabi na predstojnovo Evropsko, slusajte mi go zborot. Spored mene tie se najgolem favorit od senka i mislam deka ke im gi resat sudbinite na reprezentacii koi se rangirani povisoko od niv ... !!!* ;)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ocekuvam dobra i atraktivna igra na Portugalija na prestojnovo Evropsko Prvenstvo.
Bidejki Anglija ne se plasira, podrska ke mu davam na Kiki:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom