Фан Клуб: Подмочани

K

KomitaMKD

Гостин
Извинете едно прашање.На кој стадион ги игра Подмочани своите натпревари.На градски во Ресен или во селото.Зошто сакаме да доаѓаме од Струга да ја гледаме утакмицата а не знаеме кај да дојдиме:smir:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Извинете едно прашање.На кој стадион ги игра Подмочани своите натпревари.На градски во Ресен или во селото.Зошто сакаме да доаѓаме од Струга да ја гледаме утакмицата а не знаеме кај да дојдиме:smir:
На градски во Ресен.:helou:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.534
Поени од реакции
1.518
Кога ќе биди готова играта ако можи да знам за да ја спуштам??
па сега негде во Октомври треба да изкочи, незнам точно кога. прашај на Бадијала таму мора да знаат.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Дечки, како завршивте со Караорман!?

Едит: Сега само што дознав... 0-6 :shok:
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Дечки, како завршивте со Караорман!?

Едит: Сега само што дознав... 0-6 :shok:
Го платија судијата да му ебам се да му ебам на 1-0 не суди очигледен пенал ја собра топката со рака како ракомет да играше.:nerv:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Го платија судијата да му ебам се да му ебам на 1-0 не суди очигледен пенал ја собра топката со рака како ракомет да играше.:nerv:
Ви реков јас, или ќе бараат да ви ја купат или пак ќе го фатат судијата...е сега дали навистина ви го фатија тоа не знам :toe:
Ние кога игравме со нив судиите претераја...ама тоа е, немојш ништо да прајш.

Колку за инфо. Борец(Охрид 2009) - Кораб (1-0) :smir:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Го платија судијата да му ебам се да му ебам на 1-0 не суди очигледен пенал ја собра топката со рака како ракомет да играше.:nerv:
Што не ќе слушниш.6 0 губите и судијата бил потплатен.Дечко немавте шут на гол 90 минути, а за судјата подобро да не зборуваме.Поништи чист гол на 0 0 за Караорман и помошникот од страната каде што ја турнаа оградата крена 10 офсајди од кои еден ако беше правилно досуден.Јас разбирам да изгубевте 1 0 и да речевте не суди пенал ама вака не знам:toe:Мислам дека како Апокалипто треба да признаеш пораз и да гледаш да тепате следна утакмица зошто стварно нема потреба од коментирање.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
celtik druze

a be zasto visite po cel den podmocanci resen, zosto be ne zalepite v centar 2-3 objavi koga ima utakmica da znaeme pa mozit i ke dojdam ))).

ova ozbilno na jabolko edna objava edna kaj oaza edna kaj taksistine dovolno ke e da znajme.
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Што не ќе слушниш.6 0 губите и судијата бил потплатен.Дечко немавте шут на гол 90 минути, а за судјата подобро да не зборуваме.Поништи чист гол на 0 0 за Караорман и помошникот од страната каде што ја турнаа оградата крена 10 офсајди од кои еден ако беше правилно досуден.Јас разбирам да изгубевте 1 0 и да речевте не суди пенал ама вака не знам:toe:Мислам дека како Апокалипто треба да признаеш пораз и да гледаш да тепате следна утакмица зошто стварно нема потреба од коментирање.
Абе зошто не досуде пенал кога го дадовте 2 гол а и еден фаул до шеснаесетник не ќе ми беше мака да беше 1-1 подруго ќе се играше на теренот ама сепак честито победа и ако играте играјте фер не со судии или др работи да не кажувам пред сите тука затоа поарно молчиси Екипата ви е супер само со тоа што плаќате судии не е фер од ваша страна вие и да не ги имавте платено пак ќе победевте ама ќе беше подруг натпревар:smir:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
0-6 i eden sut na golot sto go upativ jas e premalku za da se pobedi ekipa kakva sto e karaorman no majte predvid deka nas ni se povredi centralniot defanzivec i deka ivica nemase da dade 2 gol ako bese se vo red so nasiot igrac a pred toa cist penal za nas a da vi kazam pak i edna druga rabota istiot ovoj sudija ni sudese vo orizari veruvajte ne ni dozvoli ni centarot da go pomineme ako sudese za nas kako sto sudese vo orizari vie ke izgubevte . golem faktor e i toa sto vo resen i reensko sega e ekot na rabotata odnosno jabolkoberot pa taka ovoj mesec nema treninzi i toa e toa ke se vadime na drugo mesto imavme i ubava ponuda od vasite sponzori ali ete nie sme cesni ne sakame da lazirame nie sakame fudbal ,
eve jas vlegov 2 poluvreme i trenerot mi rece da napram faul nad ivica jas go ignorirav toa
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Што не ќе слушниш.6 0 губите и судијата бил потплатен.Дечко немавте шут на гол 90 минути, а за судјата подобро да не зборуваме.Поништи чист гол на 0 0 за Караорман и помошникот од страната каде што ја турнаа оградата крена 10 офсајди од кои еден ако беше правилно досуден.Јас разбирам да изгубевте 1 0 и да речевте не суди пенал ама вака не знам:toe:Мислам дека како Апокалипто треба да признаеш пораз и да гледаш да тепате следна утакмица зошто стварно нема потреба од коментирање.
само едно нешто ке те прашам како го сваќаш тоа 6.0 губите и судијата бил потплатен, па нормално дека кога ке биди судијата потплатен ке се губи и повеке од 6.0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom