Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
26 јануари 2020
Мислења
743
Поени од реакции
978
Како бе во Ѓорче баражот ????
Некој некого на здрав памет го дупи, прво сомнителен бараж, второ местото на одигрување, на едните оддалечено 40-50км на другите преку 140км, ќе напрат инвазија во Ѓорче капците. На вас останува да се соберите шо повеќе и сите во Ѓорче, мора притисок, некако мува не ги лази прилепчани за фудбало....
Шо да ги лази од сопственио народ си страдаш на питачки стап доведен клубов сеа че прајме калкулации како да се спасиме.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Жалосно што ќе се удрат Победа со Куманово ..
Греота Победа да испадни а греота и овие да не влезат покрај тие индијанците што не претрпеа..
Прочитав негде Влатко Костов ја пуштил и лобирал за Осогово..Жално е ако е така..Мислиш Мурињо е тој па не можат да му вратат збор..Тренерите си доаѓаат и идат клубовите се тие што треба да се држат..Драго ми е кога читам дека Чкембари го осудуваат вчерашниот резултат..

Како и да е со срејќа Прилепчани..
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
Шо да ги лази од сопственио народ си страдаш на питачки стап доведен клубов сеа че прајме калкулации како да се спасиме.
Kalkulaciite napraveni se odamna,nekoj saka/se da bidi vaka,ako si od pomladata generacija proveri samo koj bese trener na pobeda protiv Carev Dvor i koj bese vo napadot,i nestata ke ti stanat pojasni,koj ja prodade taa utakmica i dali i sega nema da ja prodade...Ejjj Krstev da ti bara 2000 e za utamica da ti pusti? Pa ce mu ja tresnam edna i Prilep nema da go vidi pojke.I na kraj kraeva da ne mozes da gi najdis i da se spasi pobeda...Stramota za gradot...Pa uste vxera,neka ne se pravi pritisok da ne gi lutime...Tie ne naluteni 5 ni dadoa,ami ako gi nalutevme?? Ocigledno nekoj od vnatre ne sakase Pobeda da se spasi
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.086
Поени од реакции
4.060
Kalkulaciite napraveni se odamna,nekoj saka/se da bidi vaka,ako si od pomladata generacija proveri samo koj bese trener na pobeda protiv Carev Dvor i koj bese vo napadot,i nestata ke ti stanat pojasni,koj ja prodade taa utakmica i dali i sega nema da ja prodade...Ejjj Krstev da ti bara 2000 e za utamica da ti pusti? Pa ce mu ja tresnam edna i Prilep nema da go vidi pojke.I na kraj kraeva da ne mozes da gi najdis i da se spasi pobeda...Stramota za gradot...Pa uste vxera,neka ne se pravi pritisok da ne gi lutime...Tie ne naluteni 5 ni dadoa,ami ako gi nalutevme?? Ocigledno nekoj od vnatre ne sakase Pobeda da se spasi
На то свињата гнасна Крчо да му се забрани секаков пристап во Прилеп и посебно на стадион не смеј да цапни. Гнаса за пари продаена. Абе овде луѓе со брат му станаја, овде фудбал научија да игра, се изназедоја пари и пак е неблагодарен уште пари бара. Ебаму ропаците селски. Сега на минатава утакмица баш заради то со него имаше инцидент на крајот, некако го спасија го тргнаја ама следен пат дека така ќе си помини нема.

Истото важи и за господата од Пелистер. Митко Стојкоски и Тони Мицески. Да не се појава повеќе Прилеп ни на турнир Св Никола ни на стадион. Ќе бидат плукани до максимум. Ако најблиските не те продада нема кој.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
На то свињата гнасна Крчо да му се забрани секаков пристап во Прилеп и посебно на стадион не смеј да цапни. Гнаса за пари продаена. Абе овде луѓе со брат му станаја, овде фудбал научија да игра, се изназедоја пари и пак е неблагодарен уште пари бара. Ебаму ропаците селски. Сега на минатава утакмица баш заради то со него имаше инцидент на крајот, некако го спасија го тргнаја ама следен пат дека така ќе си помини нема.

Истото важи и за господата од Пелистер. Митко Стојкоски и Тони Мицески. Да не се појава повеќе Прилеп ни на турнир Св Никола ни на стадион. Ќе бидат плукани до максимум. Ако најблиските не те продада нема кој.
Pa Krco po majka prilepcanec e da mu ebam se da mu ebam,tuka fudbal nauci da igra,brat mu mile ko go izbrkaa od holandija oti pijan sobrajcajka napraj Acule go zede tuka i reprezentativec go napraj....Ama ako,ce go zaboraj Prilep,kako Toni Vilarov sho go zaboraj ,za Ohrid preku Skopje i Tetovo ke odi...Ke se sretnime pak vo 2 ili 3 liga,ama toj natprevar prvin na Pletvar ce se igra.Pa Vardar negotino duri i gol razlikata ja mesteja so Sasa,za vo slucaj da izramni Pobeda
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
Не знам во шо филм сте, демек Тони или Крстев ќе ве бегаат вас?
Еве на пример зошто да ве бегаат тие а не некој од управата на пример?
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
344
Поени од реакции
183
Другари имам инфо дека и денеска си е наредена работата, Гешо намерно сака да испадне зошто наредна сезона Победа иако е третолигаш ќе земе ваучер како прволигаш за сезоната каде што испадна, а знаеме трета лига помалку трошоци ќе го лапат прволигашкиот ваучер и ќе бегаат плус некоја паричка од баражот. Навистина жаално
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
344
Поени од реакции
183
https://companywall.com.mk/kompanija/%D1%84%D0%BA-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0/MM5T5AUC?recaptchaToken=03AFcWeA6WX2iAQUrnNauLKMvM1rTn5zp6RJyDgQD0GAMmQBWdKzHqFyRLNQEjiKphTkK7C0AlV9XgEv9_zz6Skn0y0hP1yAws0uIfQV9c9GQbZWfJg6iSos5S_N_JNGquNiuGiHq-4IKQpsX5QdnQZnWe_sqY3i3pSwazKr8PKveyHKRMYLogJ10rVX5NArg-HmEnmd8ZSoK7dJ1rwA9JhEjXsK9itwRkqmng0bjPvnvd963XZ6tapGg5RWadwNMY0plTN9zcUvEdk0vy380UE2PZAjQF2pNiZVCXwyQtNwaC2zFOUKxOkRPcdznHQLqebOvno2zkLoz5DsZZEYAW4IlubOraTZnMD2ZzrFXOgDdDUa5pdntYk6mXAv5XgcuS7QaKJbthg5OTEYxnztpIB-o1i3lJSLFIAaNLtM5wEfRPbSzqbndVCrIu7woZEUekbtLRyLWe0RuLu1i9_HJ3h6VjTG80a4Xx5sBjCm0fjkmEN-yZmstsLgZNXivpPdTxvWG8WeF1Sre9bffH5qUVaM2JXJmR71nD8DrbLRf0XjsnHjj-Ysg9qoAmN8FJxbbk5ICjHRspQBWvyaMF0nVpTktXJHUkB1ceOQZNnTvC34qiAtsj-pe5RdDmik1oHEzBhpyv_tQ8F4cyKh0YvAbVWBoIiMODQESgvzdhFsyoXKX0ENCC6TJy0_G86yAX4Pb-7VRpExo5YOGu
Автоматски споено мислење:

А imate dosta potroseno za da ispadnete
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
Mnogu potroseno,a prosecna plata vo 2023 e 0 den...Aramii site od prv do posleden
Автоматски споено мислење:

Mnogu potroseno,a prosecna plata vo 2023 e 0 den...Aramii site od prv do posleden
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.086
Поени од реакции
4.060
Наклон до земја деца!!! Деснич копилее ајде испуши ми го трета лига. ЏАБЕ ВИ СЕ ПАРИТЕ, напред ПОБЕДО!!!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
Javno se izvinuvam na site vo Pobeda sto se somnevav vo cesnosta na natprevarot...Naklon do podot zadecata
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Реков опстанвате :)
Џабе тензија против нас кренавте :D
Честито опстанок, искрено најтежок противник добивте, ама треба да имате верба, секоја чест за децата, Прилеп бил фудбалски град и произлегле играчи, чувајте ја младината, со ваучерот и некој спонзор и ПРЕД СЕ со управа со чист образ да се вратите кај шо припаѓате, ве чекаме 1 лига :цицки:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
Реков опстанвате :)
Џабе тензија против нас кренавте :D
Честито опстанок, искрено најтежок противник добивте, ама треба да имате верба, секоја чест за децата, Прилеп бил фудбалски град и произлегле играчи, чувајте ја младината, со ваучерот и некој спонзор и ПРЕД СЕ со управа со чист образ да се вратите кај шо припаѓате, ве чекаме 1 лига :цицки:
Siot merak mi se napravi vcera koga vidov kako se borat decata i deka ne ja prodadoa utakmicata i sho opstanavme vo vtora liga,ama seto toa dobi gorcliv vkus koga vidov na kogo se prodala nasata uprava za dojde do celta.So toa se pomocaa na site fudbaleri koj bespostedno igraa cela sezona i izginaa za Pobeda.Da opstanokot e obezbeden,a pokasno ke vidime koja e cenata sto treba da ja platime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom