Фан Клуб: Пелистер

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Абе шо се секираш :) Ако клајте гол одма аплауз добивате :)
Иначе да се наплаќа чоек нема да има,ама изгледа гага ќе биди оти ѕидо е паднат од едната трибина па кој сака може да влегува :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Ќорио и слепио играт. Не се залажвајте со победа,испаѓаме годинава.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Стрелци на голојте пак наши играчи. Уште еден доказ дека аквизициите немат абер од фудбал исто како и тој шо ги ангажира.
И не пропуштам да му изнаебам се на управата шо не се игра Битола, прва победа после 10 месеци да не ја гледам. Како шо јас не ја гледам утакмицата така вие бел ден да не видите!!!
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Z

ziko bt

Гостин
Абе муфте беше денес возо за Прилеп. Требаше можи порано да кажам,можи на некој му се одеше ќе пиевте кафе,на утакмица,па дома.[DOUBLEPOST=1429370932][/DOUBLEPOST]
Haters gonna hate :cool:

Ѓоко Хаџиевски лејдис енд џентлмен :roker:
Маестро Ѓокица :D
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
image.jpg Сега си дојдов од утскмица.Првио од слободе,вторио од корнер,третио Митич ко бејл шо го претрча бартра таков гол даде ама претходно ја префрли трибината :)
Интересна утакмица тетекс имаше две пречки и една шанса за гол.
И за крај специјалкиве бараа по 100 на врата,ама на другата трибина се влегуваше кај шо е паднат ѕидот
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бацката повторно стрелец:drk:..и после за репрезентација ги земале Демири и Положани..абе Бацката за овие е Јаја Туре:icon_lol:
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Iskreno nemaat nikakva igra,ti eam toa trenerot Burhan stoper go igrase.A slobodniot :drk:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

Денес, Ѕинго педер напред Силекс але :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Малце :oftopik: ќе одам , извинете ама морам ...:roker:
Во врска со Царев Двор и нивните легендарни статуси на ФБ.:D

DENES JA RAZBRAV VISTINATA ZA PRESPA-VISTINATA ZA CAREV DVOR.LUGETO KAKO GOKO HADZIEVSKI SE PROPAST ZA FUDBALOT,KAKO MOZE COVEK KOJ E RODEN VO PRESPA,VO RESEN,ILI POTOCNO VO CAREV DVOR DA BIDE NASIOT NAJGOLEM PROTIVNIK,COVEK KOJ DECTVOTO GO POMINAL POKRAJ CINAROT,POKRAJ DOMOT,COVEK KOJ GODINI ZIVEEL,PIEL VODA VO CAREV DVOR DA BIDE NASIOT NAJGOLEM PROTIVNIK.PA MAKAR I OCITE DA SME MU GI ISKOPALE,ZAREM KRVTA VODA KE SE NAPRAVI.SUM SE RODIL I KE UMARAM TAMU OD KAJ STO MI SE KORENITE.AMA COVEKOT E OD RESEN BAREM TAKA E PRETSTAVEN,PA NE KRAJ KAKO STO TRGNAL KE MU TREBAAT PRIJATELI ZA DA FATI MESTO VO LAKOCEREJ POSTO SE 1 VO OPSTINSKA LIGA VO OHRID,AMA DOBRO IMAME PRIJATELI TAMO ,KE MU SREDIME.EEEEE MORE KOPUK EDEN TESKO E DA SI PRV NA SELO,AMA POSLEDEN VO GRAD E LESNO,AMA TI SI SELJAK I SELJAK KE OSTANES-SREKNO NEKA TI E VO 2 LIGA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IZVESTUVANJE do BITOLSKATA Fudbalska. javnost,vo interes na vistinata
ovie denovi vo bitola na golemo se zboruva deka za kratko vreme ke dojde do fuziranje na FK Mladost i Fk Pelister,da ne se zalazuvame,od cija kujna dosol ovoj muabet neznaeme.Fk mladost ostanuva fk mladost,ali ovoj pat kako prvoligas,ne postoi nikakva sansa za da ja ostvarat celta tie koi go smislile ova,ve zalazuvaat zaradi mir vo kukata

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

И за крај најјакиот статус од сите...:D

NAREDNOTO KOLO KAKO DOMAKIN FK MLADOST KAKO DOMAKIN KE GO IGRA SO NOV DRES-BLAGODARNOST NA TANAS KOSKA TVOJA OD S ELO EZERENI,NIE SELANITE SE KREPIME,AH KOSKA TVOJA


Каде бе вакви селски екипи да играт во прва лига . После се чудиме оти фудбалот ни е трагикомедија. :facepalm:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Леле овие мизериите се потсмеваат на Пелистер и Битола,ојте бе јаболка берете да ви ебам све по список....па луѓето од Могила и Демирхисар се пообразовани и покултурни од овие јаболкарите...морони..тие не прифаќале фузија бидејќи биле многу горди на ФК Младост..да ви ебам селското..кој сте вие да се прашавте бе ѓупци едни..ии како ме изнервира овај идиотот шо пиши за ФБ за нив
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Слабо некако за прволигашки екипи, Победа со овај состав можи да се носи и со Пелистер и со Тетекс , ви оди играва во најфудбалскио град, во Прилеп како домајчини максимален број на бодови ви се загарантирани таков е воздухо кај нас :):):)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Чим онај Митиќ онака се прошетал се докажва шо екипа е Тетекс...
А за она шо села ни се смеат сами сме криви, факт е дека моментано Царев Двор би не збришал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom