Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Ристевски, Петковски, Миленковски, Чешмеџиев, Мустафов, Митиќ, Љамчевски, Мирчевски, Стојановиќ, Билали и Јоргос

Кој ќе ни ги гледа греојте :facepalm:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Не знаев дека и младинците ги носеле на припреми србите :/
Од официјалниот сајт на младост нема таква информација дека младинци имаат на припремите ама ако гарант информацијата е од "нашите " фудбалери шо ги избркаа или од вечниот "спасител"
Гледам сите продолжувате со плукање па се кладам со кој сака и по што сака дека нема да отпадниме и да играме плеј аут!
Друга работа кажете кој фудбалер требаше да го остават во клубот оти овие новите не ви се бендисуваат ако се знае сите нови земаат од 200-500 евра плата а шо неверувам дека има некој со 500 евра ама ете...
Силекс го примнал некни 4-1 а ете ние сме загубиле 2-1 шо значи со уште еден јак шпиц еден во средината и дај боже голман убеден сум дека ќе бидеме солидни!
Реално освен вардар и шкендија кој се топој со пари и работнички со добра екипа сите други се на исто рамниште вклучувајќи не и нас!
Мора да разбериме дека преку ноќ клуб и тим не се прави со овај буџет а ако има некој повеќе што ќе дава бујрум нека кажи да му го земиме клубот на цермат а не само вака да се плука..
Плус ко ќе ми текни дека друга опција е само општината со две раце потпишвам вака да остани не е будала овај од цермат да си троши пари за џабе...
Да не ги споменувам спасителот и тој од кипар или латвија менаџерот шо го сакаше клубот...
За тоа крцкајте си се ќе биди дури е ѓоко во клубот имам верба дека ќе не биде оти само тој одлучува за играчите никој друг!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Силекс моментално за нас е Реал Мадрид. Најслаб состав имаме во цела лига. Кој Ѓоко кој бакрачи срамота е ете сите велат дека тежок потпросек ми носат скопјани, за куро ти се такви. Поискусните шо беа Бошко, Врапчето и компанија ги набркаја, овие ниту докажани ниту ништо очекуваме да не спасат. Не гледам од кај би извајл нешто Ѓоко од овие, едноставно ништо не ми ветва овај состав.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ристевски, Петковски, Миленковски, Чешмеџиев, Мустафов, Митиќ, Љамчевски, Мирчевски, Стојановиќ, Билали и Јоргос

Кој ќе ни ги гледа греојте :facepalm:
кој ви е овој Јоргос?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Не знаев дека и младинците ги носеле на припреми србите :/
Од официјалниот сајт на младост нема таква информација дека младинци имаат на припремите ама ако гарант информацијата е од "нашите " фудбалери шо ги избркаа или од вечниот "спасител"
Гледам сите продолжувате со плукање па се кладам со кој сака и по што сака дека нема да отпадниме и да играме плеј аут!
Друга работа кажете кој фудбалер требаше да го остават во клубот оти овие новите не ви се бендисуваат ако се знае сите нови земаат од 200-500 евра плата а шо неверувам дека има некој со 500 евра ама ете...
Силекс го примнал некни 4-1 а ете ние сме загубиле 2-1 шо значи со уште еден јак шпиц еден во средината и дај боже голман убеден сум дека ќе бидеме солидни!
Реално освен вардар и шкендија кој се топој со пари и работнички со добра екипа сите други се на исто рамниште вклучувајќи не и нас!
Мора да разбериме дека преку ноќ клуб и тим не се прави со овај буџет а ако има некој повеќе што ќе дава бујрум нека кажи да му го земиме клубот на цермат а не само вака да се плука..
Плус ко ќе ми текни дека друга опција е само општината со две раце потпишвам вака да остани не е будала овај од цермат да си троши пари за џабе...
Да не ги споменувам спасителот и тој од кипар или латвија менаџерот шо го сакаше клубот...
За тоа крцкајте си се ќе биди дури е ѓоко во клубот имам верба дека ќе не биде оти само тој одлучува за играчите никој друг!
meene mi kazaja od tie igracite so se povredeni so ne bea na utakmica deka tie mladost mozi ne so mladinci ama igrale so 2 sostav taka mu kazale tie so bile na utakmica :D :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.054
Поени од реакции
6.658
хах какви очекувања :facepalm: сосема нов тим,нов стручен штаб,млади играчи кои допрва треба да разберат што се бара од нив,а овие се запнале за пораз од Младост Лучани :icon_lol:

ова плејстејшн е купуваш играчи и праиш ренде :pos:

Анталија ќе се оформи тимот,после припремите ќе се знае силата на овој нов млад колектив,дотогаш..............
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Силекс моментално за нас е Реал Мадрид. Најслаб состав имаме во цела лига. Кој Ѓоко кој бакрачи срамота е ете сите велат дека тежок потпросек ми носат скопјани, за куро ти се такви. Поискусните шо беа Бошко, Врапчето и компанија ги набркаја, овие ниту докажани ниту ништо очекуваме да не спасат. Не гледам од кај би извајл нешто Ѓоко од овие, едноставно ништо не ми ветва овај состав.
Кој Силекс брат таму играт за 200 евра нашите а Србите за 400 евра.Нив само му се погоде зарот ништо друго.Ќе видиш на пролет до кај ќе стигнат.
Инаку од Врапчето јас имам дупло поќе кондиција.Поарно некое младо дете да трча да се труди отколку подпросечен играч кој води неспортски живот да зависи дали ќе одпадниме или не.
Еве ако беа квалитетни тие шо ги набркаа немаше да молат да одат во втора лига тимови. Освен 100 пати кажав Брдаровски другите ни во Царев Двор неможат да бидат прва постава.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Кој Силекс брат таму играт за 200 евра нашите а Србите за 400 евра.Нив само му се погоде зарот ништо друго.Ќе видиш на пролет до кај ќе стигнат.
Инаку од Врапчето јас имам дупло поќе кондиција.Поарно некое младо дете да трча да се труди отколку подпросечен играч кој води неспортски живот да зависи дали ќе одпадниме или не.
Еве ако беа квалитетни тие шо ги набркаа немаше да молат да одат во втора лига тимови. Освен 100 пати кажав Брдаровски другите ни во Царев Двор неможат да бидат прва постава.
Како сакаш речи, првата полусезона подобар ростер имавме од сегашниот. Исто во глобала ни тогаш ни сега немаме ништо. А Силекс сигурен сум дека понапред е од нас моментално, си го задржа ростерот и во првата полусезона не тепа, сега потполно нов состав ние, многу тешко ќе биди ќе видиш, ќе киниме нерви на стадион.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Реков и ќе повторам кој сака и по што сака се кладам дека не отпаѓањаме од лигата а ете prime специјално и за тебе кладба за твојот реал мадрид дека ќе го победиме односно не губиме од кратовчани без разлика дали играле во селото или кај нас!
Убо кажа џони реално освен владица на другите му помина рокот секоја чест што се вратија во втора лига ама дека никој не даваше максимум тврдам со глава како и да имаа подобра понуда одма ќе избегаа како сите до сега !
Мора еднаш да разбериме дека сега клубот е приватен за разлика од порано и тој што плаќа решава што ќе биде за разлика од порано... Трета работа не знам човек што сака повеќе од мене да освоиме шампионска титула и да имаме стадион арно ама и треба да гледаме во вистината дека со тие пари овај спонзор толку ние силата ете ако има некој поќе маж односно поќе пари нека го земи клубот а не само вака...
Јоргос е тој што беше на проба и беше најдобар имав пишано чудно и неубо ни е шо имаме албанец и грк во тимот ама тоа е клубот е вечен играчи управа тренери и спонзор се менлива категорија а ние како Чкембари и Битолчани треба секога да бидеме со клубот без разлика на се патем и втора лига не го оставивме а не пак сега кога малку од малку се сменаа работите!
p.s.Шо не пишавме дека игравме без столбовите во одбраната менде и прилепчанецот или дека батецот и други се повредени туку дека сме играле пази мајката против младинци кои не се ниту во Дојран ордени... Резил бе... Тврдам дека со два три играчи може да се носите со сите под трето место!
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Како сакаш речи, првата полусезона подобар ростер имавме од сегашниот. Исто во глобала ни тогаш ни сега немаме ништо. А Силекс сигурен сум дека понапред е од нас моментално, си го задржа ростерот и во првата полусезона не тепа, сега потполно нов состав ние, многу тешко ќе биди ќе видиш, ќе киниме нерви на стадион.
То дека ќе се нервираме , нема бегање -таква ни е судината на сите шо навиваме за Пелистер :D. Инаку незнам дали си заборавил а и другите што плукат ама тие немаа даено гол од 14 Септември до полусезона (со Тетекс дадоја за 1-1 во Ноември негде) мизерија :facepalm:.Ја бркаа публиката од стадион оти не играја фудбал лежеја.Јас го гледам Пелистер од 1990 година на ваму и не се сеќавам дека сме играле некогаш помизерен фудбал од оваа полусезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom