Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
To e to veciti pacienti mu sme na ovie. Abe uste 30godini ne gledame titula,dali liga ili kup,pa ako treba i na gla da se namestime.
 
И

Игнориран член

Гостин
Треба многу работа за резултати . Кај нас не се работи 10 години како шо треба , за разлика од нас Работнички е еден од најстабилните клубови во лигата .
Ако се работи квалитетно со клубот, после 2-3 сезони можи да очекуваме некакви резултати , иначе тешко дека ќе се смени нешто во иднина.
То е то , одиме преку првенството да бараме излез во Европа. Не е ништо загубено , има време до крајот на сезоната.

Честитки за Работнички и сакам баш тие да го освојат купот . Мило ќе ми биди ако ја одбранат титулата.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Абе ептен штама од ко не плеснаја Работнички. Еве сега пак ќе имат карантин,а како шо тргнала работата пола прв тим е повреден па ништо чудно @Deksi да дебитира против Металург и да ги реши :icon_lol:
 
Z

ziko bt

Гостин
So pozicija e Deksi? Lazna 9ka? :D
Ako e spic poarnO nego da go pustat,samo Glavevski da ne go gledam.
Veke ko sme na temava nedela nema na Zelezara da bidi a? Ne ni znam kaj se terenite na Ffm, da bese Zelezara sigurno ke odev.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
So pozicija e Deksi? Lazna 9ka? :D
Ako e spic poarnO nego da go pustat,samo Glavevski da ne go gledam.
Е сега и ти сакаш да ги отвориме картите пред утакмица.Можи и Захариевски чита па ќе ја оддајме стратегијата :X3:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Прајте си мајтап ама ќе барате дрес со автограм од Декси :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
Абе ептен штама од ко не плеснаја Работнички. Еве сега пак ќе имат карантин,а како шо тргнала работата пола прв тим е повреден па ништо чудно @Deksi да дебитира против Металург и да ги реши :icon_lol:
Не бе јас, Дебар патувам јас улаф сте? :D

Znajme deka ste BFF, preku tebe ke barame xD
хахахха BFF !

Иначе Пелистер одпатува во Скопје со кнап 18 фудбалери, од кои 3ца 97 година, 2ца 95та година и драстично ослабени особено во одбраната...

Вака некако треба да изгледа составот на Пелистер: Пашовски - Ганчев, Магловски, Крстески - Тодоровски, Анастасов, Мустафов, Љамчевски, Трајковски - Ступиќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom