Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
не си замина ами овие неблагодарниците го испуштија на полусезона
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Знае некој кој беше почетниот состав на Пелистер?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Знае некој кој беше почетниот состав на Пелистер?
комбиниран беше двете полувремиња, од она шо јас забележав почнавме Иљо на гол, десно тошевски штопери не знам кој беа мислам Мишевски и Мециновиќ, на средина Ристе, Илиев, Љамче, Иве, Бујче во напад, друг не ми текнува. Баже второто влезе и другите Бразилци мислам. Не знам само дали Ковачев воопшто играше.
 
Z

ziko bt

Гостин
Чудо нешто како не профункционира ниедна веб страна ко да се скарани со интернетот. Некој ете ќе го интересира инфо за следен натпревар, стартна постава, нема кај да види, а пола сат работа во неделата треба и ќе е цакум пакум. Од 11то коло не му е апдејтирана табелата. Која по ред е ова страна шо ја баталват? Втора? Трета?
Ко куртон се веб страните на Пелистер, за една употреба.:ROFLMAO:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Знае некој кој беше почетниот состав на Пелистер?
комбиниран беше двете полувремиња, од она шо јас забележав почнавме Иљо на гол, десно тошевски штопери не знам кој беа мислам Мишевски и Мециновиќ, на средина Ристе, Илиев, Љамче, Иве, Бујче во напад, друг не ми текнува. Баже второто влезе и другите Бразилци мислам. Не знам само дали Ковачев воопшто играше.
Бојовиќ беше штопер во прво ако не се лажам, Мециновиќ во второ влезе, другите ги погоди, го заборави само Попзлатанов. Во второ скоро и да не гледав, ако не се лажам не играше новиот бразилец, а можно е и Лукас да не играше не сум сигурен
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Не играа двата Бразилци , ни Лукас и Силва., Назад Ковачев не играше. И да кажам искрено ако Шенсои убо ги стегни и ги уигра , се спрема супер тим за на пролет.
Едино не знам зошто голман не земват , или тешко има на пазарот слободни и квалитетни и не многу скапи или пак Пашето чуда прај на тренинзи , само шо ние не знајме. :D
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Со то африканчето шо беше тука 2 месеци Оситанг или како и да беше шо бидна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom