Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
Да не се заборај она криминално судење од Ставрев. Нека ги вратат денес снимките и нека се преиспитат малце од ФФМ шо прат.

За онакво судење в затвор се оди !!!
Бартон судеше. Го сменаја Ставрев сабајлево, имал приватни проблеми. :D
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Фрчат Искри на погрешна фан страна, п0:4навте с0:4но да се навредувате , овој љ0:4ка оној м0:4ка, што не е убаво.Лош п0:4еток на сезоната, треба меѓусебна п0:4ит!
И честитки до битолчани за добриот старт.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.077
Поени од реакции
1.986
Брат ако те интересира нешо пиши пп, не ме умарај тука и не ги умарај Битолчани.



ф
Јас со тебе брат??? Бог да чува!
Прочитај си себеси уште еднаш, па види кој навредува, а кој се заебава.
Стфарно не било греф да се навива ниту за Вардар ниту за Мирафци.

Него битолчани, повторно ли Монголот ви е во претседателство, или има друг после Цермат?
Се надевам дека и Вард...опс Миравци, ќе ги тепате ова сезона, како што сте почнале.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Јас со тебе брат??? Бог да чува!
Прочитај си себеси уште еднаш, па види кој навредува, а кој се заебава.
Стфарно не било греф да се навива ниту за Вардар ниту за Мирафци.

Него битолчани, повторно ли Монголот ви е во претседателство, или има друг после Цермат?
Се надевам дека и Вард...опс Миравци, ќе ги тепате ова сезона, како што сте почнале.
Откако сте влезени во државава не навредувате, и верувај за вас нема да штедам зборови.
И да не тепаат, вие пак ќе не можете против нас шанста да направите.



ф
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Денес изиграа машки сите. Единствен шо не ме бендиса е Иве. Можеби е борбен, ама нема осет за фудбал. Бујче мора психички да го средат додека е време.
Бразилецот ги искина десно. Иљо си го зациментира местото во првиот состав. :)
Љамче тактички ги доби, иако додека стагнираше играта во второ од наша страна си играше со оган.
Исто така замените ги погоди денес.

Навивањето супер. Цел натпревар без пауза :)
 
И

Игнориран член

Гостин
Батецот, Денковски, овај новиот Бугарот... Преку 30 играчи ќе имаме АЛО!! :)
Незнзам оти уште немат пуштено неколку деца во Новаци, џабе така дремат 10 играчи.
Се надевам дека овај новиот од Бугарија ќе биди напаѓач.

Иначе овај Денковки добар е ? Шо играч е ? ГО има глеано некој ?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
19.470
Не чини Љамче а:pos:,абе се шо го носи светото презиме ЉАМЧЕвски е квалитет,убај деца.:pipi:
По 25 години откако го пратам Пелистер конечно ми се наполна душата вчера,никогаш сме немале ваква игра,дури ни во времето ко беа Муцлото,Виктор Треневски,Митичот,Кире Грозданов,Дејви ,Јанчич :sakasuste: и компанија,па и пред то,ко беше Џокица хоштаплеро тренер со Чириќ,Петар Милошевски,Пикси,Савов,Аце Василевски и Теодор Јанаки:pos:,за пред 90та нека кажат постарите.
Е сеа,или другите се слаби или ние сме јаки?:pos:Ќе видиме за брзо,во гости имаме две тешки текми,мора да се попрај играта на гости,не смеј да има ваква разлика во игрите дома-гости.
Иначе за вчера,:uzi:,газење,нека бидат среќни романтичарите шо сркнаја само 3 гола,само во првото требаше да е 3-0.
Не знаеја кај се,освен на почеток ко ни почнаја со некој агресивен пресинг(шо беше очекувано за млада екипа)и та рандом шанса шо му ја ПОКЛОНИ БАЦКАТА:shook: (цел живот фудбал да играш онакви грешки не се дозволени)и му отвори чиста контраа,арно ама се исплеткаја и замина во неповрат,после то на теренот постоеше само Пелистер.
Без грешка,како по ноти одеа нападите,да си мислиш дека не игра Пелистер туку некоја европска екипа,онаква транзиција во напад никогаш сме немале,како во ракомет ко се прај полуконтра,партали ги напрајвме.
Стварно добро делува играта,се знај шо се сака,конкретен е нападот,не беше како со Победа ко се чекаше рандом шанса,вчера беше најдобра партија на Пелистер во кузнеј колку години.
Сите си ја знаеја задачата,малце чкрипевме на штопер со оглед дека Бацката почна,ама ко влезе Ковачев и ко се врати Бацката на средина се стегна и тој дел и ги дотепавме.
Бразилецо,по,по машина е онај бе,каква техника има,ја лепи топката за нега,се гледа дека е универзален играч и можи да игра било каде.
Да имавме салам лев бек онај ќе ораше на крило,ама неаме,го иаме Фиката:shook:
Добро бе момче,шо мислеше во та глата жити се ко му се џитна со две нозе ала капоера стил и напрај пенал?
Кај ќе одеше играчот?Еве и да те поминеше по лева страна,немаше доволно простор да се мести играчот на нога по дриблингот,таман доволно време за Иљо да излези и да си затвори агол.
Појќе се шансите да љуфни играчот отколку да напрај се ко шо треба,вака шо напрај овај,му дава чист пенал за џабе:tapp:
Да не прајме муабет шо речиси сите дуели ги изгуби,посебно воздушните,ама со оглед на висината шо ја има то е,шо мојш да очекуваш?
Како и да е,ако сака да ротира другарчето ќе мора да се заозбили,вака ако игра ќе не кошта многу бодој.
И онај Попзлатанов ме бендиса,ОК дете,брзо,пробивно,каква само топка му даде на тацна на Бујче ко ја вдена в пречка.
Имаме за средина играчи за извоз,не е страшно,плус сеа Батецо,да видиме овај Денковски шо чоече е?
@Colt Willcox Нешто за Денковски?
Само криво ми е за нашите деца,сите ќе се испустат,Минчето,Бурхан,Недановски,како одат работите освен неколку души цел состав ќе биди надвор од Битола.
И до негде нема лутење,имаја шанса оние нашите лани,наместо да земат да ги изорат тие нивите од стадиони во втора лига,ние губевме од кој стигниме,мајмуни не праеја играчи ко Јанкер,Гешо,Аломеровиќ бе:pos:.
Јебига,е сеа и тие не беа кузнеј колку криви оти условите со Евреино беа никакви,ни плати ни тренинзи ни :kuracc:.
Сеа се гледа дека на кондиција се топ спремни,орат по теренот,уште да се попрај играта во гости и се ќе биди ко шо треба.
Не знам шо да речам стварно,ама самата оваа ситуација со нашите играчи е доказ за то шо се работеше во клубот сите овие години:shook:
П.С.
Конечно се најде замена за Пашето:pos:,Иљо вчера одбрани за 10ка.:cool:
4/6 пенали,66 % успешност нема лабаво.:pipi:
Како само му ја стопи на 1-0 топката со гла од вртење шо ја мана,ако беше некој друг голман и да тргнеше на топка ќе беа циркуси:pos:,ама Иљо мирен ко Данец само си ја пречека топката на гол линија и ја стопи:bravobe:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
731
Поени од реакции
827
Не е лош овај како шо гледам за средина место бацката, а бугаринот играл полу шпиц бил стил нешто како Дејан Блажевски само далеку подобар (барем таква информација имам) и до вторник се очекува и тој да биди официјализиран ... шо е до мене мислам дека ШТОПЕР ни треба, оти единствено Мендо и Ковачев стабилни ги имаме, Бојовиќ неможи да мрда, на Бацката не му е таа природна позиција, а тој Мишевски не го знајме :) Кај беше вчера другиот бразилец не беше ни во 18, а јас кај 2 сатот вчера пред утак ица го видов по влечки кај Премиер центар ...
 
Z

ziko bt

Гостин
Не е лош овај како шо гледам за средина место бацката, а бугаринот играл полу шпиц бил стил нешто како Дејан Блажевски само далеку подобар (барем таква информација имам) и до вторник се очекува и тој да биди официјализиран ... шо е до мене мислам дека ШТОПЕР ни треба, оти единствено Мендо и Ковачев стабилни ги имаме, Бојовиќ неможи да мрда, на Бацката не му е таа природна позиција, а тој Мишевски не го знајме :) Кај беше вчера другиот бразилец не беше ни во 18, а јас кај 2 сатот вчера пред утак ица го видов по влечки кај Премиер центар ...
Прва требало да игра, ама се повредил на последниот тренинг.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
5.052
@Harry Potter добар ми си друже ? :D
Да не немаше случајно ден Работнички ? :D
Не ти зборам од инает, туку ти тврдам дека на сите позиции сме подобри од вас, реков освен на голман Шишковски ви е добар, ама вчера ШИШКИ го напраја :ROFLMAO:
Нема ништо да ме чуди оваа година и ако ве победиме 4 пати, слушај ми го зборот, силен е Пелистер, само проблемот е шо на гости играме сосема друг фудбал, а дома тешко некој бодови да ни скини...
Шо го напрајвте тој Елмас, синкир Меси е па да се плашиме, добар е дечкото, ама сам против 11 колку би можел ? :)
До сега на сите утакмици Пелистер доминирал, со Победа грешка беше на Љамче шо излезе да му се брани, нејќеше да се отвори, а до негде и во ред беше, оправдана одлука, прво коло беше, Пелагониско дерби, голема еуфорија имаше низ градот за тој меч и се плашеше да не киксира, Брегалница си го доби по уши, со Ѓорче незнајме шо се случи...

Конечно правилна одлука Иљо шо е прв голман, голем кур дека бил капитен Пашето, капитен можи да се назначи и друг, пример сега од стандардните би можел да биди Степановски.
Мајстор за пенали е Иљо, мачка ! :D
4 одбранети пенали за една недела (y)

Фернандо ги искина од лево, НАЈДОБРА утакмица до сега, ги изгази :bravobe:

Со овај крпен состав штом не успеа Работнички да напрај нешто, како би успеале кога сите ќе се на број...

За Денковски мислам дека е добар, барем така пишеа по многу портали дека е голем талент ќе го видиме на дело, лани во Вардар поледно прасе беше во тимот. А за другиот бугарин е офанзивен фудбалер...
Mozzart део нашег живота дале 5 квота за победа на Пелистер, шо мислеа Работнички е Баерн Минхен :kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom