Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Гижо напиша:
денеска читав дека Малдини ке се повлекува 2007

под хитно да му го повлечат дресот
И ќе му го повлечат.
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
После 37 години постоење една од најстарите групи во Италија Fossa Del Leoni главната група на Милан се расформира. Ова не е изненадување за добрите познавачи на приликите во Италија откако FDL го изгубија главниот транспарент после натпреварот ПСВ-Милан кој падна во рацете на Viking Juve. Тоа е своевидна традиција во Италија,групите кој ќе го загубат главниот транспарент да престанат да функционираат под тоа име. Без сомневање наскоро се очекува тие истите луѓе да се појават под друго име и да продолжат онаму каде што застанаа.
ЧЕСТИТКИ ЗА ГОЛЕМАТА ПОБЕДА НА VIKING JUVE. RESPECT!


Ќе биде интересно да се види и како ќе изгледа трибината на миланезите после растурањето на FDL на натпреварот против Фиорентина овој викенд.


Ова го превземав од ultras.blog.com.mk, нов блог за навивачи, супер се дечките (не ги познавам лично).


Миланези! Што е работава?
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Еве што се десило. На натпреварот помеѓу Милан и Јувентус, навивачите на Милан украле едно од знамињата на навивачката група Викинг Јуве - но тоа не било главното знаме така што Викинг Јуве не се распаднале. Ама затоа им вратиле на Фоса Деи Леони и им го украле главниот транспарент - со што најстарата навивачка група на Милан се распаѓа - т.е. мора да го смени името според непишаните правила.
На едната слика се навивачите на Јуве сликани со главниот транспарент на навивачите на Милан а на другата се навивачите на Милан како го крадат транспарентот на Јуве неколку дена пред тоа.
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Ви ја пониживме и ви ја растуривме навивачката група! ТРПЕТЕ ТАМУ! :)

Сега водачите на навивачката група ја превземаат одговорноста и веќе немаат право да бидат водачи на навивачка група на Милан. Најверојатно други влијателни навивачи ќе станат нови водачи на нова навивачка група составена главно од истите членови како и досега. Втора варијанта е да се испокараат и да се трансформираат во повеќе групи: народна, вистинска и т.н. :)
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
zEk0 напиша:
Ви ја пониживме и ви ја растуривме навивачката група! ТРПЕТЕ ТАМУ! :)

Сега водачите на навивачката група ја превземаат одговорноста и веќе немаат право да бидат водачи на навивачка група на Милан. Најверојатно други влијателни навивачи ќе станат нови водачи на нова навивачка група составена главно од истите членови како и досега. Втора варијанта е да се испокараат и да се трансформираат во повеќе групи: народна, вистинска и т.н. :)
Aj be ne se zanesvaj....тие навивачките групи кај италијанците и незнам кој други не се како на Балканот....друго е кај нас и воопшто играта на Милан или пак неговата репутација не зависи од навивачите...Милан си е Милан бате...!
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Ако ако, само ти теши се! Извини што ви се растури најстарата навивачка група :pos::baeh:
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
zEk0 напиша:
Ако ако, само ти теши се! Извини што ви се растури најстарата навивачка група :pos::baeh:
ова не е тешење само муабетот ќе биде целосен од кога ќе видиме како ќе завршат следниве натпревари и на Милан и на тие твоите како се викааа...затоа што на Милан секогаш му е битен натпреарот кој треба да се игра и на него ќе видиме дали има некакво влијание навивачката група...(оти на пример не отишла во Фиренца, ма да не верувам во тоа:..)
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
zocipro напиша:
ова не е тешење само муабетот ќе биде целосен од кога ќе видиме како ќе завршат следниве натпревари и на Милан и на тие твоите како се викааа...затоа што на Милан секогаш му е битен натпреарот кој треба да се игра и на него ќе видиме дали има некакво влијание навивачката група...(оти на пример не отишла во Фиренца, ма да не верувам во тоа:..)
Абе не ти го разбирам муабетот јас на тебе. Па кој ти спомна било што за Милан и за играта нивна. Јас сум навивач на Јувентус (тие што не ти текнува како се викаат) и си тепам сеир на распадот на најголемата и најстарата навивачка група на Милан....нели и темата така се вика: AC Milan Fans.

Иначе дај боже да дојдат сите навивачи во Фиренца на гостувањето против Фиорентина :)

Мене поинтересно ќе ми биде на Олимпико во Рим зошто таму и официјално ќе бида запалено знамето на вашата навивачка група со што истата ќе прекине да постои :baeh:
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
zEk0 напиша:
Абе не ти го разбирам муабетот јас на тебе. Па кој ти спомна било што за Милан и за играта нивна. Јас сум навивач на Јувентус (тие што не ти текнува како се викаат) и си тепам сеир на распадот на најголемата и најстарата навивачка група на Милан....нели и темата така се вика: AC Milan Fans.

Иначе дај боже да дојдат сите навивачи во Фиренца на гостувањето против Фиорентина :)

Мене поинтересно ќе ми биде на Олимпико во Рим зошто таму и официјално ќе бида запалено знамето на вашата навивачка група со што истата ќе прекине да постои :baeh:
E pa tuka e razlikata mene me interesira samo AC Milan i temata e naslovena taka kako sto e za da na nea pisuvaat onie koi se fanovi na Milan, tesko da nekoj koj e clen na forumov odi i naviva za Milan na stadion, tuku samo preku tv:)kako i ti za tie tvoite...taka da od navivac pred televizor do tie fans so gi kazvas koi se direktno na stadion ima GOLEMA RAZLIKA....
Pa i da bidat zapaleni 200 znaminja voopsto ne me interesira...bitno mi e Milan da pobedi vo Firenca,a vie tesko da dobiete vo Rim....A ako sakas da pravis muabet kako navivac togas poveli, jas sum normalno od Bitola i znajs kako se vika najdobrata navivacka gurpa vo Makedonija koja e od mojot grad ....:)pozdrav
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Риспект за твојата навивачка група!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
city park boys samo toa ke kazam za navivachka grupa a za u rim ima bre da karame po rim FORZA JUVE
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13





Откако FDL го украле викинг знамето на навивачите на јуве , после натпреварот ПСВ - МИЛАН околу 10
члена група на Викинг Јуве Физички го нападнала членот на FOSSA DEI LEONI и им го украле
транспарентот како освета. Биле употребени и пиштоли и друго оружје за да им го земат на педерски начин.
И не е таков договорот со "MENTALITA' ULTRAS"!!!!


Имаше многу проблеми со Brigate Rossonere , Commandos многу несогласување и после 37 години решија да
не напуштат.

Голема причина за нивното напуштање е тоа што Brigate Rossonere и Commandos сакаа поголема моќ ( и пари )
и да се ослободат од FOSSA DEI LEONI.
Она што го знам е дека Commandos немаат никаква почит , никаков респект , вредности ! Ги ставаат своите
потреби пред Милан , и не се како FOSSA кои нивниот интерес беше подршка на Милан а не парите.

Премногу ми е жал , и не ми е сеедно !!
Сите големи транспаренти , цела кореографија една од најдобрите во Италија , 0 беа другите навивачи во
споредба со FDL.

>>FOSSA DEI LEONI<<
U WILL ALWAYS BE IN MY HEART




 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
zocipro напиша:
taka da od navivac pred televizor do tie fans so gi kazvas koi se direktno na stadion ima GOLEMA RAZLIKA
А каков навивач си ти друже ?
Можеби не сум во можност да го следам секој натпревар на Милан од Сан Сиро , да се дерам по утакмици но го сакам Милан и навивач сум онолку колку што и тие се.

ОКО ВАДАМ :)
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
How1TzeR напиша:
А каков навивач си ти друже ?
Можеби не сум во можност да го следам секој натпревар на Милан од Сан Сиро , да се дерам по утакмици но го сакам Милан и навивач сум онолку колку што и тие се.

ОКО ВАДАМ :)
Абе сите сме навивачи на некој клуб ,јас од мал сум го засакал Милан и досега не сум помислил да го сменам....ни па ќе помислам на тао,само разликата е во тоа што ете на пример ако си битолчанец исе правиш дека си чкембар и немаш отидено на ниеден било каков натпревар да навиваш незнам кај е тука логиката, дали ме разбираш?
Милан си е Милан, Пелситер си е Пелистер:)
А за следење натпревар сега моментално оваа сезона повеќе ги гледам Милан, отколку Пелистер(здравје Боже догодина во прва лига)...и едниствено што следам со внимание и со навивање пред ТВ е секако кога игра Милан....
поздрав !
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
zocipro напиша:
Абе сите сме навивачи на некој клуб ,јас од мал сум го засакал Милан и досега не сум помислил да го сменам....ни па ќе помислам на тао,само разликата е во тоа што ете на пример ако си битолчанец исе правиш дека си чкембар и немаш отидено на ниеден било каков натпревар да навиваш незнам кај е тука логиката, дали ме разбираш?
Милан си е Милан, Пелситер си е Пелистер:)
А за следење натпревар сега моментално оваа сезона повеќе ги гледам Милан, отколку Пелистер(здравје Боже догодина во прва лига)...и едниствено што следам со внимание и со навивање пред ТВ е секако кога игра Милан....
поздрав !
Те сфаќам друже те сфаќам. :)
Само што оваму си во можност да отидеш на натпревар , а од другата страна па да помислиш да отидеш неможеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom