Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Не за Мегвајер, ама ептен досадно стана. Истото та истото. Значи Мегвајер во моментот исто како да не игра за Јунајтед, затоа што на Тен Хаг не му е ни четврт избор. Готово, умре, закопајте го. Ако го продадат арно, ќе земат некое евро, ако не ќе чмае на клупа и толку.
Ќе го продадат ама секако не за 20 милиони фунти, ваков врвен дефанзивно-офанзивен фудбалер сигурно вреди повеќе од тоа.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Ќе го продадат ама секако не за 20 милиони фунти, ваков врвен дефанзивно-офанзивен фудбалер сигурно вреди повеќе од тоа.
Потполно ми е сеедно дали ќе го продадат или не, и за колку пари. Мегвајер е завршена приказна во Јунајтед, и готово.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Не за Мегвајер, ама ептен досадно стана. Истото та истото. Значи Мегвајер во моментот исто како да не игра за Јунајтед, затоа што на Тен Хаг не му е ни четврт избор. Готово, умре, закопајте го. Ако го продадат арно, ќе земат некое евро, ако не ќе чмае на клупа и толку.
“Како да не игра”, а резултатот моментално со Билбао е токму негова заслуга.

 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
“Како да не игра”, а резултатот моментално со Билбао е токму негова заслуга.
Да, да, инаку оваа клучна утакмица со Билбао е на ниво на финале со ЛШ и мора да се добие. Затоа и Тен Хаг има стартувано со толку моќен состав во кој играат неколку сигурни стартери кои редовно ќе играат за Јунајтед, како Хитон, Форсон, Гор, Пелистри, Фернандез и Мегвајер.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Да, да, инаку оваа клучна утакмица со Билбао е на ниво на финале со ЛШ и мора да се добие. Затоа и Тен Ххаг има стартувано со толку моќен состав во кој играат неколклу сигурни стартери кои редовно ќе играат за Јунајтед, како Хитон, Форсон, Гор, Пелистри, Фернандез и Мегвајер.
Ти ја сфаќам јас поентата, ама никој во фан клубов, а и на целиот интернет нема да останува рамнодушен на неговите киксови. Од него не се ни очекува ништо повеќе, освен да не насмева кога ќе игра..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.686
Поени од реакции
7.270
Со кого и да играме без разлика на тоа колку е битен напреварот, Слабхед е опасност кон Јунајтед.
Ако не си отиде се надевам само дека ќе нема сериозни повреди инаку наебавме со билмезов.
 
Последно уредено:
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Ти ја сфаќам јас поентата, ама никој во фан клубов, а и на целиот интернет нема да останува рамнодушен на неговите киксови. Од него не се ни очекува ништо повеќе, освен да не насмева кога ќе игра..
Приказната со Мегвајер не е смешна, да не е платата која е зема би рекол дека повеќе е тажна. Кога дојде првата сезона играше одлично, Јунајтед со него таа година ја ставилизира одбраната која пред него беше кловновска. Гледам сите ги заборавивте настапите на Џонс и Смолинг во тандем, кога Де Геа редовно бранеше по 20 удари на гол.

Потоа направи неколку кикса, го зедоа медиумите на заб, па навивачите се приклучиа кон тоа, и тој потполно падна психички. Мислам дека и одлуката на Солскјер да биде капитен воопшто не му помогна. Инаку, ни оддалеку не е толку лош играч како што го правите. За одреден тип на игра, и за одредни постави е сосем солиден играч.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Јас имав земано претходните години, немаше редовна достава, мора со ДХЛ. ДХЛ плус ддв пак иди 50 евра плус да ги фрлиш екстра.
Исто, пред 2 години 2 500 ден ме отпорија DHL. Затоа лани си го порачив на адреса кај братучед ми во Германија. :kuracc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Исто, пред 2 години 2 500 ден ме отпорија DHL. Затоа лани си го порачив на адреса кај братучед ми во Германија. :kuracc:
И јас планирам во Германија да порачувам од новиов. Од официјална го нарача и нема никакви додатни трошоци така?

Иначе, налетав на еден лик што продава ретро дресови за $20 (јас сабајлево го нарачав дресот од 98/99 со Бекам 7 позади за $23, 3 долари е принтот). Ќе ви сликнам кога ќе стигне, па ако има некој заинтересиран нека ми пише да му дадам бројче... мада за 1000че каков и да е, нема да е толку страшно. :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Леле се извади слабхед, дефинитивно опасен по двата гола. Со право управата бара 60 милиони за него, ваков комплетен фудбалер мајка нема родено до сега.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.686
Поени од реакции
7.270
Се надевам Мојсчето го пишува чекот уште сега. :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Пелестри изигра сосема солидно, Ханибал беше добар исто, бисака имаше по некој излет напред не е сјаен ама имаше пристојна утакмица
На санчо му лежат децава со нив е одличен печен е за у23 значи
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
На утакмицата "Мегваја Хејтери" против "Секој-ден-нов-акаунт Јузери", ќе се приклучам на првите - ликот не заслужува веќе ни клупа, а не па повеќе. На кој му сметаат постови нека не ги чита, ама заради глупиот Мегваја ние треба да не гледаме утакмици - а сакаме да гледаме. Без нервози, без глупчо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom