Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.477
Целото лето во аут...


Бар ке знаеме кој е газда.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.689
Поени од реакции
7.273
Целото лето во аут...


Бар ке знаеме кој е газда.

8 до 12 недели ни отиде трансфер период, али ако си отидат ГЕЈзери би жртвувал се. :D

Идемо Ѓаволи. :gjavol::gjavol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.477
Сајмон Стоун и Бен Џејкобс веднаш демантираа ова иако мене лично не ми се за верба многу. Мислам дека целава ситуација околу клубов е преголем залак за нив. Нека си се држат до трансфери на играчи и нека остават на нивните бизнис колеги да репортираат.
Апсолутно. Стоун е таков лик што кога Алексис Санчез го снимаше видеото со пијаното, овој велеше дека нема ништо од трансферов, иако не ми е јасен, има извори во клубот. Овој пак Бен Џејкобс само нагаѓа работи и е тотално неупатен лик. Денес пиша дека нема шанси да се знае ништо околу тоа кој ке биде наредниот сопственик на Јунајтед, па ете го Киген погоре, кој важи за близок до Катарците со известувањата.

Од тоа што и јас читам, некој го демантираат на Ројтерс демек ништо уште не се знае и уште Ратклиф бил во игра. Тоа стана не шпанска сапуница туку индиска серија..
Читам од многу места дека Ројтерс не грешат кога се работи за вака големи зделки. Изворот на Ројтерс е веројатно од Америка, додека Англискиве новинари досега на многу пати покажаа дека поима немаат што се случува, освен Киген. Гледаш дека и Орнстин нема никакво инфо. Сети се само на првите бидови, кога сите Англиски новинари кажаа дека и двајцата доставиле, па дека Ратлкиф не доставил понуда до крајниот рок, па дека и Катар побарал одлагање.

 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Sir Jim Ratcliffe remains the favourite to complete the #mufc takeover. [@TimesSport]
:confused::facepalm:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.284
Ројтерс доста цврсто стојат до нивното. Неколку пати ретвитнаа како одговор на ова од Тајмс.
И за превземањето за Челзи кога објавија, една недела подоцна Американецот официјално ги зема.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.477
Ако цената навистина му е 70 милиони фунти, нешто ми вика дека ке биде пата-пата изборот меѓу него и Диого Коста.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Коментар за Онана од фан на Ајакс на ред кафе.

Onana and Ajax did have a falling out, with him (supposedly) being open for a one year extension, Ajax wanting two, him sort of playing things along until it was obvious he would just run out his contract (despite not being eligible to play). Then his ban ended and we had injuries to both our (geriatric) first and second keepers, and so Onana was called on, and he was really bad.

But not just bad, his whole attitude was sour, and it became an issue with his teammates even commenting on his lack of professionalism. It boiled over when he then one game couldn't be bothered to join the rest of the team in thanking the away support, making the whole team wait, with Klaassen and Blind visibly irritated at him.

Onana (who was bad in that game, conceding a goal after a very lazy pass that lost possession) said in a post-game interview that he didn't care about the criticism from the fans, saying:
"People can say what they want, I don't care. If you are angry, it is your problem; if you are happy it is your problem. So for me it doesn't matter, I only take the critic from the coaches. For the rest, they can sing they can cry, I don't give a shit."

Which you can imagine didn't land well with fans - with a player who clearly looked like he didn't give a shit on the field came out and said (in their eyes) that he actually really didn't.
After that, Onana went from starting to not included in the squad for any of the season's remaining games (including that week's cup final). There were then reports Ten Hag had sent him away on holiday for the final month (7 games) of the season, though he did then appear on one photo on social media around the title win I think?

Pasveer (that season's actual first keeper) commented on Onana's attitude in an interview after the season as well:

'After his suspension André followed his own plan, didn't say much and that bothered some guys as well,' Pasveer shares in Heroes Magazine. When Onana made his return under the crossbar, Ajax conceded as many goals in two games as in 20 games with Pasveer: four. 'If you are not only concerned with yourself, but also with your backline, that ball might not get near the goal,' Pasveer searches for an explanation.

The veteran makes it clear that he assigns Onana 'enormous talent' and knows the goalkeeper was causing a furore before his suspension. 'But he was mainly concerned with himself at the end,' he adds. 'I can only judge on what I saw. And then I don't think he is a real top athlete, but maybe that was very different before the doping case. In my eyes, he is not someone who wants to do everything to get better.'

Ten Hag always refused to comment on the situation though, so we can't really know if he took personal issue with Onana. We do know that Onana's attitude was openly shit, failing to be there when two injuries meant he was needed, and then immediately getting sent away from the squad for the remainder of the season.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Во превод: нов Погба - глејте ме колкаво ми е...егово. Од црнци подалеку, два грама мозок немаат. Затоа и повеќе сум за Хојлунд, Кејн, Шешко, отколку Осимен, Коло (Tуре :D) Муани, Турам, и остала црнечка багра.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Во превод: нов Погба - глејте ме колкаво ми е...егово. Од црнци подалеку, два грама мозок немаат. Затоа и повеќе сум за Хојлунд, Кејн, Шешко, отколку Осимен, Коло (Tуре :D) Муани, Турам, и остала црнечка багра.
Ќе речев дека не е до тоа што се црнци, за пример ќе го дадев Евра, кој беше баш нормален и немаше глупости, немаше изговори, секогаш во топ форма...
Но го проверив неговиот бекграунд и едноставно ваљда имал среќа што израснал и се изградил во таква личност каков што е.
Зошто татко му, иако дипломат и образовано лице, се рзаведувал 3 пати и има верувале или не дури 24 деца...
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Е добро де, следнава сезона пак на кежуал ќе ја гледаме, ама таа после ќе ја биде..... (and so on and on and on.......) ќе се воздржам од коментари за Г(л)ејзери.


***све по список**
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.477
Де Геа го нема на списоков. Гринвуд е пишан.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom