Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Бруно ги откажа во второ од таа позиција на десно крило. Плус и асистенција даде во прво и му намести зицер на Дало, кој не смееше да го промаши.
Да асистираше @Askeladd немаше да промаши Далот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.683
Поени од реакции
7.269
Не ми е јасно бруно како доби висока оценка. Знам дека имаше две асистенции ама у утакмицата играше бааги лошо.

Колку пати до сега ќе се извлекува?
Автоматски споено мислење:

Па стварно не знам што се смееш. И јас можам така да асистирам.
Твое мислење си не ни пробувам да ти го сменм по мене имаше други кои играа многу по очајно од Бруно.


Инаку Линделоф изгледа многу постабилен од Мегваер, ако прифати да биде замена би го чувал.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Твое мислење си не ни пробувам да ти го сменм по мене имаше други кои играа многу по очајно од Бруно.


Инаку Линделоф изгледа многу постабилен од Мегваер, ако прифати да биде замена би го чувал.
Со оглед на тоа колку е стаклен Варан и густ распоред секоја сезона, со која се приморани тренерите да ротираат, доста често ке игра, не гледам зашто не би прифатил
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Како би легнал Кавани на тимов сега.... Лудило, се намовнувам од помислата.
Кавани, тој што повеќе интервјуа имаше дадено и на хуманитарни акции повеќе присуствувано отколку утакмици изиграно или на друг некој мислиш?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.683
Поени од реакции
7.269
Почнуваат компликации за продажбата на клубот Џим Ратклиф е спремен да купи 61% од клубот и со долгот кој знае што ќе прави.
Од педерите и лезбејките имало загриженост ако Катарците го купат клубот. Исто се појавила уште една понуда од Американци.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Кавани, тој што повеќе интервјуа имаше дадено и на хуманитарни акции повеќе присуствувано отколку утакмици изиграно или на друг некој мислиш?
Kavani so asistencii na @Askeladd . I nova trojna.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Кавани, тој што повеќе интервјуа имаше дадено и на хуманитарни акции повеќе присуствувано отколку утакмици изиграно или на друг некој мислиш?
Добро ај че се прајме ко од Марс паднати ине знајме за каков калибар на играч се работи. :)
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513


Interviewer: “Is the deal done?”

Majed: “Yes, Manchester United is Qatari.”

Interviewer: “Please tell me you are serious.”

Majed: “Wallahi blud, the deal is done inshallah.”
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
| Sheikh Jassim will be clearing debts, and will then spend whatever it takes to return #mufc to the top of European football, rebuilding the stadium and training ground, as well as investing in the wider area. He will not forget the women’s team, either. [
@TheAthleticFC
]
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Ако овие од Катар го купат клубот, Јунајтед ќе се претвори во чудовиште кое ќе ја тероризира ПЛ и Европа. Нешто како Сити на стереоиди. Со исчистен долг, со реновиран стадион и тренинг камп, со 50-100% поголем буџет за трансфери од 99% клубови во Европа, и со традиција која малку кој клуб ја има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom