Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Мене Смолинг ми е мистерија. Толку лошо игра што сите овде заборавивме каква полусезона имаше пред две години. Буквално беше најдобар играч во Јунајтед. Потоа потона и повеќе не се врати ни приближно на тоа ниво.

Па нели исцепи глава на карпа на одмор после европското, можда му истекол и тој малце памет што го имал.

Како и да е покрај Линделоф изгледа како Фердинанд.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.174
Oпштo целaтa игрa и игрaчи се типичнo Мурињoвски. Мнoгу никaквa игрa, тoтaлнo рaзличнa oд oнaa нa кoјa бевме нaвикнaти. Нaјмнoгу зaрaди тoa трпaт Рaшфoрд и Мaрсијaл. Тие двaјцa мoжaт дa бидaт стрaшнo дoбaр тaндем кoј ќе биде нaјмoќниoт дел oд Јунaјтед. Oнa штo истoтaкa ме зaгрижувa е лoшaтa игрa пo крилo кoјa секoгaш билa нaјсилнo oружје нa тимoт. Немaњетo нa десеткa кoјa ќе диктирa темпo цел меч, a не дa биде дух кaкo Микитaријaн. И секaкo мoрaњетo дa се дoнесе лев бек, бидејќи Ешли Јaнг ни е нaјдoбaр лев бек.
7ца немаме.Таа огромна бројка што секогаш доминирала и била заштитен знак на Јунајтед.Тоа немаме.Е тоа ги ебе кокошките
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.746
Поени од реакции
1.172
7ца немаме.Таа огромна бројка што секогаш доминирала и била заштитен знак на Јунајтед.Тоа немаме.Е тоа ги ебе кокошките
Да се надеваме дека догодина конечно ќе го донесат Гризман. А и јака 10-ка ни треба. Иако Ибра годинава ја има он не е таков тип на играч што би го разиграл нападот. Он е класична 9-ка пред пензија.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.174
Always United,David Beckham , погледете го видеово,првите 40 секунди се битни ))))))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
До средина на декември ќе го немало :icon_lol:
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.746
Поени од реакции
1.172
Едно нешто ме интересира, ако некој на форумов знае да ми одговори. Зошто Валенсија има број 25 кога е стандарден првотинец и капитен, а еден цреп како Линделоф го има бројот 2, а патем и бројот 7 е слободен.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Едно нешто ме интересира, ако некој на форумов знае да ми одговори. Зошто Валенсија има број 25 кога е стандарден првотинец и капитен, а еден цреп како Линделоф го има бројот 2, а патем и бројот 7 е слободен.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Броевите последно идеа по логиката што ја збориш во осумдесеттите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.751
Поени од реакции
63.240
Едно нешто ме интересира, ако некој на форумов знае да ми одговори. Зошто Валенсија има број 25 кога е стандарден првотинец и капитен, а еден цреп како Линделоф го има бројот 2, а патем и бројот 7 е слободен.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Па Тони ја носеше 7-ката, ама начисто пропадна таа сезона, дали заради притисокот на бројот, или нешто друго, па се реши да го смени во 25-ка. Мислам дека бројот му е малку битен, во Виган 17-ка носеше.[DOUBLEPOST=1509026522][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.174
Па Тони ја носеше 7-ката, ама начисто пропадна таа сезона, дали заради притисокот на бројот, или нешто друго, па се реши да го смени во 25-ка. Мислам дека бројот му е малку битен, во Виган 17-ка носеше.[DOUBLEPOST=1509026522][/DOUBLEPOST]
20171026_172248.png
Од моменталниве играчи што се излезени од академија,само Реш е ок со понашањето.Погба и Лингард се понашаат ко адолесценти))))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Од песна од Дрејк е славењето.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Прегледај го приврзокот 179361
Од моменталниве играчи што се излезени од академија,само Реш е ок со понашањето.Погба и Лингард се понашаат ко адолесценти))))
И Гигс беше мирен и професионалец па ја рокна жената на брат му.Не знам што ви е со муабетиве за понашањето и физурите, ако е професионалец,работи на тренинзи и игра како што треба, што сака нека прави.Башка по 24 години имаат, таман се со годините и понашањето.

Нормално, ако се глупираат и играат ко Депај гитла, ама не сме ние центар за добро однесување па да се замараме со тоа.Башка од лично искуство добри 70-80 посто од сите спортисти се дифтари, само кој како се експонира.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Лингард можи и за светец да го прогласат ама пак ќе биди дупе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom