Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.153
Редно е да ги победиме овие. Ретко кога сум бил оптимист сезонава, денес сум и покрај составот.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Не знам што се нервирате, како тргнале тие пред нас ние ЛШ не играме следна сезона така да, дали ќе бидеме 5ти или 14ти исто ми е. Само пијаницата да си оди, да дојде добар тренер и да се донесат прави засилувања.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Истиот тим, Фелаини и Керик беа одлични минатиот пат, само ова е Челзи и 15 да е сепак е Челзи, али ја да не малеризувам али типувам х
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
64
Колку лошо играат Челзи ако не ги тепаме слободно нека си пука во глава ВанГал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Абе нека подреме Морган на клупа, и Тери 10 пати ќе пренесе топка.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
До 20мин бевме подобри, ама видоа Челзи дека на средина нема што да бараат па почнаа да го скокат тој дел и да идат на контра. Од тогаш се подобри.
Било која друга екипа да беше овие корни ќе ги претвореше во голови. Блинд им ги дава на Фелаини и Смолинг точно на глава, ама овие не знаат да скокнат и да ја свртат топката него се одбива топката од нив како од дрво.
Блинд иако направи пенали не ја гледам кај него кривицата него кај Смолинг, кој бркаше муви на неколку наврати.
Лингард се моли да им помогне на своите барем малце.
 
R

red.devil

Гостин
Сејм олд, сејм олд полувремево.. Мата се плаши да се заврти кон противникот. За Лингард и Фелаини нема место во тефтерот на Ван Гал да означи колку топки изгубија. БЏ го оставаат еден на еден против Вилијан, може скапо да го платат тоа.
Знам дека сакате да игра Шнајдерлин, ама утакмицава ако не беше Керик ќе изгледаа уште помизерно.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Ајде нека прави некои ротации, Мемфис ин Лингард аут, ќе имаме посилен напад. Подобри бевме полувремето, ова на Марсијал ќе беше топ голче, али...не знам шо сте против Керик одлично диктира темпо, а и Челзи не игра нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom