Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.695
Поени од реакции
63.089
Јанг повреден, а Валенција стигнал по тренинзите
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.171
Поени од реакции
16.594
Nekadašnji napadač Mančester Junajted, Portugalac Bebe, priznaje da nije mogao da veruje kada je taj klub izrazio želju da ga dovede u svoje redove.

Visoki napadač je stigao na Old Traford 2010. godine, u transferu vrednom 7.4 miliona funti, ali nije uspeo da opravda novac koji je uložen u njega.

Od 2014. je član Benfike, a trenutno igra na pozajmici u Rajo Valjekanu.

„To je bio šok za mene. Čitavih nedelju dana, mislio sam da je u pitanju šala i da se neko šali sa mnom.

Onda sam shvatio da je ozbiljna stvar. Igrao sam u trećoj ligi, i onda najveći klub na svetu želi da me dovede. To baš nije normalno.

Znam šta će reći u Engleskoj: Taj Bebe je koštao deset miliona, a bio je promašaj.

Ali oni ne razumeju kako je bilo meni, i šta se dešavalo u mojoj glavi. Prošao sam mnogo stvari kao dete, i boli me što me ljudi etikatiraju na određeni način“, objasnio je 25-godišnji fudbaler.
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Денесκа највеρојатно ќе излезе со 4-3-3 и тоа де геа даρмиан смолинг џонс блинд κеρиκ шнајдеρлин фелаини мата маρтиал и ρуни сепаκ ван гал и се е можно па ќе видиме меѓутоа овај е составот κој циρκулиρа κај новинаρиве блисκи до κлубот κаκо самуел луцхρст или κаκо и да се пρезива:D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Дај боже Руни да се снајде лево или да се разигра у најмала рака...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.183
Поени од реакции
25.858
Што формација ќе биде ова без ниту едно крило и без бек што знае да утрча? :confused: Ќе биде интересно за гледање, во секој случај.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.420
Поени од реакции
22.023
Redno vreme e Runi da proraboti,iskreno ne ocekuva strasen natprevar,se nadevam na dobra igra od nasa strana i normalno odime na pobeda bes razlika dali ke e 0-1..
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Ван Гал дали си тоа ти, не ми се верува да ги седнал Мемфис и Блинд и дека почнува со Ерера. Ко Гигс да го правел составов. :D
Браво, баш требаше да ги седне Мемфис и Блинд. Се изгубија последниве утакмици, а и одмор им треба, со Холандија ги играа и двете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom