Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

E

Epsilon

Гостин
^Се потресоа, готово.

@red.devil Фамилијата на Погба се' уште живее во Манчестер, никогаш не ни заминаа. Луѓе од таму зборат дека братучед негов имал ланец продавници во Манчестер, така нешто, затоа и Погба напоменува дека му фали градот многу. Како и да е, се слагам дека на крај ќе замине или Реал Мадрид или ПСЖ зошто сепак е Французин, само не се слагам за Гомеш. Ок, на првата утакмица изигра добро, вчера просек, како што кажаа, ништо поарен од Ерера. Сега секако дека ЕП не е фактор за квалитет, може некој дебил да изигра страшно а квалитетен играч /талент да потклекне на притисокот ама ако вака игра и за Валенсија, може да најдат некој друг ЦМ.

Дортмунд се насочиле кон Ширле ако заминува Микитарјан а за Емболо изглеа се чека да заврши ЕП.
Абај шо зборуваш? :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Што ќе биде со Мата, има некакво инфо? Јас сепак мислам дека Мурињо ќе му даде шанса да се докаже, квалитетен играч е Мата и не би требало да биде шутнат како Валдес на пример.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Мино Раиола изјавил дека Ибра после европоското ќе одличил каде ќе игра и по мене е прашање на време кога ќе потпише Ибрахимович за нас.
[DOUBLEPOST=1466353963][/DOUBLEPOST]
Што ќе биде со Мата, има некакво инфо? Јас сепак мислам дека Мурињо ќе му даде шанса да се докаже, квалитетен играч е Мата и не би требало да биде шутнат како Валдес на пример.
Ако дојде Микитарјан можно е да го продаде Мата освен ако не планира Мурињо да го игра Микитарјан како десно крило.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Што ќе биде со Мата, има некакво инфо? Јас сепак мислам дека Мурињо ќе му даде шанса да се докаже, квалитетен играч е Мата и не би требало да биде шутнат како Валдес на пример.
Има да го шутне побрзо од Де Брујне...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
и јас незнам кои муабети ви се ова ке му давал шанса да се докаже, а ко црвено јајце го знае.
Невикам дека ке го шутне ама прва постава ке заборави па сам ке побара трансфер
Јас очекувам шанса на Депај да му даде, штета ке биде прелесно ако се откажеме од него


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Јакото е што за трансферот на Емболо од наша страна посредува Мендеш а агент на Емболо е братот на Џердан Шакири. Како е уплеткан клубов во некои чудни шеми за добивање проценти тоа е чудо едно...
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Шрекот сакал нов договор. Сакал да се пензионира кај нас, а улогата која Мурињо би му ја давал не му била битна. Значи сега и средина му одговара да игра само да остане да лапа пари... Знае дека никој нема да го собере на 33-34 години освен МЛС и Кинезиве и ајде нов договор да побара, ти ебам дебелиот...
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
ако
и јас незнам кои муабети ви се ова ке му давал шанса да се докаже, а ко црвено јајце го знае.
Невикам дека ке го шутне ама прва постава ке заборави па сам ке побара трансфер
Јас очекувам шанса на Депај да му даде, штета ке биде прелесно ако се откажеме од него


Sent from my iPhone using Tapatalk
не пазари десно крило мислам дека нема да се откаже од депај
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Па Емболо и Мики се десни крила. Мики е по природа полушпиц но еднакво добар е и десно.

Инаку што мислите за Бонучи? Знам дека се само шпекулации но мене ептен ми прави ќејф иако не сум го гледал како се снаоѓа со 4 играчи во задната линија.
 
A

apidrone

Гостин
Се снаоѓа Бонучи и со двајца и со тројца стопери, не му е проблем. Ама за да донесеш Италијанец од италијански клуб, уште поише најдобриот, треба да му понудиш нешто што таму не го добива, а тоа да не се парите.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Еве го Емболо од прва минута против Франција. Да видиме дали сеа нешто ќе покаже :)
 
R

red.devil

Гостин
Мики ми се допаѓа и мене. Страшна сезона имаше и тоа на десно крило. Мурињов тип на играч, покрива и назад. Ако успеат да ги убедат Дортмунд да го пуштат сезонава, одлично засилување ќе биде.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Абе Паје нека го пазарат ајде, што чекаат.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
https://www.instagram.com/p/BG1tSOSshqI/
Се додека се труди да стане фудбалер добро е. :D Проблемот е физикусот кај него, таква градба на тело има. Земи бе ксни витамин4е протеин4е, стероид4е набилдај мускул ебате и така летен период не прават допинг тестови. До август ќе се исчистиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom