Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ништо не им е бе ајде креваат помпа без врска, ко Руни повреден за со Сити што беше демек.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Што било со Шо па за да се надеваш да е фит ? Нели досега беше фит?
Па беше заменет во 65-та минута, а 5 минути претходно го фаулираа.[DOUBLEPOST=1416411679][/DOUBLEPOST]
Стартот се деси негде 17 минута ако добро се сеќавам и 60 та минута го извади заедно со Игуаин и ги убаци Ламела и Тевез.Плус Мартино кажа дека не било ништо сериозно и дека ќе се правеле додатни снимки колку да се утврди дека не е ништо.
http://www1.skysports.com/football/news/20876/9569590/international-news-manchester-uniteds-angel-di-maria-hurt-on-argentina-duty-at-old-trafford
Па знам дека фаулот беше во почетокот на натпреварот и знам дека не му ништо и дека 99 % е сигурно дека ќе игра во сабота ама го ставиле во листа на неизвесни поради фаулот и поради тоа што не играше до крај.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
И тие па умрени сите играа мислиш играат финале СП се испоубија. Ај за Англија-Шкотска разбирам имаат други причини тие ама овие џабе. Нани реално секогаш реагирал така и секогаш играл грубо,не му требаше тоа да го направи ама кога више покажува таква желба за игра сакам да се врати кај нас...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Со Арсенал играме во сабота во 18:30 ?
Не паметам кога последен пат се играло дерби во тоа време. Чуден термин.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
мене ми одговара терминот ко кец на десетка :icon_lol:
Будалетинке среќен најсреќн нека е другарче (y)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Aнгличаните му го испушија на Руни после 2та гола против Шкотска од вчера. Кои лицемери, неверојатно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не е плашење, пациенти ни се или поточно беа. Затоа што од тогашниот тим до сега има голема разлика, почнувајќи од тоа дека на клупа го нема Фергусон, Клеверли е продаден, а во тоа време го спремавме како "следниот Сколски", Еванс дека ќе биде столб на одбраната, Андерсон ветуваше чат-пат по некоја партија, па и Јанг добро си ја вршеше работата.
Плус ги нема Џенкинсон,Џуру,Траоре,Кокелин,тогаш Косчелни и Ремзи комедии и Аршавин корнер знаменцето. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom