Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.506
Е добро ај ти имаш врска:icon_lol: абе ако неможи да изигра 30 мин. сами ќе кажат не чини и готово, а да те потсетам на изјавата на САФ на последниот меч дека самиот лично кажа: "Не Руни не е за продавање, и немаме намера да го пуштиме"! Еве јас немам врска, тогаш ни САФ ни Мојс ниту никој од клубот нема туку ти имаш и пар други истомисленици твои тука на фанклубов имаат.... абе некој феномен посебен сте вие изгледа, само немам намера да се замарам да ти објанувам тебе, посебно шо понастрана од Велбек незнаеш ништо да кажеш.





Да те прашам само, извини кои глупости ги има направено Руни??? Црвените картони на почетокот на кариерата во Јунајтед кога беше пилиштар? Кавгата со Роналдо во дресот на Англија, за која секој нормален би изреагирал така? Што друго? дај кажими те молам... Ако е така Кин има 100 пати повеќе глупости правено па беше капитен и легенда е на клубот. А за изјавата на САФ еве ја точно како беше: "Well I don't think Wayne was keen to play simply because he asked for a transfer, I think he needs to think through his mind, I think that is good idea, we are not gonna let him go and I think he is frustrated..." И немој да ми кажуваш дека Вејн одбил да игра, оти ако беше така досега со се сите партали ќе леташе од Јунајтед, оти ова не е сити. Значи да сумирам САФ не го селектирал во тимот за утакмицата, а Вејн почитта кон клубот ја покажа со тоа што и покрај тоа што не беше во тимот седеше на трибини и го гледаше последниот натпревар на САФ, Сколс... бидејќи нели тоа е најмногу што можеше да направи во таква ситуација.
За пресот се согласувам дека Мојс не беше конкретен и дека се е можно и дека сеуште има шанси да замини. Тоа никогаш не го отфрлам јас. Но самиот факт што луѓето во клубот толку се трудат да го задржат, ги побива сите ваши теории дека повеќе не е квалитетен и дека не е никој и ништо. Со душа чекам да почне новата сезона, и при секој постигнат гол на Вејн(ако остане дефинитивно се разбира), кога ќе гледате утакмици на тв да ве потсетува за тоа што го спуштивте човекот подолу и од секој просечен играш во лигата, да не речам го направивте бетар од гомно(се извинувам за речников, ама така е буквално).

И за крај не сум јас некој кој сака да го брани Вејн или нешто слично само убеден бев дека има нешто сосема друго зад сето ова и дека на крај ќе се среди. Али сепак и да замини и да не замини човекот има многу направено за нашиот клуб и не е фер да се навредува на секој можен начин. И мило ми е што кога ќе дава гол секогаш ќе ве потсетува на вашите зборови за него.:D
руни и 101та курва , плескање на курви додека жена му е трудна , шлокање алокохол , проблемите околу репрезентацијата , бебешкото однесување на руни и така натака. он не е играч на јунајтед само на терен туку и надвор од него ама од кај да знаеш , не беше овде беше цело време у подрум.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
руни и 101та курва , плескање на курви додека жена му е трудна , шлокање алокохол , проблемите околу репрезентацијата , бебешкото однесување на руни и така натака. он не е играч на јунајтед само на терен туку и надвор од него ама од кај да знаеш , не беше овде беше цело време у подрум.

Ако е така и Гигс ја ебеше жената од брат му па никому ништо. Кажи не што и за него тогаш?! Бог да чува...Тоа е негов приватен живот.А искрено овие другиве причини и не ти се баш веродостојни, и така натака и така навака.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.788
Поени од реакции
14.125
Не е дека не го цениме тоа што го направил Руни за Јунајтед друго е во прашање. За мене Руни ќе си остане само еден добар играч кој играл за Јунајтед, ја има мојата благодарност и тоа е тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Да те прашам само, извини кои глупости ги има направено Руни???
За пресот се согласувам дека Мојс не беше конкретен и дека се е можно и дека сеуште има шанси да замини. Тоа никогаш не го отфрлам јас. Но самиот факт што луѓето во клубот толку се трудат да го задржат, ги побива сите ваши теории дека повеќе не е квалитетен и дека не е никој и ништо. Со душа чекам да почне новата сезона, и при секој постигнат гол на Вејн(ако остане дефинитивно се разбира), кога ќе гледате утакмици на тв да ве потсетува за тоа што го спуштивте човекот подолу и од секој просечен играш во лигата, да не речам го направивте бетар од гомно(се извинувам за речников, ама така е буквално).

Повеќето тука викаат дека кога Руни е во форма, е незаменлив... Сколс, Гигс, Мојсо, Ферги го кажуваат истото...

Повеќето од нас викаат дека Руни е глуп човек...прост... Оправдано, според мене...

- Имаш клуб кој застана позади тебе кога направи пиздарија со курвата...
- Имаш клуб кој застана позади тебе кога направи пиздарија со репрезентација, малтене, ке го распнеа медиумски како Бекам против Аргентина за глупоста која ја направи против Португалија
- Имаш клуб кој кога официјално побара трансфер да го напушти клубот, му врати со покачување на плата ...

Има клуб кој застана зад него во сите лоши моменти, професионални и приватни, а тој побара да си замине...
Може уште милион голови да даде за Јунајтед, почитта која ја имаат Сколс, Гигс, Видиќ, Рио, тој повеќе нема да ја ужива од фановите...
Зима енормно висока плата, а залагањево последнава година му е еднакво на нула...
Едноставно не смее да си дозволи да се врати дебел... колку подпросечни натпревари изигра сезонава...

Уште и жена му шокирана што бил оставен на клупа против Реал...

Манчестер секогаш ги вадел најдобрите 11 на терен... а тој тогаш беше далеку од својата најдобра форма...
Врати се на претходната сезона, кога трчаше и покриваше на секој дел од теренот...

Да не ме сфатиш погрешно, да мислиш дека завземам страна, го почитувам Руни како играч, страшен е кога сака да игра...
Ама, карактерот му е катастрофален...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако е така и Гигс ја ебеше жената од брат му па никому ништо. Кажи не што и за него тогаш?! Бог да чува...Тоа е негов приватен живот.А искрено овие другиве причини и не ти се баш веродостојни, и така натака и така навака.
и се одрази тоа врз неговиот перформанс? Не.
Не сфаќаш, нас ни пречи тоа што Руни не може да дише после шееста минута, иначе у слободно време ако сака нека го изиграва Џејми Ланистер во однос на сексуален избор.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ако е така и Гигс ја ебеше жената од брат му па никому ништо. Кажи не што и за него тогаш?! Бог да чува...Тоа е негов приватен живот.А искрено овие другиве причини и не ти се баш веродостојни, и така натака и така навака.
Проблемот со руни не се курви и сл. туку немање почит спрема клубот кој бил тука за тебе 10год ти пружил се за да се развиеш во гомното што си,ти донел титули ,кој ретко можеш да ги добиеш со друг клуб....
Ете тоа му е проблемот, и да јас ке се радувам на секој негов постигнат гол,не за него туку клубот
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Абе сватете еднаш дека ако не го почитуваше клубот досега ќе играше во ПСЖ, Монако или незнам каде... Ставете се во негова кожа за некои работи (невелам за сите, пошто и јас се согласувам дека правел доста глупости) ќе видите дека и вие ќе ги направите.

1.Ако ви се пружи шанса ќе барате повеќе пари, што е нормално во денешницава и незнам што се чудите, ко Руни светец да е...
2. Нормално кога клубот ја игра најголемата утакмица во сезоната (Реал М.) и да бидиш една од двете најголеми ѕвезди во клубот и најплатен играч и да седиш на клупа е доста понижувачки(пак ќе речам ставете се во негова кожа за таа ситуација)...

И да бидиме реални тоа што руни седеше на клупа утакмицата не беше заради неговата форма или неспремност, туку затоа што му фуфкаше на САФ, Фил и Рене да не примат гол на домашен па затоа играа позатворено..И на крај го папавме заради тоа(настрана неоправданото исклучување на Нани), затоа што Перси добро го маркираа и немаше кој да направи контра, па да не беше глупиот Рамос немаше ни тој еден ебан гол да го постигнеме.

и се одрази тоа врз неговиот перформанс? Не.
Не сфаќаш, нас ни пречи тоа што Руни не може да дише после шееста минута, иначе у слободно време ако сака нека го изиграва Џејми Ланистер во однос на сексуален избор.
Како сакаш да му се одрази кога стариот 1 утакмица игра 5 неигра? Јас ве сваќам многу добро. Вие не сваќате дека клубот има стручни лица кои ќе проценат дали човекот има душа да игра после 60 мин. или нема, па врз основа на тоа ТИЕ ќе кажат дали го бива или не го бива. А не ние овде. А како што гледам клубот не се откажува така лесно од „дебелиов“.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.987
Поени од реакции
10.661
руни и 101та курва , плескање на курви додека жена му е трудна , шлокање алокохол , проблемите околу репрезентацијата , бебешкото однесување на руни и така натака. он не е играч на јунајтед само на терен туку и надвор од него ама од кај да знаеш , не беше овде беше цело време у подрум.
ова му доаѓа као ти на работа си вреден, примерен, задачите си ги изведуваш сасвим ок и послем рабоно време си плескал курви, си пиел и од работа ти викаат еј полека што праиш такви глупости, женати е трудна ц.ц.ц.ц.ц. ти и надвор од работното време треба да внимаваш зашто ти работиш на пример у фершпед бла бла бла (n)
иначе коа се фативте за курви да ти кажам 90 посто од фудбалерите плескаат, еве и јас вчера плескав :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Да де, среќа па, поголемиот дел од играчите не беа ротирани...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.463
Поени од реакции
42.761
Само знам оти во случај да остане Руни ќе ги расплаче сите до еден. Бар ќе биде мотивиран и сигурен сум дека ќе го гледаме стариот Руни. Во секој случај, колку сака нека пие пиво и нека ебе курви, од мене почитување и благорадност за тоа што го направи до сега за Манчестер ќе има секогаш. Неможам да заборавам како 3 сезони не носеше на грбот, како играше повреден против Баерн, оти цел тим беше посерен ако тој не е во стартните 11, како трчаше во одбрана да земе топка, човек да не знае дали е бек или е шпиц...итн, итн... Па макар и да заврши во Арсенал или Челзи.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Само знам оти во случај да остане Руни ќе ги расплаче сите до еден. Бар ќе биде мотивиран и сигурен сум дека ќе го гледаме стариот Руни. Во секој случај, колку сака нека пие пиво и нека ебе курви, од мене почитување и благорадност за тоа што го направи до сега за Манчестер ќе има секогаш. Неможам да заборавам како 3 сезони не носеше на грбот, како играше повреден против Баерн, оти цел тим беше посерен ако тој не е во стартните 11, како трчаше во одбрана да земе топка, човек да не знае дали е бек или е шпиц...итн, итн... Па макар и да заврши во Арсенал или Челзи.

Е, тоа е тоа! Ама за разлика од тебе некои многу брзо го заборавија тоа.


И како пред да се купи РВП тој ни беше алфа и омега во тимот, и сите се крстевме во него.Ама го купивме после Перси и сега Руни не ни треба и е дебел.:tapp:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Само знам оти во случај да остане Руни ќе ги расплаче сите до еден. Бар ќе биде мотивиран и сигурен сум дека ќе го гледаме стариот Руни. Во секој случај, колку сака нека пие пиво и нека ебе курви, од мене почитување и благорадност за тоа што го направи до сега за Манчестер ќе има секогаш. Неможам да заборавам како 3 сезони не носеше на грбот, како играше повреден против Баерн, оти цел тим беше посерен ако тој не е во стартните 11, како трчаше во одбрана да земе топка, човек да не знае дали е бек или е шпиц...итн, итн... Па макар и да заврши во Арсенал или Челзи.
Засекогаш ке остане мистерија дали Стариот со последната изјава која ја даде, велејки дека Руни сака да си иде, а во исто време вика, нема да му дозволи да си иде, сакаше да го мотивира Руни...
Зашто, ако се навратиме назад... ова беше епилогот по продолжувањето на договорот во 2011-та, кога Руни истотака сакаше да си оди...

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.463
Поени од реакции
42.761
Засекогаш ке остане мистерија дали Стариот со последната изјава која ја даде, велејки дека Руни сака да си иде, а во исто време вика, нема да му дозволи да си иде, сакаше да го мотивира Руни...
Зашто, ако се навратиме назад... ова беше епилогот по продолжувањето на договорот во 2011-та, кога Руни истотака сакаше да си оди...

That's what I want to say. Во секој случај, ќе се бори да си го поврати респектот кај дел од фановите на Јунајтед. А сите знаеме кога Руни е мотивиран и кога се бори за нешто каква игра прикажува. До душа, овој меч со Сити беше очаен во поголемиот дел, ама го реши мечот со еден потег. Потег, кој беше одбран за најголем во 20 годишната историја на ПЛ.

Иначе, мора да се сложам и со Rooney's Temper, кога го прашаа Мојс што мисли и дали сака Руни да остане во Манчестер, тој кажа Руни нема да биде продаден од Манчестер Јунајтед...или така нешто. Никаде не спомна дека Руни сака да остане и слично. Сепак, наскоро ќе знаеме.

И дај нека купат некој, шпекулациите ептен ме нервират веќе.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Колку глупа сага (полоша од онаа помеѓу Барца и Арсенал за Цеск) е оваа за Тиаго. Спорт (најблискиот весник до управата на Барца) пренесува дека тој веќе одлучил наредната сезона да настапува во дресот на Манчестер и дека само треба Барца и Ман.Утд да се договорат за цената на трансферот бидејќи има некои глупости со даноци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom