Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.395
United boss insisted the future of Paul Pogba remained unclear after introducing the teenager as a second-half replacement for Paul Scholes despite reports early in the week that he had agreed to join Juventus.
Ferguson explained: "The boy is still trying to make his mind up but he knows where he should be and he has shown today the potential he has got.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Од овие ли изгубивме!? :facepalm:
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Најјако беше кога Мејси дигна офсајд и сите на чело со Манчини гледаат во неа, а никој ни збор да каже, само онака скиселени фаци мислиш светот се распаѓа.. што за што испаднаа џентлмени и Роберто и играчите! :pos:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Денес не бев во можност да го гледам натпреварот и сега гледам сме се вратиле таму кај што припаѓаме ајде честито победа и прво место на табелата на кое се надевал дека уште долги години ќе останеме. GG MAN UTD
ПС. Изгледа Погба џабе го пцував дека ќе оде во Јуве изгледа му стана јасно на дечкото кој е шампионски тим :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.805
Поени од реакции
14.148
Да оди во аут жива легенда како Сколс,а ти да влезеш на негово место....а ти да го напуштиш клубот после такво нешто треба да си глупак најголем.
Но се надевам дека после ова веке утре нов договор ке потпише :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Леле колку ми е жал за Бербатов .... Велбек, Чича промашуваат по 100 шанси, а жалниот не влеува ни 1 секунда .... Не се палете :D, Велбек, Чича се наша иднина, феноменални играчи се, но неможам да сватам зошто Ферги му го прави ова на бугарот, сварно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.480
Поени од реакции
42.847
Ај и тука да пишам.. Руни има дадено 15 гола на последните 14 меча.. :P Додуша 5-6 се од пенал, ама небитно е тоа :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.805
Поени од реакции
14.148
Па тоа е тоа што го викав за Руни,го има осетот за гол го нема цела утакмица а дава гол...Чист пример е првиот гол денеска,од каде ли искочи само некој да ми кажеше дека така ке изреагира немаше да верувам прво мислев чичарито дека даде гол а на снимката останав со отворена уста...оваа утакмица беше најдобра на руни во последниве 5-6...Тоа се вика класа напагач како Керол :icon_lol:

Чичарито мора да поработи на офсајд замките цело време пага на на нив минимум по 2 офсајда прави секоја утакмица,Велбек денеска како изигра свака му част.
Баш ме интересира што му кажа серот на велбек кога го извади :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.255
Поени од реакции
5.036
ИИИ повторно на врвот, таму каде што ни е и местото...
Знаев дека Сити денес нема да тема !!!
Доста му беше на вештачката екипа !!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
SAF: "When I think back to the time when so many critics were ready for me to move Evans on. I hope they're questioning their judgement. Another young player we kept faith with, and who is now proving so many wrong, is our keeper David De Gea. Players like Phil Jones, Danny Welbeck and Jonny Evans have shown they are made of the right stuff"

SAF BITCHSLAP.

Ај лека ноќ :)
--- надополнето: 12 март 2012 во 01:15 ---
Баш ме интересира што му кажа серот на велбек кога го извади :D
Го прашуваше зошто не дал гол кога му се створи шансата, го имал на фентази капитен :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom