Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Вечер очекувам тежок натпревар, малку дури сум и исплашен заради проблемите во одбраната но имам верба и се надевам дека нема да подлегнат на атмосферата во Барнли каде ќе е пекол особено ако се знае дека доаѓа ШАМПИОНОТ и најдобрата и најпопуларната екипа во Универзумот!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.515
Поени од реакции
6.164
Очекувам вечерва победа и гол од Овен,ПОзз мора да ги следите стапките на Челзи уште сега па до крајот да има голема борба,:toe:
Хахахаха какви стапки бе?Не ми е јасно што сакаш да кажеш со оваа? :nenene:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Мислеше на тоа да победиме и да го одржиме чекорот со Челзи на табелата:pipi:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Мислеше на тоа да победиме и да го одржиме чекорот со Челзи на табелата:pipi:
челзи не е толку конкурентен како Арсенал годинава
мораме првите 5 да ги добиеме
четвртата е со арсенал
али заради морал мора и петиот натпревар да се победи

вечер очекуам победа 0-3 за Јунајтед
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Арсенал не се јаки оваа сезона.Секогаш даваат по 4-5 гола на почетокот на сезоната,а негде кај средината го губат чекорот со останатите...мрежата им ја полнат и нискорангирани екипи како Фулам,Блекбурн,Виган...Мидзбро им беа кошмар,ама паднаа во чемпионшип дивизија за жал :)Млад и амбициозен тим,без ветерани кои што можат да го издржат темпото од другите екипи,и се што градат на почетокот,после им се руши како кула од карти....
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Арсенал не се јаки оваа сезона.Секогаш даваат по 4-5 гола на почетокот на сезоната,а негде кај средината го губат чекорот со останатите...мрежата им ја полнат и нискорангирани екипи како Фулам,Блекбурн,Виган...Мидзбро им беа кошмар,ама паднаа во чемпионшип дивизија за жал :)Млад и амбициозен тим,без ветерани кои што можат да го издржат темпото од другите екипи,и се што градат на почетокот,после им се руши како кула од карти....
искрено не се сложувам брат со тоа
мислам дека годинава ке бидат одма позади нас на второто место
а челзи на трето
 
N

navivacka

Гостин
Јас во Арсенал не гледам никаква опасност,барем не оваа сезона...таму се речиси се млади играчи а во Јунајтед искусни што им дава чекор напред...пред две сезони цело време беа први па во Март паднаа надолу...само во Челзи гледам вистинска закана.Оставете тоа што во првото коло дадоа 6 гола,нема се по толку да победуваат.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
искрено не се сложувам брат со тоа
мислам дека годинава ке бидат одма позади нас на второто место
а челзи на трето
Со деца не се освојува ништо :back: Може ке се држат некое време ама во 2 дел од првенството(после јануари) очекувам да паднат до 4 место и да се борат со Ман Сити за 4-5 место :smir:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Со деца не се освојува ништо :back: Може ке се држат некое време ама во 2 дел од првенството(после јануари) очекувам да паднат до 4 место и да се борат со Ман Сити за 4-5 место :smir:
абе стално деца од коа знам тие деца 4-5 години ги викаме деца али ај нема везе...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
абе стално деца од коа знам тие деца 4-5 години ги викаме деца али ај нема везе...
И јас мислам дека ќе се опасни годинава Арсенал, само ако немаат многу повреди, може да иненадат. Сепак долга е сезоната, допрва ќе видиме што како ќе се случува:toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
абе стално деца од коа знам тие деца 4-5 години ги викаме деца али ај нема везе...
Абе дај боже да сум грешка и да се борат за титулата со нас, многу повеќе ги поштувам Арсенал од која било друга екипа во Англија(освен Ман Утд) ама Челзи а можда и Ливерпул има каде каде по зрел и по искусен па и подобар состав од Арсенал.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Абе дај боже да сум грешка и да се борат за титулата со нас, многу повеќе ги поштувам Арсенал од која било друга екипа во Англија(освен Ман Утд) ама Челзи а можда и Ливерпул има каде каде по зрел и по искусен па и подобар состав од Арсенал.
реално мораме да ги победиме сите 5 кола по ред
вечерва следната со виган со арсенал и наредниот натпревар и да почнеме малце да се концентрираме на лигата на шампиони


п.с.кога е ждребувањети ЛШ
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Ајт со среќа вечер..Ќе биде интересно..Но верувам дека ќе им шибниме 3 :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ајт со среќа вечер..Ќе биде интересно..Но верувам дека ќе им шибниме 3 :)
без разлика дали ке шибнеме 1-2-3
најважно е да на примиме гол одбраната ни е разштимана
доколку не примиме гол ке ги мотивира играчите на посебен начин
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
реално мораме да ги победиме сите 5 кола по ред
вечерва следната со виган со арсенал и наредниот натпревар и да почнеме малце да се концентрираме на лигата на шампиони


п.с.кога е ждребувањети ЛШ
Изгледа наредниот петок, на 28 август:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom