Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Каква иронија, викавме за носето секако, а сега можеби ќе треба да навиваме за него :pos2:
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
доста се 45-40 милиони фунти за ибрахимович не верувам да оди во реал мадрид и во барселона најблсику е до манчестер:toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3

Леле беееееее што ке беше ова:jaj:Кембел ке го дадат,Екерсли на позајмица,што се случува?стварно не ми е јасно:nesvest:

Инаку добредојде на новиот играч во дресот на Јунајтед,не го имам следено но се надевам дека ке се покаже достојно.

За шпекулациите со Ибра незнам колку е вистина тоа ама мислам дека Ферги би требало да се откаже од него зашто нема шанси да дојде тој..а ако дојде прашање е дали ке се снајде...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Леле беееееее што ке беше ова:jaj:Кембел ке го дадат,Екерсли на позајмица,што се случува?стварно не ми е јасно:nesvest:

Инаку добредојде на новиот играч во дресот на Јунајтед,не го имам следено но се надевам дека ке се покаже достојно.

За шпекулациите со Ибра незнам колку е вистина тоа ама мислам дека Ферги би требало да се откаже од него зашто нема шанси да дојде тој..а ако дојде прашање е дали ке се снајде...

Нека се калени Екерсли...Ги имаме на таа позиција веќе Невил, Браун, Рафаел и Симпсон за оваа сезона.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Кој сака да види нешто повеќе од Обертан,најдов на еден форум неколку Match comps од него

Obertan vs Nice away
Obertan vs Le Havre home
Obertan vs Cluj away
Obertan vs Chelsea
Obertan vs Rome home
Obertan vs Rennes away

и еден Skills Pack обавезно да го симнете ова :icon_lol:

и еве еден клип со резервите на Бордо


Многу е брз и висок,само мислам дека нема добар шут...така заклучив ја барем.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Manchester United se priključio Chelseau u utrci za Younga


Čini se kako je menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson odustao od kupovine stranih zvijezda i okrenuo se domaćem tržištu, točnije Mladom igraču godine u Aston Villi, Ashley Youngu.

Carlo Ancelotti u Chelseau je također označio Younga kao glavni prioritet nakon što je stigao na Stamford Bridge pa tako Aston Villa može očekivati pozamašnu svotu novca za ovoga igrača.

Vijest kako je Martin O'Neill u pregovorima sa Middlesbroughom oko Stewarta Downinga, povećala je špekulacije kako će svoj budžet upravo povećati prodajom Younga. Članak u 'Expressu' kaže kako:

"Menadžer Martin O'Niell pokazuje interes za englesko krilo Downinga, te će tako baciti tračak nesigurnosti oko ostanka Ashley Younga, koji se pak pokazao kao 25 milijuna funti vrijedan talenat."

 
F

fantomX

Гостин
Челзи се нема вклучено во трка за Јанг, барем не летово.
Имаше шпекулации демек заедно со Пато, првите засилувања на Анчелоти, ама мое тешко променливо мислење од самио почеток на шпекулациите е дека ако Фергусон не го „собери“, ќе остани во Вила. Дури и во Барса го праќаа, ама то се глупости. :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Челзи се нема вклучено во трка за Јанг, барем не летово.
Имаше шпекулации демек заедно со Пато, првите засилувања на Анчелоти, ама мое тешко променливо мислење од самио почеток на шпекулациите е дека ако Фергусон не го „собери“, ќе остани во Вила. Дури и во Барса го праќаа, ама то се глупости. :toe:
Па освен пред почеток на трансфер периодот, и јас немав ништо слушнато за Јанг, повеќе се поврзуваше со Барса отколку со Јунајтед или Челзи. Времето ќе покаже:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.165
веке имаме 4-5 крила а веројатно ферги ке бара уште едно јанг или силва :toe:јас сум повеке за силва иако јанг има премиерлигашко искуство.сепак доколку не го донесат силва нема да е лошо да дојде и јанг,млад,брз со одличен дриблинг.....за сума од 15-20 милиони би требало да биде наш :toe:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.649
Па нема многу да го промени дресот. Само боите :wink:
 

Attachments

Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
доста се 45-40 милиони фунти за ибрахимович не верувам да оди во реал мадрид и во барселона најблсику е до манчестер:toe:
Пред неколку недели имаше изјавено дека сака да игра во Барса.
Реал го зедоа Бензема, и потрошија огромни суми така да 99.9% не оди во Реал.
Барса се во потрага по напаѓач, така да споре мене тие се главни фаворити за Ибра.

И Жирков изјавуваше дека сака во Барса па дојде во Челси, да се надеваме така ке е и со Ибра:icon_lol:



Ешли Јанг се поврзуваше со Челси пред да дојде Жирков, сега би можел да се обнови интересот само ако Кешли Кол си замине, па Жирков да игра лев бек.
Ако ме прашувате мене, 40% е ваш, 50% на А.Вила а 10% на Челси:toe:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Читам и не ми се верува...па со кој памет мислите дека Ферги ќе дава 35 милиони,кога минатото лето дадовме 30 за Берба?Зошто Ферги би го земал Берба доколку имал намера да зема сличен играч следното лето? Колку е overrated Ибрахимович ќе сфатите ако гледате една утакмица на Интер во ЛШ или некој од дерби натпреварите во Италија.Не го бидува во друга лига нека си остане во Серија А таму нека биде цар.

плус све у офсајд ќе иде
Се согласувам со ова напишаново.Не е потребен Ибра сега.Од Бербатов се очекува многу повеќе оваа сезона,Руни се очекува да биде лидерот на тимот,плус го имаме и Овен.Потребно е едно крило така да очекувам Ешли Јанг или Давид Силва да дојде,а за напаѓач освен на Агуеро,не би требало да се трошат премногу пари.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.165
да,напагач не ни е толку потребен освен некој што може да игра и како крило,а таков не гледам кој би можел да биде :toe:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
барса го пазарија David Villa (неофицијално),така да ако даде Ферги добра сума,Ибрахимович ќе дојде на ОТ...само мислам дека не се исплаќа за 28 годишник купот пари..(во октомври правел 28)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom