Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.281
Поени од реакции
10.444
Иако не ја глеав утакмицата (само хајлајти) кога го видов резултатот очекував вакво нешто на форумот!

Ае сеа ставите прстот на глава а ако не бива така акните ја од ѕид троа 4 пати.

Во 4 утакмици иаме посед на топка нешто на 60% и со нешто над 15 шута на гол.
Во првиот пораз во првенството и тоа со екипа која 90 мин имаше автобус пред голот вие почнавте да скакате сме изгубиле место во Лига шампиони?????????????:pos:

Алооооо 4 коло...... прв пораз....... просек на посед на топка над 60%...... просек на удари кон голот над 15?

Дебре да ја ебам па Хоџсон коа беше тука бевте поголеми оптимисти, некој дури и го величаше и Хоџсон со таквата игра каде на утакмица имавме просек од 5 удари кон голот?

Мислам дајте бе луѓе, дајте не затегајте. Оваа година ја ви гарантирам дека борбата за титула ке се води помегу МанЈун и Ливерпул...... ако не биде така еве ја даам збор дека на крај на сезона дека ке се сликам со дрес на Ман Јун и го бришам акаунтот тука ...... може?....

А сеа вратите едно 5-6 страни назад и погледнете си ги постовите од предходната утакмица коа свршувавте па да се видите која разлика сте ..... Небо и Земја..... разлика во коментарите и мислењата за оваа екипа.

Истите постови верувам ке ги видам и на наредната утакмица со Тотенхем..... е тогаш ја нема да се радувам туку ке си го трошам времето со денешниве ваши трагикомедични постови!

ПС. И да замалку ке заборавев...... Го мразам Кени?:pos:......ц ц ц до кое дереџе спаднавме!
Шефе.....вака ја да ти кажам
Дека одиме во ЛШ одиме. Тоа сигурно е. Ако не сме во топ 4 на плоштад главата ќе си ја сечам. Работата беше за титула. А вака и не се освојува титула. И баш тоа што спомна со поседот и шансите. Баш тоа го потенцирам цело време. Имаме посед имаме во просек по 8-9 удари ВО рамките на голот а голови НЕМА!!! Тоа не ми е јасно. Имаме очајна реализација -ОЧАЈНА! Не знам кој е проблемот. Треба Кени да ги натера по цел ден да шутираат на празен гол. Вчера за малку ќе доживеев нервен слом. Никогаш ама баш никогаш не сум се изнервирал толку.Најсериозно
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Superstarpizza.....Пријател, за се' се согласувам со тебе, освен за борбата со титула.....мислам дека ќе биде меѓу Сити и Јунајтед....а останатото.....брат, типично за Македонче.....малку ОФ топик....ама прати лавина реакции моментот кога кошаркарска македонска репрезентација ќе изгуби.....како одма ќе пцујат по играчите, како не сме имале подобри....како они лежерно играле...итн итн итн...а поради нив сега сите сме "Прауд ту би Маседониан"...ко демек до сеа не биле горди, па овие не напраиле....и првиот пораз....серење до максимум...исто како што имаше лавина критики за поразот против Црна Гора!!! Уште едаш извинете за оф топик муабетот....само сакав да го доловам моето мислење!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
^ Па тоа ќе се деси у понеделник,100%.Пошо реално глеано неаме шанси против русите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
^ Па тоа ќе се деси у понеделник,100%.Пошо реално глеано неаме шанси против русите.
Може и нема, зошто сме сигурни патници во четврт финале....и ќе бидат "поблаги со критиките".....а после тоа...следи "македонска класика"
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Смејте се ќе го бувфтаме...Ок јас од денес тука веќе не коментирам, зато што нема со кој да направам нормална конверзација..се најдобро
A za tebe normalno konzervacija e toa da kazuvas kolku ni e timot sranje ?? I kako Kenny e tapa menajer, a Hodgson bese dobar ?? Abe idi leci se
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас ипак ќе критикувам, ама благо. Хендерсон не е за прв состав, барем не на вакви тешки гостувања како што е Британиа стадионот.
Според мене, мораше да се почне со Керол и Суарез а Кајт по страна, барем во второ полувреме кога се виде дека ниската игра не проаѓа.
И покрај тоа, лошата тактика или слабата игра не се причина за поразот, примивме гол од непостоечки пенал а нас не ни беше досуден чист пенал. Стоук се најгрдата екипа со најгрдата екипа во Премиер лига.
Секој што земал после прва утакмица да критикува, поготово дечкото што го мрази Кени едноставно нели, си немаат благе везе од фудбал, тактика и прво пишуваат па после размислуваат.
Што ако се вложени 100 милиони, не е лесно да се среди екипа и да се укомпонира, сеуште имаме проблеми кои се евидентни на теренот, но напредокот во однос на лани е евидентен. Оваа година Ливерпул игра фудбал, напаѓачки фудбал, игра која ги тера противниците да паркираат автобуси на нивни домашен терен.
Од квази навијачи едноставно ми се сере!!!
 

skopje11

И ја би тата , ово радио!!
Член од
3 јуни 2011
Мислења
147
Поени од реакции
36
За реализацијата требаше да биде задолзен КЕРОЛ! пошто сеа тој не игра прв состав незнам кој треба да дава голови. НЕЗНАМ КОЛКУ СТЕ ГО ПРАТИЛЕ СУАРЕЗ ВО АЈАХ И ВО УРУГВАЈ АЛИ ТОЈ ВО ПРОСЕК ПРОМАШУВА НОГУ и негова главна задача е да креира шанси!!! а воа тоа е фантасичен

Е сега наш главен проблем е тоа што КЕРОЛ не игра ништо! и остануваме без напагач, треба да видиме како ке се вклупо Белами.

Хендерсон мозе има талент , ако промашил една шанса не треба да му ебете мајки шајки оти играчи како Роналдо , Роналдињо , Шевченко имат промашувано ногу повеке, но сепак сеуште не е за прв состав.

Кара OUT!!!!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.281
Поени од реакции
10.444
За реализацијата требаше да биде задолзен КЕРОЛ! пошто сеа тој не игра прв состав незнам кој треба да дава голови. НЕЗНАМ КОЛКУ СТЕ ГО ПРАТИЛЕ СУАРЕЗ ВО АЈАХ И ВО УРУГВАЈ АЛИ ТОЈ ВО ПРОСЕК ПРОМАШУВА НОГУ и негова главна задача е да креира шанси!!! а воа тоа е фантасичен
Toчно. Многу промашува
--- надополнето: Sep 11, 2011 6:08 PM ---
Е сега наш главен проблем е тоа што КЕРОЛ не игра ништо! и остануваме без напагач, треба да видиме како ке се вклупо Белами.
Ќе проигра не се секирај :)
--- надополнето: Sep 11, 2011 6:10 PM ---
Хендерсон мозе има талент , ако промашил една шанса не треба да му ебете мајки шајки оти играчи како Роналдо , Роналдињо , Шевченко имат промашувано ногу повеке, но сепак сеуште не е за прв состав.
Има талент.добар играч е/ќе биди ама сепак жена му........процедура е тоа нема бегање :D
--- надополнето: Sep 11, 2011 6:11 PM ---
На клупа....да!
П.С ти стигнаа многу известувања? Ми е гајле :LOL:
 

skopje11

И ја би тата , ово радио!!
Член од
3 јуни 2011
Мислења
147
Поени од реакции
36
--- надополнето: Sep 11, 2011 6:11 PM ---

На клупа....да!
П.С ти стигнаа многу известувања? Ми е гајле :LOL:[/quote]

Ако де .. важно во голем дел се сложуваш со мене !

btw Кол со асистенција во дебито за Лил!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.281
Поени од реакции
10.444
Ако де .. важно во голем дел се сложуваш со мене !

btw Кол со асистенција во дебито за Лил!
Абе во скоро се се слагам освен тоа дека не требало мајки и жени да пцуеме. Ако се добри оти да не? :sneaky:
А Кол си ја зема платичката мy е гајле него. Сега претпоставувам ќе се повреди па ќе му падни формата итн итн
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Јас ипак ќе критикувам, ама благо. Хендерсон не е за прв состав, барем не на вакви тешки гостувања како што е Британиа стадионот.
Според мене, мораше да се почне со Керол и Суарез а Кајт по страна, барем во второ полувреме кога се виде дека ниската игра не проаѓа.
И покрај тоа, лошата тактика или слабата игра не се причина за поразот, примивме гол од непостоечки пенал а нас не ни беше досуден чист пенал. Стоук се најгрдата екипа со најгрдата екипа во Премиер лига.
Секој што земал после прва утакмица да критикува, поготово дечкото што го мрази Кени едноставно нели, си немаат благе везе од фудбал, тактика и прво пишуваат па после размислуваат.
Што ако се вложени 100 милиони, не е лесно да се среди екипа и да се укомпонира, сеуште имаме проблеми кои се евидентни на теренот, но напредокот во однос на лани е евидентен. Оваа година Ливерпул игра фудбал, напаѓачки фудбал, игра која ги тера противниците да паркираат автобуси на нивни домашен терен.
Од квази навијачи едноставно ми се сере!!!
Ова е веке критика...... а не омаловажување на тимот.

Вака веке бива..... значи се согласувам, Хендерсон не е за во прв состав.

Неиграњето на Керол и Суарез заедно јас лично мислам дека ќе не кошта...... ке не кошта и те како скапоцено време!

Друго шо ја би сакал да видам....... Капетанот на десната страна....... а според мене и така изглеа ке биде, Кени се спрема за тоа!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.281
Поени од реакции
10.444
Според сите прогнози веројатно ова ќе биде нашата идна формација
-------------------------Реина-------------------------
Џонсон------Карагер??------Агер------Енрике
Џерард---------Лукас------Адам-------Даунинг
-------------------Керол-----Суарез----------------

Инаку кога сме кај Глен......пак се повредил. Има некој инфо?
 
S

Stivie G

Гостин
минатата сезона имавме проблем со лев бек а оваа најверојатно со десен, Кели и Џонсон се повредуваат многу често, Шкртел против Болтон за прв пат во својата кариера играше како бек и не ме импресионираше многу , така да ни остануваат младиот и неискусен Флано и Карагер кој според мене подобро е да игра десен бек отколку централен
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
минатата сезона имавме проблем со лев бек а оваа најверојатно со десен, Кели и Џонсон се повредуваат многу често, Шкртел против Болтон за прв пат во својата кариера играше како бек и не ме импресионираше многу , така да ни остануваат младиот и неискусен Флано и Карагер кој според мене подобро е да игра десен бек отколку централен
карагер најдобро е да ги игра утакмиците после 70 минута , централни агер и шкртел коатес незнам како игра не сум го гледал така да затоа оваа двојка е прва
и нешто друго за шпиц што викавте дека агуеро немало да се фклопи убаво во тимот кајнас (немало место ) оти сме го имале на таа позиција суарез пријатели ете гледајте го сега како секој викенд полни мрежи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom