Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Леле ако дојдат ,ќе ти дојдам пред куќа и ќе ти урлам цел ден :D
А што демек јас не сакам да дојдат имиња, па ај сеа ако дојдат ќе го заебавам хахахаха

Најди ми еден пост каде што викам дека не сакам, па да правиме муабет :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Демек не може да биде полош од Гибс :))))
Избран за најдобар лев беГ во Бундес, стартува за репрезентација. Не дека го знам кој е и што е, ама од Гибс сигурно е подобар.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Избран за најдобар лев беГ во Бундес, стартува за репрезентација. Не дека го знам кој е и што е, ама од Гибс сигурно е подобар.
Според логиката, зошто Вокер игра пред Клајн, значи дека е подобар.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Познавањето на играчиве ни е еднакво како слеп човек у темна соба да брка црна мачка што не постои.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат, јас жими се имам доверба во Клоп, покажал дека знае да ги погоди. Друг е тука муабетот.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Според логиката, зошто Вокер игра пред Клајн, значи дека е подобар.
Вокер не е воопшто лош, за репрезентација го гледав со Турција и последнава против Португалците и играше стварно солидно. На последнава и МОТМ беше избран. Тешка борба би била според мене таа позиција и би дал шанса на двајцата на пријателскиве да се пробаат, ама Хоџсон и неговите одлуки не ги земам баш за логични и меродавни.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вокер не е воопшто лош, за репрезентација го гледав со Турција и последнава против Португалците и играше стварно солидно. На последнава и МОТМ беше избран. Тешка борба би била според мене таа позиција и би дал шанса на двајцата на пријателскиве да се пробаат, ама Хоџсон и неговите одлуки не ги земам баш за логични и меродавни.
Муабетотне дека ако си во тим на сезона или прв избор, не значи дека си толку мн добар. Да им дадеме време ба сите нови играчи.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
13322085_1074107652651151_2103682972506840203_n.jpg

Клоп присуствувал на мечот Аргентина - Чиле во друштво на братот на Игуаин и неговиот агент. Го напуштил мечот веднаш штом Игуаин бил заменет со Агуеро. Сега веќе е доста реално да очекуваме негов трансфер. Не дека не го сакам во тимот (далеку од тоа, се работи за расен стрелец) ама веројатно тоа ќе значи збогум за Стариџ. Или пак, другата варијанта е Ориги да игра лево крило нешто што го играше под Клоп на неколку натпревари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Прегледај го приврзокот 149268

Клоп присуствувал на мечот Аргентина - Чиле во друштво на братот на Игуаин и неговиот агент. Го напуштил мечот веднаш штом Игуаин бил заменет со Агуеро. Сега веќе е доста реално да очекуваме негов трансфер. Не дека не го сакам во тимот (далеку од тоа, се работи за расен стрелец) ама веројатно тоа ќе значи збогум за Стариџ. Или пак, другата варијанта е Ориги да игра лево крило нешто што го играше под Клоп на неколку натпревари.
и клоп изгледа сака да игра фудбал менаџер:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Прегледај го приврзокот 149268

Клоп присуствувал на мечот Аргентина - Чиле во друштво на братот на Игуаин и неговиот агент. Го напуштил мечот веднаш штом Игуаин бил заменет со Агуеро. Сега веќе е доста реално да очекуваме негов трансфер. Не дека не го сакам во тимот (далеку од тоа, се работи за расен стрелец) ама веројатно тоа ќе значи збогум за Стариџ. Или пак, другата варијанта е Ориги да игра лево крило нешто што го играше под Клоп на неколку натпревари.
Кoј е aгентoт нa Игуaин? Јaс прoчитaв декa Клoп сaмo сo син му бил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom