Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
http://www.liverpoolfc.com/news/latest-news/181195-anfield-to-host-all-star-charity-match

Анри, Тери, Дрогба :vozbud::vozbud:
Се надевам и Лампард ќе го викнат.
А Торес што не го кажеш? :D

Иначе бее... и ја го бранев Симон, првата негова сезона со Пеџа тоа ни беше единствената дискусија со месеци.

Добро, едино што за сите пари го испосравме у Ајриш со овие од Челзи кога гледавме лига купот пред месец-два :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Чоек не знам како да ти објаснам...со Бенитез и со Кени бевте комедија од екипа,неконстантна,без карактер,без идеја...и без разлика што освојувате по некој трофеј Ливерпул беше ништо и секоја сезона се знаеше однапред дека немавте шанси за ништо...со Роџерс сте фактор во Англија бе ,едноставно нема пофлексибилен тренер од него и секоја екипа односно секој навивач сака таков тренер за неговата екипа...или сакаш дебили како Манчини,Прандели што немаат план Б да го видат клубот?..значи Ливерпул буквално го има на фудбалската мапа и секој гледа со респект кон него од кога Роџерс го предводи тимот...разбирам дека некои не го сакаат но едноставно нема логика да му ја деградираш неговата работа
Со Бенитез игравме 2 сезони финале ЛШ баш тогаш бевме фактор и секоја екипа имаше страв од Ливерпул. Колку само лабаво ве поминавме 2008(мислам дека беше) а во тим го имавте и Ибра и се.
Баш овие години сме неконстантни и не се знае дали ќе бидеме 7ми или или во ЛШ. Тогаш за пласман во ЛШ не се ни збореше ,беше ко добро утро. Се збореше за трофеи.

Кени дојде после Ходсон во никаков тим,во никаква состојба и пак со лоши трансфери со ругања со притисоци успеа да не донесе то 2 финалиња кој тогаш премногу значеа пошто го губевме осетот што значи да си шампион во нешто.

И тебе ти се паднати критериумите пошто си за Интер а моментално се мрење како и кај фановите на Ливерпул па сите се тешат топ е ако сме топ 4. Е не е топ.
Со 150м неможе финале да изигра,еве го Март уште се бориме за 4то место. Немаме ниеден куп за надеж. И што е добро,тика- така ? Филозофиите за фудбал ?[DOUBLEPOST=1425574949][/DOUBLEPOST]
Сега гледам што си пишал. У купот на сите глупости, ова ќе ти го издвојам само.
Роџерс НИКОГАШ не кажал дека ќе остане на иста формациска поставеност.

Ќе ја менуваме формацијата но ПРИСТАПОТ и НАЧИНОТ на игра нема да го менуваме. Тоа се негови зборови.
Нека ти текне лани дека игравме 3-5-2, 4-3-3, 4-4-2 (дијамант), 4-4-2 (со двајца везњаци и две крила).

Човече, ти ништо не пратиш.
Доста ги читаш цепеницине по Твитер. Свое размислување имај.[DOUBLEPOST=1425575341][/DOUBLEPOST]Момци трофеи кога ќе видам тогаш. Едно тренериште кажете ми без трофеј било каков ?
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку само лабаво ве поминавме 2008(мислам дека беше) а во тим го имавте и Ибра и се.
Јок,лабаво делува според резултатот ама тогаш тотално ве надигравме на Меаца но Ибра и Круз не ги искористија многубројни зицери и после Торес од кога го даде голот се си еба мајката...на Енфилд 85-та минута 0-0 беше и Џерард и Кујт дадоа многу среќни односно безврска голој(посебно Кујт кој од што ја промаши топката и од земја даде гол:facepalm:),а ние игравме цел натпревар со играч помалку.

Тие години Арсенал и Сити беа многу послаби и едноставно немавте конкуренција за 3-4 место и затоа беше рутина,сега конкуренцијата е посилна и плус Роџерс со тимот почна од мртва точка со играчкиот кадар и за брзо време станавте фактор и повторно Ливерпул почна да се надева најмногу заради Роџерс...зарем толку лесно ја заборави ланската година каде за влакно не станавте шампиони?...кој очекуваше дека со онаков тим Ливрпул ќе му покрси на Сити и Челзи?...Џерард да не се лизнеше тука сега друг муабет ќе праевме ама ти очигледно си тераш по свое иако немаш никакви аргументи туку само ја спомнуваш историјата што нема благе везе со сегашната ситуација во клубот..сега повторно од мртва точка од -10 бода дојдовте во ситуација да бркате ЛШ...кој друг тренер ќе имаше подобри резултати според тебе?....

Другар вистинскиот фудбал не е Фифа Менаџер па да си играш ашици,овде треба да ги вклопиш играчите и да го составиш тимот каде Роџерс одлично се снаоѓа,и на полусезона да го избркаа Роџерс сега ќе бевте на ниво на Евертон бидејќи било кој тренер да дојди ќе имате полоши резултати,ама тоа очигледно не го сваќаш....

А мене навистина ми се паднати критериумите ама таква е реалноста кога тимот нема доволно финансии да се носи со побогатите екипи каде можат да си дозволат подобри играчи,така е и за Ливерпул моментално,можеби не ги потрошија 150 милиони како шо треба но сепак тие играчи што ги има Роџерс ги вклопи колку толку и сега функционираат...па и Манчестер потроши 200 милиони и не знај кај тера,па и Арсенал потроши пари,Сити и Челзи да не прајме муабет...што очекуваше ти за титула да се борите?..јбг конкуренцијата е силна
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ќе употребам реченица од Стивен А Смит за Леброн која важи и за Роџо наш.

" Im tired of this man being celebrated, for what? We know you're great, how about winning? Win for once,win, just win baby!"

Тоа е тоа што е важно.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Џони Вајсмилер брат, пак ќе ти пишам, џабе :)

@Scouser88 го ругаш Роџерс за тоа дека цело време викал за дијамантот (4-4-2) а не го игра. Дали знаеш колку формации има сменето за овие 2.5 години во Ливерпул?[DOUBLEPOST=1425578547][/DOUBLEPOST]И да, цепеница е некој што го следи клубот од Мелвуд и на пресови, ти не си цепеница што не им знае имиња на играчита. Дај бе брат, што се објаснувам и јас, ко слеп за стап си се фатил. Барем да имаше некакви аргументи.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
@Peja989 Добар е Роџерс ? Звер е Роџерс ? Има ли трофеј ? Ајде побиј ме :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 Добар е Роџерс ? Звер е Роџерс ? Има ли трофеј ? Ајде побиј ме :)
Добар е Роџерс. Нема трофеј.
Нека ти текне дека промашениот пенал на братучед му на Стиви ни го донесе тој трофеј за кој што го тупиш толку со Кени. Значи, да не го промашеше тој мисирот во финалето во КК, за тебе Кени ќе беше промашен тренер?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Добар е Роџерс. Нема трофеј.
Нека ти текне дека промашениот пенал на братучед му на Стиви ни го донесе тој трофеј за кој што го тупиш толку со Кени. Значи, да не го промашеше тој мисирот во финалето во КК, за тебе Кени ќе беше промашен тренер?
:pos:Абе не ми врти гачки.
Ти си се молел да погоди мисирот :D:D:D

Ни она летоно не го освои камоли вистински трофеј хахаха
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:pos:Абе не ми врти гачки.
Ти си се молел да погоди мисирот :D:D:D

Ни она летоно не го освои камоли вистински трофеј хахаха
Не брат, знам јас во Ајриш колку се радував. Го организирав настанот со 120 луѓе, уживај :)
Не ти вртам, озбилно те прашувам. Дали ако тој мисирот, братучед му погодеше и не го освоевме ќе го имаше ставот „Кени крал мора да остане“ или ќе беше „мисир, ништо не освои“.

И не, не сум како тебе, да се молам да не се квалификуваме ЛШ за да го избркаат. А не дека ќе го избркаат :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Лентата на Скаузерот ќе се смени за брзо време.
ФА купот е наш миљарда посто.
Тогаш ќе се докажуваме за друго.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ajax boss Frank de Boer is an admirer of Liverpool:

“Liverpool and Spurs are clubs I could manage. Liverpool are a good example – like the way they play now and how they finished last year.

“They have adapted a different football philosophy. Before it was the old English kick-and-rush; now you see Martin Skrtel playing a passing game. You would never have seen that two or three years ago.

“I noticed that as well; that you could adopt that game with that kind of player. They did that last season, and from nowhere they finished second. That’s the best there is.”

Asked why he rejected the chance to talk to Liverpool before Brendan Rodgers was named manager, de Boer added:

“It wasn’t a difficult decision.

“I said straight away: 'I don’t even have to think about it'. At the time, I felt I wasn’t ready for a move abroad. I had just started at Ajax, and I was not finished here at all.

“Liverpool approached me in the same way Tottenham Hotspur did this year, wanting to hold exploratory talks first. I think I was one of the two or three candidates for the Liverpool job.”[DOUBLEPOST=1425583393][/DOUBLEPOST]@Peja989
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
А Торес што не го кажеш? :D
За Торес се знаеше и пишав за него уште вчера. А денес дознав за другиве. Пеџа викаше Тоти ќе бил капитен на противничкиот тим, ама ете испадна Џерард и Карагер да се капитени на двете екипи. Ќе биде ептен јако во секој случај. Од една страна ако бидат Суарез и Торес, а од друга Анри и Дрогба...леле леле :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom