Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Толку знаеш :D Киксер тежок е, се повредува, да му се извадат 15 милиони за него е премија...
Знам дека е подобро да не чачкаат во одбраната зошто ќе пиеш апчиња пред утакмица... Ранокиа и Хуан се млади, нека ги остават да играат заедно подолго време и да оформат еден тандем.

Не дека јас не сакам некој одличен играч во одбрана ама и сами знаеме дека ако го дадат Ранокиа ќе земат некоја тутурутка од 29 години и ќе не фарбаат дека е одлично решение, ко Силвестре. Подобро нека седат мирни.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Сите го сакаат повеке Исла место Баста. Кога ке се навратиме на ланската сезона Баста изигра 1000 пати подобро и против нас си играше српско танго. Али да нема карање кој е подобар сепак ке дојдат и двајцата.
Acquisto Isla non pregiudica Basta. Pozzo a Milano. Il prezzo...
http://www.fcinter1908.it/?action=read&idnotizia=83500
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Со нас и Џонатан си играше ташакламак кога беше во Парма. Исла го има измислено фудбалот за Баста. Како дојде играчи кои се просек во онаква Звезда да играат за Интер ја не знам...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.253
Поени од реакции
108.201
Абе ќе почнам да ви стискам репорт жими се. Не научивте веќе 3-4 години уназад дека само ни мачкаат очи со шпекулацииве? Какви Исловци, какви Санчези какви бакрачи, на крај со Баста ќе си останеме, а прашање е и него дали ќе го земеме.
Аман веќе, ФБ преплавен ми е од идни формации со нови играчи, па си праат замисли, Скудето ќе сме освојувале, Ди Марија и Модриќ ќе дошле јер доста смо се зајебавали.:pos: Жалосно, народ ни се смее само.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Исла можно е да дојде пошто ако не земеме играч на кој не му оди и сакаат да се ослободат од него, не знам што ќе земеме. Односно не сакам да помислам :) Не сум во тек но мислам дека на Исла цената му е падната и дека е остварливо.

Туку кој ќе го земе Џонатан да го дадеме некаде?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Освалдо би го менувал со Ранокиа одма, моментално секој би го менувал за Ранокиа.
Какво давање на Ранокиа бе, злато вреди играчов. Праел киксови, па ќе праи киксови кога одбранава после Мурињо ни е швајцарско сирење, последниве 3 сезони 300 гола иаме примено.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Извор - fcinternews.it
*Последно што читав за Исла е тоа дека сме понудиле 5мил. ,а Јуве барал 7.5мил. за 50% од договорот и сакале само откуп, а за позајмица несакале да чујат.
Со Удинезе може полесно да се договориме бидејки сигурно ке им понудат младинец.

*Второ име кое се споменува од Удинезе е Данило. Бразилски одбрамбен играч кој има (29г) и се проценува на 6-7мил.
Али негово доаѓање би се случило само ако Ранокиа си замине, бидејки Интер веке имал резерви, а тоа се Кампањаро и Андреоли.
________________________________________________________________________________________________________________
Според мене доста е да се земе само Исла и да завршат со купување во одбраната. Исто да се врати и Калдирола кој може да игра како централен одбранбен и како лев бек.

Нагатомо--------------------------------Исла Резерви - CD - Самуел, Андреоли, Калдирола

-----Хуан---Кампањаро---Ранокиа------- LD - Занети и Калдирола

Нагатомо и Занети ке можат да покриваат лево и десно, а Исла само десно и Калдирола само лево.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Па цела одбрана на Италија до 21 година е на Интер а ниту еден од нив не е во клубов...
Па подобро нив да ги вратат и да се замени на Хуан и Ранокија, а не да ми ги носат Силвестер, Кампањаро, Данило, Шелото, Нагатомо, Џонатан и да му продолжуваат договор на Киву, Самуел итн итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom