Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.279
Поени од реакции
41.870
Ти си се фокусирал на трансферите од оваа сезона. Морати сега си ја сфати грешката и почна да фрла по десетина милиони за играч, да, ама касно е. Што да му понуди Бране на некој квалитетен играч за да го донесе во Интер? Освен можноста да играчот му биде резерва на големиот Хавиер Занети. Па секој нормален квалитетен играч кој има и други понуди покрај таа на Интер, ќе избере некоја од другите а не на Интер, зашто Интер е во длабоки гомна. Па Наполи, Дортмунд и посебно Јуве се Кока Кола за Интер моментално, они имаат што да му понудат на квалитетен играч, нормално дека ќе зимаат добри играчи.

Си спомнал и за минатата сезона, за Видал и Кучка. Ако добро се сеќавам, Бране го договори Инлер, не? Само што... немаше 10 милиони за да плати, Морати не даде.

А до ова дереџе стигнавме заради Морати, како што пишав во минатиот пост. По освоената тројна круна, Бранка можеше да донесе било кого во Интер, имаше што да му понуди на квалитетен играч. Настрана парите од титулите, доволни ќе беа парите од продажбата на некои играчи, посебно 30те милиони од Балотели, за да се освежи стариот и немотивиран тим. И што направи Морати? Одвои дури 4 милиони за засилувања. Па што ќе му се засилувања на таков шампионски тим, нели? Тие 4 милиони беа искористени за Бијабијани, замената за Балотели.

А за тоа што викаш дека се правел главен во соблекувална и никој не го рецкал... па нормално е тоа, Деки и Камби нејќат конкуренција.

И за крај, и мене Бранка ептен ме нервирал со некои трансфери, и он многу пати ја заебувал работата, за тоа нема збор. И нема да ми биде криво ако биде избркан... ама неговата кривица во споредба со онаа на Морати е мала. Па и затоа он сеуште е во Интер, Морати го знае тоа. Да беше Бранка крив за све, одамна ќе леташе од клубот.
Rabotata e sto Morati ne moze da bide promenet, dzabe ke debatirame na taa tema, toa sto moze da se smeni e Branka, ne Morati, i po Morati, pak Morati ke e pretsedatel na klubot i tako dalje i tako dalje za sto voopsto nemam protiv da bide slucaj.

Morati deka gresi, gresi, ko i sekoj pretsedatel na fudbalska ekipa, daleku podebilni potezi vlecele ostanatite pretsedateli ama posle Oriali i Murinjo pocna i drug del od ekipata da e trul, nesto sto ne bese slucaj do 2010 koga toj del od klubot beshe perfekcija ...

Od start koga nekoj misli deka so Gasperini klubot ke atakuva na golemi trofei, znaes istiot kolku e kadaren za rabotata sto ja ima, toj izbor mu bese ostaven na Branka toa leto, znaci donese trener koj cel zivot forsiral 343 filozofija, filozofija za koja Inter nemase igraci, filozofija za koja Inter ne sakase da kupuva igraci i filozofija koja Inter sakase da ja smeni i da mu nametne formacija na Gasperson koja on skoro i da ne ja koristel.

Imav pisano na temava, Branka potpisa otkaz so toj poteg, samo uste cekam istiot da bide realiziran.

Na timov mu e potreben covek koj vo vakvi okolnosti e kadaren da sostavi sampionski tim, Branka za toa defakto ne e kadaren, Dortmund gi spomnuvam zasto oni primer Kagawa go zemaa od vtora japonska liga za smesni 350 000 evra, so parite dadeni samo do sega Inter veke trebase da ima dosta jaka i stabilna ekipa, a tek pa plus sto sakaat da dadat, so tie pari odma treba da istapat napred ko favorit za Skudetoto, a nie seuste se somnevame i deka vo prvi 3 ke se ali ajde, topkata e trkalezna, daj boze pozitivno da me/ne iznenadat.
 
D

draft

Гостин
Rabotata e sto Morati ne moze da bide promenet, dzabe ke debatirame na taa tema, toa sto moze da se smeni e Branka, ne Morati, i po Morati, pak Morati ke e pretsedatel na klubot i tako dalje i tako dalje za sto voopsto nemam protiv da bide slucaj.

Morati deka gresi, gresi, ko i sekoj pretsedatel na fudbalska ekipa, daleku podebilni potezi vlecele ostanatite pretsedateli ama posle Oriali i Murinjo pocna i drug del od ekipata da e trul, nesto sto ne bese slucaj do 2010 koga toj del od klubot beshe perfekcija ...

Od start koga nekoj misli deka so Gasperini klubot ke atakuva na golemi trofei, znaes istiot kolku e kadaren za rabotata sto ja ima, toj izbor mu bese ostaven na Branka toa leto, znaci donese trener koj cel zivot forsiral 343 filozofija, filozofija za koja Inter nemase igraci, filozofija za koja Inter ne sakase da kupuva igraci i filozofija koja Inter sakase da ja smeni i da mu nametne formacija na Gasperson koja on skoro i da ne ja koristel.

Imav pisano na temava, Branka potpisa otkaz so toj poteg, samo uste cekam istiot da bide realiziran.

Na timov mu e potreben covek koj vo vakvi okolnosti e kadaren da sostavi sampionski tim, Branka za toa defakto ne e kadaren, Dortmund gi spomnuvam zasto oni primer Kagawa go zemaa od vtora japonska liga za smesni 350 000 evra, so parite dadeni samo do sega Inter veke trebase da ima dosta jaka i stabilna ekipa, a tek pa plus sto sakaat da dadat, so tie pari odma treba da istapat napred ko favorit za Skudetoto, a nie seuste se somnevame i deka vo prvi 3 ke se ali ajde, topkata e trkalezna, daj boze pozitivno da me/ne iznenadat.
Па Бранка да го земеше Кагава од втора јапонска лига за смешни 350 000 евра, сега Кагава ќе играше во трета јапонска лига а не во Манчестер Јунајтед. Малку ли таленти сме имале? Баш напротив, само што истите не можеа ни 5 минути да изиграат од Занети, Камби и Деки. Според филозофијата на Интер, младите играчи се премногу млади за тим каков што е Интер. А за тоа сигурно не е Бранка крив.

За Гасперсон си во право, што можам да пишам тука... фејл од епски пропорции. Без пари за да купи асален тренер и без проект кој може да му го понуди не можеше да се очекува да донесе којзнае каков тренер тренер ама Бране го избра најлошото решение, и Мунтари да да го ставеше како тренер ќе беше боље.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.279
Поени од реакции
41.870
Toa e uste eden problem, dodaden na ostanatite, ali Se e do trenerot, do dusha Zaneti ja sakam da igra, da igra se dodeka ostanatite 9 igraci na terenot, bez golmanot, se istrosat poveke od nego na teren i trcaat poveke od nego, pa momentalno on e najdobriot igrac na Inter, seriozen sum, duplo poveke trca od site ostanati, zasto da ne igra ? Treba da igra, i ke igra se dodeka ne bide zasenet od ostanatite a taa zasenetost vo momentov ja ne gledam deka moze da se desi.

Sporedi go Zaneti od vcera i Koutinjo na primer, ili Snajder, i neka igra JZ, i do 50 ako treba, zasto sramota e sega 39 godisen igrac da gi zasenuva onie duplo pomladi od nego na terenot, da gi zasenuva so igra, so borbenost, so trcanje, so neotkazuvanje i slicno, kolku samo indirektno on ponizuva odredeni igraci vo timov, strasno e toa,
 
D

draft

Гостин
Не го фали толку Занети, некој сцрев удар ќе добие. :pos:
Па да, Занети сеуште покажува многу и заслужува да игра, ама само како бек. Ко ќе го видам у средина, заедно со Камби, ми се темни. Па ако тренерот се решил да им даде шанси на други бекови, да ги испроба, нека поседи и Занети малце на клупа, не мора секаде да го става, и кај што го бива и кај што не. Да имавме некои ѕверови во средина, Занети и шпиц ќе играше.
А и Занети го земав за пример зашто е најстар, не дека конкретно во него е проблемот. Проблемот е што за младинец да добие шанса, треба сите старци да се повредат. Младите не се доволно добри ЗА ТИМ КАКОВ ШТО Е ИНТЕР. (оваа изјава на Морати ми е омилена :pos:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
Колку што е Бранка виновен толку е и Морати виновен..реално трансфер политиката на клубот е толку лоша што дури е смешна помислата кога ќе размислиш дека 30 милиони потрошија досега а со НИШТО не се засилија дури ПАЛАСИО е најдобро засилување:pos:..на 30 години:pos::pos: а пак од друга страна прават ремонт на тимот и сеуште очекуваат од Милито да дава 20+ голови по сезона а веќе ќе наполни 33 години..значи многу нелогично работат..сакаат да бидат економични а Камбиасо,Станкови.Занети сеуште се во клубот а тие моментално се коратерална штета бидејќи немаме никаква корист од нив па дури кога ќе помислам дека Занети на 39 години ни е најдобар играч и главна ѕвезда ми се повраќа.....Гуарин чоекот го гледам сам си ја мачи душата во средината и трча за двајца бидејќи до него нормално се недопирливите Камбиасо и Занети кои во напад се неупотребливи и неможат да истрчаат заедно 10 км..значи треба засилувања а не да се носат Мудингаи и Ханданович за 15 милиони евра кога се тотално непотребни..еднсотавно како можат Ханданович да го спомнуваат како засилување ??/..лани најдобро засилување ни беше Алварез а 10 уткамици чоекот не изигра поради тоа што ги имавме за тренери Гасперсон и Раниери(страшни потези од Бранка)..и што е најтрагично кој знае дали оваа година ќе игра поради ПАЛАСИО:facepalm:...тоа значи уште едни 12 милиони фрлани во бунар..18 милиони за Ранокија фрлени во бунар и други 12 за Пацини..тоа се 42 милиони за година и пол работење за само ТРИ играчи кој немаат никаква корист во тимот што логиката дека Морати нема пари вие на сите фејл...значи Бранка со дебилните потези што ги направи а посебно со Гасперсон и неговата 3-5-2 тактика се покажа како неспособен за да извршува оваа дејност и одамна требаше да добие отказ од Морати..но кога веќе го држи стариот на фукнција тогаш уште една сезона во Европа лига ќе си играме бидејќи во топ 3 со овај тим ќе биди само сон
--- надополнето: 10 август 2012 во 13:26 ---


па не се сомневаме во тоа..ќе ги потпишеме со некои 36 годишњаци од Сампдорија,Киево и Болоња за да му бидат резерви на Камбиасо и Занети..in Branka we trust
замисли во овој трансфер и Дестро го изгубивте, додај уште 10-на милиони :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Ќе земете некој јак фудбалер бе или тешко? Не за вас, за лигата ми е повеќе :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе земете некој јак фудбалер бе или тешко? Не за вас, за лигата ми е повеќе :icon_lol:
ќе го купиме Лучиано од Киево и уште некој бот од Виченца или Фросиана..
--- надополнето: 10 август 2012 во 17:18 ---
замисли во овој трансфер и Дестро го изгубивте, додај уште 10-на милиони :D
па и Вивиано 8 милиони мислам :pos:..колку неписмени се овие од управата тоа чудо нешто..па после некој тука ќе пиши демек Морати воопшто нема вложено а човекот преку 70 милиони има вложено за тим да направи во овие две години и замисли станавме просечен тим..тоа значи лошо раководење и тука треба некој да превземи одговорност...

Гасперини,Гасперини,Гасперини:facepalm::facepalm::facepalm:

па и на Раниери кога ќе се сетам
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.065
Поени од реакции
12.592
Значи како се посра (извинете за изразов) Морати на се што направи за тимов во овие речиси 20 години откако е претседател,во само 2 години,тоа е чудо едно еј!!!Абе од клуб шампион на светот,за само 2 години дојде ред хајдук-мајдук ,новари болоњи и кој се уште не квази тимови да си праат историја и тоа у сред Милано.За тоа стварно треба да си супер талент.До толку да уништиш клуб,богами треба знаење!Знаете онаа прикаската за кравата која давала супер млеко,го наполнила садот и на крај го клоцнала.Е тоа ни го напраи нашиот Претседател.За само две години еј!!!Ке ја памтам 2010 додека сум жив,премногу радости ми донесе Интер таа година,за тоа и Морати нормално има најголеми заслуги и вечно ке му бидам благодарен за тие емоции,ама во минатото не се живее.А реалноста е превише црна и јас како изгорен Интераш веке 15 години ,во моментов сум длабоко,длабоко разочаран!!!Со душа чекав да почне сезоната минативе години,а оваа и минатата посакувам воопшто да не почне/почнеше.

поздрав и се надевам на подобри денови
 
N

Nicky Santoro

Гостин
За 2-3 години ќе падне Сериа А под францускава лига 100%
Не гледам тим кој може да мусе спротистави на Псж пример.Само јувентус е колку толку стабилен од италијанциве ништо повеќе ни милан ни ние никој
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
6.354
http://www.football-italia.net/22833/gasperini-i-was-right-inter

Шо дрога зима овој бе? Ќе завршел со повеќе од 58 поени......
За 2-3 години ќе падне Сериа А под францускава лига 100%
Не гледам тим кој може да мусе спротистави на Псж пример.Само јувентус е колку толку стабилен од италијанциве ништо повеќе ни милан ни ние никој
псж потроши 140 М евра само на 4 играчи(ибра,силва,верати,лукас) додај ги лавеци, максвел, пасторе, сиригу итн. плус платите им се огромни на сите, ако псж од оваа година секоја наредна освојува тројна титула, пак ќе има помалце пари да ја покрие загубата која ја направи и ќе ја прави со тие плати. Тоа значи дека нема да го исполни ффп правилото, кое почнува од година, и значи нема ЛШ за нив, со огромните загуби, ќе мора да отпушта играчи, а со тоа што не ја негува академијата во иднина ќе нема ни едно дете да извади како продукт.
 
Член од
7 јули 2012
Мислења
42
Поени од реакции
26
дали може некој,да ми даде состав за натпреварот Интер-Васлуи ???..........
И на која програма ќе ја даваат утакмицата......:vozbud::drk::drk::drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom